Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, panTeodor napisał(-a):

Referencja 01 751 7761 4065-07 6 20 07LC

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

 

Niebieski?
 I jak ten kolor? W necie można znaleźć info, że wpada jakby w fiolet.

 

3 godziny temu, ledr napisał(-a):

Jedyny słuszny! Szary ze srebrnymi wskazówkami (obramówkami). W ofercie chyba jest jako "silver dial". Moja ref. to: 01 751 7761 4063-07 3 20 03LC

...😉

No właśnie. Ten szarak też wydaje mi się świetny.

 

3 godziny temu, ledr napisał(-a):

BTW @fanfar19: Great Barrier Reef 3 już w realizacji - jak dotrze do mnie, nie pozostanie Ci nic innego jak poszukać Propilota dla zachowania symetrii...😉

Naprawdę? To jednak udało się :) Szczerze mówiąc myślałem, że trochę sobie żarty stroisz.😉


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ledr napisał(-a):

Jedyny słuszny! Szary ze srebrnymi wskazówkami (obramówkami). W ofercie chyba jest jako "silver dial". Moja ref. to: 01 751 7761 4063-07 3 20 03LC

 

I mnie ten właśnie urzekł, chociaż początkowo myślałem o ref. w czarnym PVD albo o tym większym propilocie.

Chętnie się dowiem jak się nosi, czy dobrze leży i czy parek ori nie jest za sztywny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fanfar19 napisał(-a):

 

Naprawdę? To jednak udało się :) Szczerze mówiąc myślałem, że trochę sobie żarty stroisz.😉

Sprawa w toku, ale wygląda na to, że jutro lub w poniedziałek ruszy do mnie przesyłka z Izraela. Trzeba było trochę poszukać po świecie, napisać do kilku ludzi i sklepów, W UE nic nie było nawet na rynku wtórnym, więc w końcu wziąłem używkę w dobrym stanie. Jak przyjdzie, to pokażę, na razie czekam jeszcze na wysyłkę od sprzedającego.

32 minuty temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

 

I mnie ten właśnie urzekł, chociaż początkowo myślałem o ref. w czarnym PVD albo o tym większym propilocie.

Chętnie się dowiem jak się nosi, czy dobrze leży i czy parek ori nie jest za sztywny?

Ten parciany pasek to nie moja bajka, nie pasuje mi taki zwężany do 17mm, jakościowo też nie jestem przekonany, a kolor nieciekawy. Od razu zmieniłem, zastanawiałem się jeszcze nad bransoletą, ale są inne priorytety teraz. Jak odmrozimy podstoliki, to pewnie się w Krakowie zjawię, a może koledzy z Krakowa się na Śląsk wybiorą? Ostatni zlot na żywo i na miejscu, jaki zrobiliśmy (zrobił kolega Leon dla ścisłości - pod koniec sierpnia ubiegłego roku) w Bielsku, skończył się drugą falą i zamknięciem wszystkiego, więc teraz strach coś planować😁

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fanfar19 w silnym sztucznym świetle wpada w lekki fiolet/purpurę.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy pilot to ma być duży i matowy a nie jakieś łodblaskowe cuda w mikrorozmiarach 😁 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, artooro napisał(-a):

Prawdziwy pilot to ma być duży i matowy a nie jakieś łodblaskowe cuda w mikrorozmiarach 😁 

 

Wszystko zależy, kto gdzie z nim lata😄 41mm przy dużej tarczy i ledwie zaznaczonym, wąskim bezelu daje radę. Czytelność jest podstawą, a tu nie ma niepotrzebnych wodotrysków, prostota pozwala skupić się na podstawowym wskazaniu - dla mnie ono oznacza, że pora na drugą kawę dzisiaj😉


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Ledr za informacje. Z paskiem tego samego się właśnie spodziewałem ale to nie problem.  

 

Co do rozmiaru to wiadomo pilot ma byc duży, żeby był czytelny, ale taki propilot 41 jest ładniejszy i dalej jest czytelny :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki smaczek, a dużo zmienia, jeśli chodzi o odbiór tarczy - te indeksy 3D wyglądają prawie jak pałeczki trytu w Ballach:

 

IMG-20210430-113248.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, ledr napisał(-a):

Ten parciany pasek to nie moja bajka, nie pasuje mi taki zwężany do 17mm, jakościowo też nie jestem przekonany, a kolor nieciekawy. Od razu zmieniłem, zastanawiałem się jeszcze nad bransoletą, ale są inne priorytety teraz. Jak odmrozimy podstoliki, to pewnie się w Krakowie zjawię, a może koledzy z Krakowa się na Śląsk wybiorą? Ostatni zlot na żywo i na miejscu, jaki zrobiliśmy (zrobił kolega Leon dla ścisłości - pod koniec sierpnia ubiegłego roku) w Bielsku, skończył się drugą falą i zamknięciem wszystkiego, więc teraz strach coś planować😁

Ja myślałem, żeby do szarego założyć pasek materiałowy od niebieskiego, chyba czarny jest. Testowałeś na swoim jakiś czarny pasek?

 

Godzinę temu, ledr napisał(-a):

Taki smaczek, a dużo zmienia, jeśli chodzi o odbiór tarczy - te indeksy 3D wyglądają prawie jak pałeczki trytu w Ballach:

 

No właśnie te indeksy bardzo mi się podobają.

 

 

Za mną jeszcze taki Oris "chodzi" cały czas. Limitka, nie wiem czy jeszcze jest dostępny jako nowy.

https://www.oris.ch/en/watch/oris-james-morrison-academy-of-music-limited-editi/01-733-7762-4085-set

Na żywo nie widziałem ale na zdjęciach i filmach bardzo mi się podoba.

