Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.07.2021 o 18:41, ledr napisał(-a):

Jeszcze se troche poczekam i będę mieć wintydża - bo z tym Aquisem się nie planuję rozstać... Każdy kolejny Oris tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że pierwszy wybór (z 2014 roku) był najlepszy:-)

 

 

Ja swojego mam 6 lat i tak samo-nigdzie się nie wybiera... Teraz już takich nie robią.😏😏😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dołożę urlopowo:

 

IMG_20210804_175916_edit_562247067630351.thumb.jpg.2d5901cf37852d55f48234e349004078.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, ledr said:

To jeszcze dołożę urlopowo:

 

Super zegar, z osobistą historią i... bransoletą jakich już nie robią. Oby wszelkie pomysły pogonienia go, tak jak szybko przychodzą, aby tak samo szybko znikały. :)

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tts napisał(-a):

Super zegar, z osobistą historią i... bransoletą jakich już nie robią. Oby wszelkie pomysły pogonienia go, tak jak szybko przychodzą, aby tak samo szybko znikały. :)

Bez obaw, Tomku, zostaje na 100%. Prędzej GBR3 pójdzie do ludzi, chociaż ma pogodniejszą tarczę. Ale kajdan w Aquisie I jest wygodniejszy i całość bardziej proporcjonalna. Stara miłość nie rdzewieje😁


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jest ze mną, ale się polubiliśmy. Wierny towarzysz tegorocznego urlopu 🙂

 

20210805_125415.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, ledr said:

Bez obaw, Tomku, zostaje na 100%. Prędzej GBR3 pójdzie do ludzi, chociaż ma pogodniejszą tarczę. Ale kajdan w Aquisie I jest wygodniejszy i całość bardziej proporcjonalna. Stara miłość nie rdzewieje😁

Dzięki Twej uprzejmości, oba miałem okazję pooglądać i porównać. Ten jest sztos! "...lepsze jest wrogiem dobrego..." :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym oto zakupem dołączam do klubu :)

co myślicie o płaszczce do tego BC? Siedzi czy jednak dziwnie?

IMG_20210807_183627.jpg

IMG_20210806_081918.jpg

IMG_20210805_220115.jpg

Edytowane przez Boski2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzimy się powoli... 

 

IMG_20210808_114020_edit_645218002337482.thumb.jpg.e40e8c638ff77c9a36eff52025c0e74a.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Boski2 napisał(-a):

Tym oto zakupem dołączam do klubu :)

co myślicie o płaszczce do tego BC? Siedzi czy jednak dziwnie?

IMG_20210807_183627.jpg

IMG_20210806_081918.jpg

IMG_20210805_220115.jpg

Zegarek super ale ja go na grubej brązowej skórce widzę. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Boski2 napisał(-a):

Tym oto zakupem dołączam do klubu :)

co myślicie o płaszczce do tego BC? Siedzi czy jednak dziwnie?

 

Gratualcje! 

A pasek nawet spoko :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kornel91 napisał(-a):

Zegarek super ale ja go na grubej brązowej skórce widzę. 

Dziekuje. Kolor tarczy jest jednak problematyczny... Planuję wjechać w niego koniakowym strusiem (skóra z tułowia, nie noga) i jakimś nylonem lub perolnem. Zobaczymy jak wyjdzie.

 

Godzinę temu, evilym napisał(-a):

Gratualcje! 

A pasek nawet spoko :)

Dziękuję :) Wiesz czego mi brakuje? ;) Miej na uwadze 🤣 jest agresywna sprzedaż to i agresywne kupowanie może być 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Boski2 napisał(-a):

Dziękuję :) Wiesz czego mi brakuje? ;) Miej na uwadze 🤣 jest agresywna sprzedaż to i agresywne kupowanie może być 

spacer.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Aquis 39.5 po zakupie robił +3.5 s / doba. Teraz +12 s. U Was podobnie? Teraz przeczytałem, że producent dopuszcza +20 s, czyli jak rozumiem nie ma podstaw do regulacji na gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Aquis (43,5 ;) ) robi od nowości ok. +2-3 sek doba i raczej nie zauważyłem różnicy teraz, chociaż przy dużej rotacji to często na nadgarstku nie gości ;) 

Mógł Ci te parę sekund przyspieszyć po "dotarciu", smary się rozeszły i się rozbujał :D 

Mnie osobiście taka odchyłka by nie przeszkadzała bo raczej ciężko byłoby mu minutę opóźnić bo raczej dłużej niż dwa dni pod rząd tego samego zegarka nie zakładam ^_^ 

Jak sam napisałeś, jak dopuszcza to reklamacji nie uzna.

