Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, boski napisał(-a):

 

Cóż to się popsuło?

 

Ciekawy jest ale trochę jestem zawiedziony. Koronka po odkręceniu lata w każdą stronę i bezel też ma jak na mój gust spory luz. Wyraźnie lata na boki oraz ma wyraźny "back play". Z nurków miałem jedynie 2 orienty raye (wersje 1 i 2 a później w 2 dedykowany bezel pod inserty z skx) i moim zdaniem bezele w nich działały dużo lepiej. Macalem tez Balla engineera 2 divera i bezel chodził i niebo lepiej niż w Orisie ale niestety na żywo nie podszedł wizualnie, pomimo że na fotach spoko. Rozglądam się za używanym nurkiem w okolicy do 5k i w sumie chyba utknąłem 🤷

Standardowe choroby Sellity. Już się tu żaliłem kilka stron wcześniej. 

 

U mnie koronka jest stabilna po odkręceniu. 

Beze też ładnie pracuje. 

 

A nurek używany za 5k? Aquisa 43 da spokojnie radę, ale z 41 będzie gorzej. 

 

Myślałeś o Aquaracerze 41mm? 

 

3 godziny temu, Teufel26 napisał(-a):


Na podstawie zdjęcia trudno wyrazić opinie. Ja posiadam 43,5 przy nadgarstku 18,5. Jednak 41 był u mnie zbyt mały. Jeśli masz wątpliwości, zaczekaj i przymierz 41. Warto porównać oba modele na żywo.
Jak już wiele razy było to wypowiadane, rozmiar jest bardzo indywidualna sprawą.

Na pewno to był 41 a nie mniejszy? 

On miał premierę w zeszłym roku i generalnie (przynajmniej w Polsce) dostępny był jedynie na zamówienie. 

 

2 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Brać. Mniejszy będzie za mały. Nurek, podobnie jak pilot musi być duży.  

Podobnie jak koledzy powiem że nie musi, ale może :)

Aquis II jest trochę biżuteryjny. Mniejszy rozmiar bardziej będzie pasował do koszuli czy polówki. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobnie jak koledzy powiem że nie musi, ale może
Aquis II jest trochę biżuteryjny. Mniejszy rozmiar bardziej będzie pasował do koszuli czy polówki. 



Nie wiem jak było z dostępnością w Polsce, ja generalnie od kilkunastu lat w DE. Ogólnie salon w którym nabyłem, miał totalny zawrót głowy, spędziłem tam kilka ładnych chwil, okazało się że właściciel też kolekcjonuje zegarki.
Mierzyłem Aquisa w rozmiarze 45, kilka „65”, miał sporo limitowanych wersji. Ogólnie zakup w takim miejscu i u tak doświadczonego sprzedawcy sprawił sporo frajdy.

A tymczasem, w kreteńskim słońcu
263b265b375ef9d999bf40493a1d8b85.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Ciepło się zrobiło więc zakładam bransoletę którą kupiłem wcześniej. Użyłem wkrętaka 0.2x1.2 który pasuje idealnie. W tym momencie nie dałem kleju, poobserwuję jak piny będą się zachowywać. 
 

Bransoleta jest świetna, zarówno jakościowo jak i wizualnie.

7075ED5A-AE06-4517-9E15-D9B05CB9B493.jpeg

A8C12363-6E89-4BEF-B013-A32DC128FBC8.jpeg

6C29F683-41F0-4AE4-BE56-E89F98C17155.jpeg

8BD450D1-CB0D-4E2B-9707-2867349054D6.jpeg

 

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 podejście, 2 do 39,5 c5d402226b0e88a5989c3b0be47dbfea.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Aquisy mają delikatny luz na bezelu? Tak się zastanawiam czy nie kupić Lake Baikal Limited ale po jednej z recenzji na YT trochę mi przeszło, spodziewałem się, że będzie „rock-solid”.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, JackP napisał(-a):

Wszystkie Aquisy mają delikatny luz na bezelu? Tak się zastanawiam czy nie kupić Lake Baikal Limited ale po jednej z recenzji na YT trochę mi przeszło, spodziewałem się, że będzie „rock-solid”.

 

mój dzisiejszy zakup, czyli 39,5 Save The Ocean - nie ma żadnego wyczuwalnego na nadgarstku luzu w bezelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 
od 3:40min
No to u mnie skała, nie drgnie

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JackP napisał(-a):

Wszystkie Aquisy mają delikatny luz na bezelu?

 

 

Mierzyłem wczoraj jednego i miał jak na mój gust spory luz... Ruszając bezelem przód/tył czy na boki też był wyczuwalny i widoczny. Jak dla mnie słabo to wyglądało. Porównać mogę jedynie do Orienta Raya 2 i Balla master divera 2. W ballu chodzi jak żyleta. Delikatny back play wyczuwalny a tak to sama przyjemność z kręcenia. W Rayu również chodził lepiej jak na mój gust 🤷 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JackP napisał(-a):

Wszystkie Aquisy mają delikatny luz na bezelu? Tak się zastanawiam czy nie kupić Lake Baikal Limited ale po jednej z recenzji na YT trochę mi przeszło, spodziewałem się, że będzie „rock-solid”.

 

Aż swojego sprawdziłem. Luzu nie wyczuwam ale może to kwestia określenia pojęcia „luzu”.

A to jest jakaś różnica?  Mam dwa nurki, w żadnym bezelem nie kręcę, nawet nie wiem po co miałbym kręcić. A, nie, właściwie to mam trzy nurki. W tym trzecim też bezelem nie kręcę 😁
 

 

5 godzin temu, dudak napisał(-a):

4 podejście, 2 do 39,5

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Na zdjęciu wygląda na dobry, ze wskazaniem na mniejszy niż większy.

