Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.09.2021 o 13:03, Ceteth napisał(-a):

65 i 40mm się zgadza :D

Czekamy na foty i relacje. Był czas, że długo myślałem o 65-tce :)

 

A tymczasem, życzę wszystkim spokojnego i pogodnego weekendu! 

DSC_8862.thumb.JPG.61a75732ae88d322e5f970378889d6f8.JPG

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem do kogo się zgłoszę jak będzie szedł dalej :P a tak serio to ta 65, którą biorę ma trochę wspólnego z biznesem, w którym siedzę od lat, a poprzednia 65 poszła bo potrzebowałem fundusze :) Teraz na szczęście już się raczej nie zdarza, że jestem zmuszony do sprzedawania czegoś żeby rozwijać kolekcję, więc widzę dwie opcje - dostanę dokładnie to czego oczekuje i zostanie ze mną na długo, szczególnie, że biorę nówkę (chociaż wyrwałem w cenie sporo niższej niż używane), albo ta wersja nie siądzie mi kompletnie i praktycznie od razu będzie szukał nowego domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój Ci on  powrót do Divera 65, tym razem BICO  chodził za mną bardzo długo, szczególnie, ze pracuje w biznesie związanym z miedzią, mosiądzem i brązem  dziś, zasila kolekcje
59957E3A-9274-412F-A76D-CE62B5A2C52E.thumb.jpeg.e0b44b08fada57123a35979ffcc17c55.jpeg
Świetny. Sam myślałem. Zakup w odczasudoczasu?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, dudak napisał(-a):

Świetny. Sam myślałem. Zakup w odczasudoczasu?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dokładnie tak :) nie ukrywam, że gdyby nie cena to pewnie dalej byłby tam w sferze "może kiedyś", ale jestem bardzo zadowolony z podjętej decyzji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja jak najbardziej słuszna. Super wersja. 

Gratuluję. Niech się nosi. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja na pewno nietuzinkowa, ciekaw jestem jak się będzie nosił. Gratuluję zakupu 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kiedyś 65 i wiem, że te zegarki w 40mm kopercie noszą się bardzo dobrze. Dzięki samemu profilowi koperty wydają się zdecydowanie cieńsze. Zastanawiam się czy "wyzerować" patynę czy jeszcze trochę poczekać i zrobić to za czas jakiś. Mimo, że to zwykły 3 wskazówkowy zegarek ma tak dużo smaczków. Podwójnie wypukły szafir, całkiem niezła podrabiana, stara luma na miedzianych indeksach i wskazówkach, przerośnięta koronka, bezel z brązu i wspomniany wcześniej świetny profil. Bransoleta - jest i chyba tyle jeśli chodzi o komentarz w jej sprawie. Żadnych wodotrysków, nic do czego można by się przyczepić :) aż się go nie chce zdejmować przed snem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

sUIFHzp.jpg

Ys8j8W7.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu biję się z myślami, bo nadal ten zegar mi się podoba i uważam, że to najfajniejsza limitka Aquisa, ale... nie noszę go zbyt często i jakoś nie ma między nami takiej chemii, jak z granatowym Aquisem I. Najpierw plan był taki, żeby sprzedać starego Aquisa, ale teraz skłaniam się raczej ku sprzedaży limitki Great Barrier Reef. Jakby komuś bardzo zależało, to korumpujcie śmiało na pw, może to mnie przekona ostatecznie😁 Wiem, że kolega @fanfar19 odsądzi mnie od czci i wiary, ale na pocieszenie - może ten mój egzemplarz zostanie dalej na naszym forum...

 

IMG-20210906-141000-edit-220258319962745


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2021 o 09:41, ledr napisał(-a):

 Wiem, że kolega @fanfar19 odsądzi mnie od czci i wiary, ale na pocieszenie - może ten mój egzemplarz zostanie dalej na naszym forum...

 

A czemu miałbym odsądzać od czci i wiary? Miałeś swoje marzenie, które zrealizowałeś. Szacun za to.

A, że potem nie zaiskrzyło, tak jak sobie to wyobrażałeś? Cóż, bywa.

 

U mnie sytuacja jest trochę inna. Zaiskrzyło i cały czas iskrzy. Na tyle, że nie widzę konkurenta do mojej kolekcji dla GBR'a. Przejrzałem (wiele razy) cały wątek o nurkach kolegi @evilym(chylę czoła za wykonana pracę), niczego nie znalazłem. Nawet w wyższych cenowo kategoriach nie widzę konkurencji. No, może 300M niebieska. Ale ponieważ mam białą, to niebieskiej już nie kupię.

Ale to stan na dzisiaj i jutro. Co będzie w przyszłym roku? Albo później?

 

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

Przejrzałem (wiele razy) cały wątek o nurkach kolegi @evilym(chylę czoła za wykonana pracę)

Dzięki! 😁

Ja po dogłębnym przeanalizowaniu tematu, stwierdzam, że tylko Doxa 300 oraz Sinn (U1/ U50) mogą się równać (a może są i ciekawsze) z Aquisem w budżecie do 10 tys.

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fanfar19 napisał(-a):

A czemu miałbym odsądzać od czci i wiary? Miałeś swoje marzenie, które zrealizowałeś. Szacun za to.

A, że potem nie zaiskrzyło, tak jak sobie to wyobrażałeś? Cóż, bywa.