Poza tym szkoda go rozkręcać/rozszczelniać po fabryce z takiej odchyłki imo bo jeszcze paprochy w środku zostaną lub odciski 🤭

Ponoś jeszcze, poobserwuj a może się odmieni, długo go nosisz od nowości?

Mierzysz odchyłkę jak jest nakręcony na maksa?

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od maja noszę wyłącznie Orisa. Wcześniej na zmianę. Zegarek jest w pełni nakręcony. Płakać z tego powodu nie będę, ale +12 s wydaje się być słabym wynikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Oris od kilku lat u mnie

D36583F1-1863-4E71-A4FB-69A31DEE1B8F.jpeg


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, marmach napisał(-a):

Od maja noszę wyłącznie Orisa. Wcześniej na zmianę. Zegarek jest w pełni nakręcony. Płakać z tego powodu nie będę, ale +12 s wydaje się być słabym wynikiem.

Próbowałeś odkładać go na noc w różnych pozycjach?


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekkie namagnesowanie? Demagnetyzacja nie wymaga otwarcia zegarka wiec bym sprobowal.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.08.2021 o 20:28, Boski2 napisał(-a):

Tym oto zakupem dołączam do klubu :)

co myślicie o płaszczce do tego BC? Siedzi czy jednak dziwnie?

 

 

 

Gratulacje,! 

Na tych zdjęciach mało widać paska. Daj coś na zewnątrz! 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się Aquisowi 41,5 na inhousie , który kolor wg. Was byłby najbardziej uniwersalny ? czarno-szary ?  ☺️

Kolorystycznie najbardziej podoba mi się wersja na SW200 😁

Edytowane przez gszydlowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - niebieski albo czarny.

Pytanie czy jak Ci się podoba stara wersja, to czy warto dopłacać do cal. 400?


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Lekkie namagnesowanie? Demagnetyzacja nie wymaga otwarcia zegarka wiec bym sprobowal.

 

Raczej nie, jeśli miałem przypadki lekkiego namegnesowania koperty to nie miało wpływu na dokładność mechanizmu i chodził identycznie po rozmagnesowaniu.

W przypadkach silniejszego namagnesowania skleja się włos i wtedy przyspiesza ale to z reguły min. 2-3 minuty lub dużo więcej.

Przynajmniej piszę ze swojego doświadczenia ale kto wie, różnie to bywa ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, evilym napisał(-a):

Pytanie czy jak Ci się podoba stara wersja, to czy warto dopłacać do cal. 400?

Idealnie by było gdyby wrzucili cal 400 do starszej wersji 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, gszydlowsky napisał(-a):

Idealnie by było gdyby wrzucili cal 400 do starszej wersji 😁

Pytanie czy chcesz kupić zegarek dla wyglądu czy dla mechanizmu. Jedno i drugie istotne :)

Kwestia ceny też na pewno istotna. Na sw200 kupisz za 6-7k na cal.400 za 11-12? (mówię o zakupach w Polsce).

 

Dobrze, że jak kupowałem swojego 41,5 to nie było wersji z cal.400, więc nie miałem podobnej rozterki :D

 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, tomaliusz napisał(-a):

Raczej nie, jeśli miałem przypadki lekkiego namegnesowania koperty to nie miało wpływu na dokładność mechanizmu i chodził identycznie po rozmagnesowaniu.

W przypadkach silniejszego namagnesowania skleja się włos i wtedy przyspiesza ale to z reguły min. 2-3 minuty lub dużo więcej.

Przynajmniej piszę ze swojego doświadczenia ale kto wie, różnie to bywa ;)

 

W Deep Blue zony nie bylo az tak dramatycznie, spieszyl sie regularnie 20-30s, po demagnetyzacji zszedl do 7-8s a jako ze to szybka i latwa procedura bez otwierania zegarka to raczej nie zaszkodzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.