Jeśli zdjęcie robione komórką, to na żywo może być za mały.  Przynajmniej wg moich standardów rozmiaru zegara nurkowego.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

Aż swojego sprawdziłem. Luzu nie wyczuwam ale może to kwestia określenia pojęcia „luzu”.

A to jest jakaś różnica?  Mam dwa nurki, w żadnym bezelem nie kręcę, nawet nie wiem po co miałbym kręcić. A, nie, właściwie to mam trzy nurki. W tym trzecim też bezelem nie kręcę 😁

Różnicy chyba taka, że jak się za coś płaci (kilka tysięcy pln) to fajnie, aby jednak wszystko działało jak należy. I nie ważne czy korzystamy z tej funkcji czy nie. 

 

- Nie działa datownik? Pff, datę sprawdzam rano na kalendarzu w domu. 

- Zegarek miał być WR 300m, ale okazało się że nawet nie można go zamoczyć? No problemo. I tak nie miałem zamiaru z nim pływać. 

- Zegarek źle pokazuje godzinę? Przecież od tego jest telefon... 

 

😜


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Save the Ocean to ten sam model co Clean the Ocean?
Nie, moja pomyłka, jakoś w głowie wsiadło Save zamiast Clean ;)

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, dudak napisał(-a):

Nie, moja pomyłka, jakoś w głowie wsiadło Save zamiast Clean ;)

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

STO - Seiko 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dudak napisał(-a):

Nie, moja pomyłka, jakoś w głowie wsiadło Save zamiast Clean ;)

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Na zdjęciach Clean ... różnie wychodzi, zalezy od kąta padania światła. Stąd pytanie jw, bo nie mogłem znaleźć na stronie Orisa modelu Save .... Ale tez nie szukałem jakość bardzo wnikliwie.

Swoją drogą gratuluję nabytku. IMO świetny zegarek


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio bardzo rzadko jestem na forum i tak tez na szybkości, wpisałem owczym pędem po Dudak „Save…” oczywiście chodzi o Clean…

Ps. Jakby ktoś chciał się zaopiekować moja sztuką to pisać na PW. Trochę inne mam teraz zajęcia i zegarki leżą w boxach w szufladzie. Nowy dom z aktywnym użytkowaniem wskazany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości wykonania, nie mogę złego słowa powiedzieć o moim Aquisie.
Dziś trochę popływa
ae8c12e4640d9c216583011a3c5c3f58.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2021 o 18:03, boski napisał(-a):

Mierzyłem dziś to cudo w rozmiarze 43. Łapka 17,5cm. Myślicie że spoko czy brać mniejszy? Niestety na miejscu nie mieli...

 

 

Moim zdaniem dobrze leży. Na taki nadgarstek nurek 41mm byłby za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, evilym napisał(-a):

Różnicy chyba taka, że jak się za coś płaci (kilka tysięcy pln) to fajnie, aby jednak wszystko działało jak należy. I nie ważne czy korzystamy z tej funkcji czy nie. 

 

- Nie działa datownik? Pff, datę sprawdzam rano na kalendarzu w domu. 

- Zegarek miał być WR 300m, ale okazało się że nawet nie można go zamoczyć? No problemo. I tak nie miałem zamiaru z nim pływać. 

- Zegarek źle pokazuje godzinę? Przecież od tego jest telefon... 

 

😜

No nie, to nie tak. Porównuj jabłka do jabłek. Porównujesz podstawowe funkcjonalności zegarka (czas, data, czy WR), które są wyspecyfikowane w parametrach zegarka, z czymś co w ogóle nie jest wyspecyfikowane, nie wiadomo jak mierzone i jak oceniane.

Miałem kiedyś nurka, który miał "luz" na bezelu tzn. była możliwość ruszenia go bez przeskoku o klik o jakąś część milimetra. Zauważyłem to jak go kupowałem i to było na tyle. Nie przeszkadzało to w żaden sposób w użytkowaniu, bo było kompletnie niezauważalne. Źle działająca data, źle chodzący mechanizm, skorodowane wskazówki, źle złożona tarcza to jednak inna liga problemów. No chyba, że że ten bezel jest tak krzywy, że to widać gołym okiem albo tak luźny, że sam się przesuwa (o takich też słyszałem tutaj na forum). Ale o takim czymś koledzy nie pisali.

 

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fanfar19

Może masz rację :) chociaż uważam, że bezel i jego praca w nurku mimo wszystko to podstawowy element zegarka. 

Bardziej trzymałbym się stwierdzenia, że jak już wydajemy niemałą kasę na zegarek, to wszystko, bez wyjątku, powinno działać elegancko.

 

Dlatego mam duży zarzut np. do Seiko - jeżeli nie potrafią utrzymać odpowiedniej kontroli jakości w swoich produktach to powinni albo podnieść cenę, albo zrezygnować z produktów entry-level robionych na Tajwanie czy tam gdzie...


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, evilym napisał(-a):

Bardziej trzymałbym się stwierdzenia, że jak już wydajemy niemałą kasę na zegarek, to wszystko, bez wyjątku, powinno działać elegancko.

 

Całkowicie się z tym zgadzam. Powinno.

Tymczasem, życie to sztuka kompromisów. Szczególnie obecnie, gdy bylejakość jest wszechobecna. I nawet wydanie mnóstwa openiędzy nie gwarantuje, że wszystko będzie cacy.

 

Żeby nie było na sucho

 

 

AFC23F72-0EF8-472E-91BD-D7DAB3D7D0E3.jpeg

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dostawa ori gumy do nowego ulubieńca - pasuje i dodaje sportowego charakteru, ale i tak wolę Aquisa na kajdanie...

 

IMG-20210622-193106-edit-347967809077631


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.