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fanfar19 napisał(-a):

Ja myślałem, żeby do szarego założyć pasek materiałowy od niebieskiego, chyba czarny jest. Testowałeś na swoim jakiś czarny pasek?

 

No właśnie te indeksy bardzo mi się podobają.

 

 

Za mną jeszcze taki Oris "chodzi" cały czas. Limitka, nie wiem czy jeszcze jest dostępny jako nowy.

https://www.oris.ch/en/watch/oris-james-morrison-academy-of-music-limited-editi/01-733-7762-4085-set

Na żywo nie widziałem ale na zdjęciach i filmach bardzo mi się podoba.

 

Limitka James Morrison to najtaniej w Europie chyba tu: https://www.chrono24.pl/oris/james-morrison-academy-of-music-limited-edition--id13734927.htm

 

A tak wygląda mały Propilot na czarnym pasku skórzanym w stylu wintydż (czyli lekko przetartym);

 

IMG-20210430-150220.jpg

IMG-20210430-150330.jpg

I tu jeszcze czarno-szary nato jednowarstwowy (single-pass):

IMG-20210411-135522-edit-297003186430201

 


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ledr napisał(-a):

A tak wygląda mały Propilot na czarnym pasku skórzanym w stylu wintydż (czyli lekko przetartym);

I tu jeszcze czarno-szary nato jednowarstwowy (single-pass):

 

 

No nie wiem. Trochę ciemny mi się wydaje taki zestaw. Bardziej bym widział coś materiałowego w szaro-czarnej kolorystyce. A może z akcentami bieli?

Oris dając ten zielonkawy pasek też chyba jakoś chciał kolor "złamać". Choć co do tego zielonkawego oryginału się z Tobą zgadzam, że nie wygląda ciekawie.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

No nie wiem. Trochę ciemny mi się wydaje taki zestaw. Bardziej bym widział coś materiałowego w szaro-czarnej kolorystyce. A może z akcentami bieli?

Oris dając ten zielonkawy pasek też chyba jakoś chciał kolor "złamać". Choć co do tego zielonkawego oryginału się z Tobą zgadzam, że nie wygląda ciekawie.

Samymi zdjęciami ciężko przekonać, ale Twoje preferencje pasują do tego, co mam teraz na bieżąco założone - ciemno-szary nubuk, z jaśniejszym przeszyciem. Na żywo to gra lepiej, niż na zdjęciu #9574.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku zegar piękny, a i w zdjęcia umisz coraz lepiej ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ledr napisał(-a):

Samymi zdjęciami ciężko przekonać, ale Twoje preferencje pasują do tego, co mam teraz na bieżąco założone - ciemno-szary nubuk, z jaśniejszym przeszyciem. Na żywo to gra lepiej, niż na zdjęciu #9574.

No właśnie. Zdecydowanie bardziej w mój gust :)

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ciemno szary do propilota bardziej pasuje moim zdaniem.

Nie jest tak ciemno jak koledzy wcześniej zauważyli i co dla mnie ważniejsze jest grubszy co do tego zegarka bardziej pasuje.

A zdjęcie z tymi indeksami to super..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tommly napisał(-a):

Leszku zegar piękny, a i w zdjęcia umisz coraz lepiej ;)

 

3 godziny temu, fanfar19 napisał(-a):

No właśnie. Zdecydowanie bardziej w mój gust :)

 

 

3 minuty temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Ten ciemno szary do propilota bardziej pasuje moim zdaniem.

Nie jest tak ciemno jak koledzy wcześniej zauważyli i co dla mnie ważniejsze jest grubszy co do tego zegarka bardziej pasuje.

A zdjęcie z tymi indeksami to super..

Dziękuję, koledzy:-) Całe życie człowiek się uczy, a jak się już nauczy, to zmienia model komórki i nowy aparat trzeba opanować😉 Ale najczęściej po prostu nie ma czasu na to, żeby spokojnie wyjąć i przygotować kompakta (bo w lustrzankę to już w ogóle nie umim), przygotować warunki do pstrykania, poustawiać, potem jeszcze to obrabiać w kompie. A i tak wychodzi zwykle średnio... Ale życzliwe słowo na forum motywuje do kolejnych prób😀

Jak dojdzie Trzecia Rafa (Great Barrier Reef III), to na pewno tarczą się zaopiekuję fotograficznie...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał "Kubicę", to odstąpię w stanie niedotykanym (folie). A może szuka ktoś "Żwirko i Wigurę"?

Edytowane przez Passionat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

A i tak coś czuje, że małego propilota jeszcze zobaczymy w niejednej konfiguracji :)

Na lato go przerzucę pewnie na czarny canvas, bo jest przewiewny, a co do zdjęć, to nie mogę obiecać, że już mu dam spokój😉


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe, świąteczne wdzianko pilota

 

20210501_123833.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bardziej mi się jednak podoba :) 

HMG_1475.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. 

 

Wysyłał ktoś z was, Orisa do Chrono-Serwis na naprawę gwarancyjną? Wysłać w oryginalny pudle czy kurier będzie miał swoje pudełko transportowe?

 

Narazie zapakowałem go w oryginalne pudełka, ale miałem już dawno temu, niemiłą sytuację z serwisem gdzie oddali mi zegarek bez pudełka i papierów (wtedy akurat oddawałem zegarek w sklepie stacjonarnym) twierdząc że oni zawsze biorą na gwarancję tylko zegarek... 

 

Paragon i kartę gwarancyjną z pudła wyciągąłem w razie w... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.