Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, evilym napisał(-a):

Takie pytanko. 

 

Wysyłał ktoś z was, Orisa do Chrono-Serwis na naprawę gwarancyjną? Wysłać w oryginalny pudle czy kurier będzie miał swoje pudełko transportowe?

 

Narazie zapakowałem go w oryginalne pudełka, ale miałem już dawno temu, niemiłą sytuację z serwisem gdzie oddali mi zegarek bez pudełka i papierów (wtedy akurat oddawałem zegarek w sklepie stacjonarnym) twierdząc że oni zawsze biorą na gwarancję tylko zegarek... 

 

Paragon i kartę gwarancyjną z pudła wyciągąłem w razie w... 

Myślę że kurier nie będzie miał żadnego pudła, ma odebrać tylko przesyłkę. Piszę na swoim przykładzie, co prawda wysyłałem do SG Hamiltona, na mailu była załączona instrukcja pakowania (karton, folia bąbelkowa). Po naprawie dostałem w etui transportowym Hamilton (gratis).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zgłoszenie serwisowe i dostałem automatycznego maila zwrotnego z informacją, że się ze mną skontaktują, aby ustalić szczegóły. 

 

Czekam :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwukrotnie wysyłałem zegarki do serwisu (nie Orisy). Za każdym razem tylko zegarek + karta gwarancyjna w pudełku transportowym. Moim zdaniem tak jest bezpieczniej dla zegarka. Nowe jeżdżą w blistrach i takich plastikowych pudełeczkach. Pudło, które dostajesz przy zakupie jedzie zawsze osobno.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zegarek wysyłasz do nas zapakowany przez siebie, kurier nie będzie miał żadnego pudła. To w co zapakujesz zależy już tylko od ciebie. Możesz dać oryginalne pudełko Orisa które musisz jeszcze spakować w drugi karton a możesz spakować bez oryginalnego pudełka Orisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, planuje kupić zegarek Oris skeleton. Chciałbym jednak dowiedzieć się więcej o jego mechanizmie Oris 734. Gdzie znajdę info, recenzje itd. Warto?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Zbyszek77 napisał(-a):

Hej, planuje kupić zegarek Oris skeleton. Chciałbym jednak dowiedzieć się więcej o jego mechanizmie Oris 734. Gdzie znajdę info, recenzje itd. Warto?:)

Na internetach ;)

https://watchbase.com/oris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W co najmniej dwóch sklepach znalazlem info, że "Oris calibre 734, base SW 200-1"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, artooro napisał(-a):

W co najmniej dwóch sklepach znalazlem info, że "Oris calibre 734, base SW 200-1"

tak, ale Oris wprowadza do nich zmiany. Ciekaw jestem jakie. Rozumiem, że bazuje na wersji elabore- ta kilku forach to doczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, fanfar19 napisał(-a):

Dwukrotnie wysyłałem zegarki do serwisu (nie Orisy). Za każdym razem tylko zegarek + karta gwarancyjna w pudełku transportowym. Moim zdaniem tak jest bezpieczniej dla zegarka. Nowe jeżdżą w blistrach i takich plastikowych pudełeczkach. Pudło, które dostajesz przy zakupie jedzie zawsze osobno.

Co masz na myśli pudełko transportowe? 

Jakieś dedykowane pudełko do podróży czy po prostu pudełko do danego modelu? 

 

Nie wiem też o co chodzi z tym że pudełko jedzie osobno (przy zakupie?). Kupiłem kilka nowych zegarków przez neta i zawsze przychodziły w dwóch oryginalnych pudełkach (drewno + kartonik) a wszystko zapakowane jeszcze w folie bąbelkowe i wsadzone w karton.

 

Tak też chcę wysłać do serwisu. 

 

6 godzin temu, Jash napisał(-a):

Zegarek wysyłasz do nas zapakowany przez siebie, kurier nie będzie miał żadnego pudła. To w co zapakujesz zależy już tylko od ciebie. Możesz dać oryginalne pudełko Orisa które musisz jeszcze spakować w drugi karton a możesz spakować bez oryginalnego pudełka Orisa.

Ok. Żeby tylko wróciło, wszystko to co wysyłam... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Do niczego serwisowi Twoje rzeczy się nie przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej, raz mi serwis już pudełka nie zwrócił. Widocznie bardzo było im potrzebne. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładasz w zwykle tekturowe pudełko wypełnione folią bąbelkową czy innym wypełniaczem i po problemie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

Co masz na myśli pudełko transportowe? 

Jakieś dedykowane pudełko do podróży czy po prostu pudełko do danego modelu? 

 

Nie wiem też o co chodzi z tym że pudełko jedzie osobno (przy zakupie?). Kupiłem kilka nowych zegarków przez neta i zawsze przychodziły w dwóch oryginalnych pudełkach (drewno + kartonik) a wszystko zapakowane jeszcze w folie bąbelkowe i wsadzone w karton.

 

Tak też chcę wysłać do serwisu. 

 

Ok. Żeby tylko wróciło, wszystko to co wysyłam... 

etui transportowe. Wkładasz tylko zegarek.

Jak kupujesz zegarek to przyjeżdża do Ciebie w pudełku. Ale do salonu zegarek i pudełko przyjeżdża osobno. Zegarek w czymś w rodzaju blistra, pudełko osobno.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, peri napisał(-a):

Wkładasz w zwykle tekturowe pudełko wypełnione folią bąbelkową czy innym wypełniaczem i po problemie.

Widziałem kurierów w akcji :D kilka warst ochrony musi jednak być... 

 

26 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

etui transportowe. Wkładasz tylko zegarek.

Jak kupujesz zegarek to przyjeżdża do Ciebie w pudełku. Ale do salonu zegarek i pudełko przyjeżdża osobno. Zegarek w czymś w rodzaju blistra, pudełko osobno.

Ok, teraz wiem o co Ci chodziło. Jak oddawałem do Kruka zegarek (w salonie) to też niczego nie chcieli. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QaGZvNq.jpg?1


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pomaga mi przetrwać
16e6c2f4ba3e0688a5b684bbba62ca58.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót "do korzeni":

 

IMG-20210509-131236-edit-186989819889174


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój staruszek, już 7 lat razem, 43,5 na nadgarstku 21, niby sellita a do dziś bez najmniejszych problemów, ehhh te legendy….

9A1733CB-74CF-48C4-A222-F33EFC4E70A7.jpeg


Orient Star Diver, Omega Planet Ocean 45.5 Big Size , Oris WilliamsF1 Team Day/Date , Oris Flight Timer B2 , Oris Aquis Date Blue ,Tudor Chrono 20300 , Seiko Tuna 300 meter - swap Omega Mesh , Tissot Chrono pr 516 , Oriencik "sentiment"patelnia , Omega Seamaster Chrono 44mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Blazej napisał(-a):

Mój staruszek, już 7 lat razem, 43,5 na nadgarstku 21, niby sellita a do dziś bez najmniejszych problemów, ehhh te legendy….

9A1733CB-74CF-48C4-A222-F33EFC4E70A7.jpeg

 

Moja sellita w Aquisie nie wytrzymała 7 dni 🤣

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, evilym napisał(-a):

 

Moja sellita w Aquisie nie wytrzymała 7 dni 🤣

 

Bo u nas na G. Śląsku są trudniejsze warunki eksploatacji😅


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.