 

U mnie sytuacja jest trochę inna. Zaiskrzyło i cały czas iskrzy. Na tyle, że nie widzę konkurenta do mojej kolekcji dla GBR'a. Przejrzałem (wiele razy) cały wątek o nurkach kolegi @evilym(chylę czoła za wykonana pracę), niczego nie znalazłem. Nawet w wyższych cenowo kategoriach nie widzę konkurencji. No, może 300M niebieska. Ale ponieważ mam białą, to niebieskiej już nie kupię.

Ale to stan na dzisiaj i jutro. Co będzie w przyszłym roku? Albo później?

 

 

Z tym odsądzaniem to oczywiście tylko żart, ale wiem, jak bardzo Ci przypasował ten model i pewnie trudno Ci zrozumieć, że ktoś wybiera starszy i prostszy (i pod wieloma względami mniej efektowny) model, tj. Aquisa I. Ale od początku polowałem na GBR3 z założeniem, że zostanie tylko jeden, albo ten nowy, albo mój wiekowy Aquis I. Po kilku miesiącach nie jestem skłonny pozbyć się prostej, czytelnej tarczy i rewelacyjnie leżącej bransolety Aquisa I. GBR3 nadal cieszy oczy, ale nie leży tak wygodnie i kiedy mam wyjąć z rotomatu któregoś z nich, to chętniej biorę Aquisa I... Pewnie gdybym miał tylko GBR3, to nie przyszłoby mi do głowy się go pozbywać:-)

46 minut temu, evilym napisał(-a):

Dzięki! 😁

Ja po dogłębnym przeanalizowaniu tematu, stwierdzam, że tylko Doxa 300 oraz Sinn (U1/ U50) mogą się równać (a może są i ciekawsze) z Aquisem w budżecie do 10 tys.

 

Doxy 300 nie przymierzałem, więc mogę tylko wizualnie ocenić i tu wygrywa Aquis. Sinn U50 (na czerwonej gumie) to jeden z tych pomysłów, które cały czas chodzą mi po głowie, ale mając Seamastera 300-tkę znowu biłbym się z myślami, który ma tylko ładnie wyglądać, a który rano wskoczyć na nadgarstek. Zgadzam się, ze w tym przedziale (do 10k) Aquis jest trudny do pobicia, tyle że wybieram tę starszą wersję, z kajdanem po samodzielnym face-liftingu:-)

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jako właściciel Aquisa Baikala i Doxy 300 Sub stwierdzam, że zdecydowanie wolę ten drugi zegarek ;) Wygodniejszy, dla mnie ładniejszy i jakoś bliżej mi jednak do klimatów vintage. Z tego też względu Aquisy zupełnie mi przeszły, z Orisa zdecydowanie 65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris 65 to bardzo fajny wybór. Tyle, że to dla mnie nie jest konkurent dla Aquis'a. Spokojnie mogą funkcjonować oba w jednej kolekcji. Zresztą nad nim też się zastanawiam.

 

Jeszcze mi TH AR przyszedł do głowy jako konkurent dla Aquisa, który mógłbym rozważyć. Wersja na automacie jest w mojej opinii całkiem ciekawa. No ale jako, że mam kwarca AR (wygląda gorzej), to automatu już nie kupię.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Oczywiście, że 65 i Aquis to nie konkurencja i u mnie oba obok siebie funkcjonowały jakiś czas. Tyle, że Aquis to jednak nie mój klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ledr napisał(-a):

Z tym odsądzaniem to oczywiście tylko żart, ale wiem, jak bardzo Ci przypasował ten model i pewnie trudno Ci zrozumieć, że ktoś wybiera starszy i prostszy (i pod wieloma względami mniej efektowny) model, tj. Aquisa I. Ale od początku polowałem na GBR3 z założeniem, że zostanie tylko jeden, albo ten nowy, albo mój wiekowy Aquis I. Po kilku miesiącach nie jestem skłonny pozbyć się prostej, czytelnej tarczy i rewelacyjnie leżącej bransolety Aquisa I. GBR3 nadal cieszy oczy, ale nie leży tak wygodnie i kiedy mam wyjąć z rotomatu któregoś z nich, to chętniej biorę Aquisa I... Pewnie gdybym miał tylko GBR3, to nie przyszłoby mi do głowy się go pozbywać:-)

Doxy 300 nie przymierzałem, więc mogę tylko wizualnie ocenić i tu wygrywa Aquis. Sinn U50 (na czerwonej gumie) to jeden z tych pomysłów, które cały czas chodzą mi po głowie, ale mając Seamastera 300-tkę znowu biłbym się z myślami, który ma tylko ładnie wyglądać, a który rano wskoczyć na nadgarstek. Zgadzam się, ze w tym przedziale (do 10k) Aquis jest trudny do pobicia, tyle że wybieram tę starszą wersję, z kajdanem po samodzielnym face-liftingu:-)

U50 ma krótkie ucha i wychodzi generalnie mały na łapce (18,5). Tu foto z dalszej perspektywy, bardziej naturalne proporcje.

20210123_155854-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi na łapkę taki o sikor.

20210909_165818.jpg

20210909_165917.jpg

 

Edytowane przez HESHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, evilym napisał(-a):

Dzięki! 😁

Ja po dogłębnym przeanalizowaniu tematu, stwierdzam, że tylko Doxa 300 oraz Sinn (U1/ U50) mogą się równać (a może są i ciekawsze) z Aquisem w budżecie do 10 tys.


Muhle SAR Rescue Timer a jeśli musi być obrotowy bezel to Sea Timer Black Motion :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.