Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka czekałem na tego ORISA 3 miesiące, ale warto było bo chciałem manuala. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O taki ładny 😁

 

EBAA3580-7CBA-4603-B885-D86B87ACE7D2.jpeg

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Jash napisał(-a):

Jako właściciel Aquisa Baikala i Doxy 300 Sub stwierdzam, że zdecydowanie wolę ten drugi zegarek ;) Wygodniejszy, dla mnie ładniejszy i jakoś bliżej mi jednak do klimatów vintage. Z tego też względu Aquisy zupełnie mi przeszły, z Orisa zdecydowanie 65.

 

Mi Aquis nie przeszedł, ale zgadzam się, że 65 jest ciekawsza (chociaż u mnie mają swoje miejsce oba). Natomiast w budżecie do 10k ja zdecydowanie umieściłbym Balla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka ciekawostka czekałem na tego ORISA 3 miesiące, ale warto było bo chciałem manuala. 

Piękny zegarek, jest to mój plan zakupowy na bliżej nieokreśloną przyszłość, bardziej mi się podoba niż Atelier cal. 111, o wiele więcej dzieje się na cyferblacie, dla mnie jest to na plus. Nie jestem jeszcze zdecydowany co do koloru i paska/bransolety, musiałabym popatrzeć na żywo. Ostatnio nawet chciałem zapytać na forum, czy ktoś z Was posiada cal. 113 i czy może podzielić się wrażeniami z noszenia, dokładności itp.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat jego dokładności chodu za wcześnie by mówić, jasna wersja kolorystyczna z akcentami w kolorze różowego złota myślę że jest cieplejsza w odbiorze, no milszy kolor dla oczu. Więcej na temat jego chodu napiszę później wklejając zdjęcie z aplikacji watchcheck. Szkoda mi na początek bransolety i oryginalnego paska wiec zakupiłem nieoryginalny ze zwykłej skóry. Wszystkie jego elementy obejrzałem pod lupką, napisy, niesamowita estetyka wykonania, no a rezerwa chodu już mogę napisać że z pewnością wynosi więcej jak 10 dni. 

16314632439477494958463551195791.jpg

20210909_165917.jpg

Edytowane przez HESHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, miał ktoś w ręku lub na ręku limitkę Art Blakeya? Jak on jest gruby? Nada się na garniturowca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12mm?

Trochę grubas. Ale ładny :)

Ja bym do garnituru założył.

Ale w tej cenie wybrałbym kierunek niemieckiej marki na N, którą już rozważałeś 😜


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Oris i elegant to ja widzę od razu James Morrisona:

 

1C56A0A1-8521-4BDE-AFBA-75426DF3154D.thumb.jpeg.04f930704dcd8e211cb7701daf4b5309.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12mm?
Trochę grubas. Ale ładny
Ja bym do garnituru założył.
Ale w tej cenie wybrałbym kierunek niemieckiej marki na N, którą już rozważałeś 


No i tak się pewnie skończy, bo 12mm to jednak za dużo. Dzięki.

Jak Oris i elegant to ja widzę od razu James Morrisona:
 
1C56A0A1-8521-4BDE-AFBA-75426DF3154D.thumb.jpeg.04f930704dcd8e211cb7701daf4b5309.jpeg


Ładny, ale ciemna tarcza odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.09.2021 o 23:40, Balansujący Na Osi napisał(-a):

... A patynę bym zaczął od zera i obserwował jak się dzieje u nowego właściciela.

Zrobiłbym dokładnie tak samo. 

 

W dniu 7.09.2021 o 09:41, ledr napisał(-a):

Od jakiegoś czasu biję się z myślami, bo nadal ten zegar mi się podoba i uważam, że to najfajniejsza limitka Aquisa, ale... nie noszę go zbyt często i jakoś nie ma między nami takiej chemii, jak z granatowym Aquisem I. Najpierw plan był taki, żeby sprzedać starego Aquisa, ale teraz skłaniam się raczej ku sprzedaży limitki Great Barrier Reef. Jakby komuś bardzo zależało, to korumpujcie śmiało na pw, może to mnie przekona ostatecznie😁 Wiem, że kolega @fanfar19 odsądzi mnie od czci i wiary, ale na pocieszenie - może ten mój egzemplarz zostanie dalej na naszym forum...

 

IMG-20210906-141000-edit-220258319962745

Mua ta limitka podoba się bardzo. Zresztą chyba mówiłem Ci o tym. 

To raczej uzupełnienie do "normalnego" Aquisa niż "konkurencja". Jeśli nie masz ciśnienia zostaw. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

 

Mua ta limitka podoba się bardzo. Zresztą chyba mówiłem Ci o tym. 

To raczej uzupełnienie do "normalnego" Aquisa niż "konkurencja". Jeśli nie masz ciśnienia zostaw. 

Mnie też się cały czas podoba, natomiast na ręku jakoś lepiej się czuję ze starym Aquisem. Zrobiłem już nawet foty na sprzedaż, ale jeszcze nie potrafię się zdecydować - może masz rację, że co nagle, to po... fajnym Orisie;-)

 

IMG-20210913-141207-edit-295526493705426


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że łatwo nie było z nim.  :( Choć ważne,  że się dobrze skończyło. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Picy napisał(-a):

Będę się chwalił. Drugi Oris w kolekcji cieszy oko emoji3.png

0c060333c99765976344ff62b89e6289.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mój ulubiony pilot od Orisa poza 1917 :) Gratuluję wyboru, na pewno cieszy oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2021 o 21:35, cordi7 napisał(-a):

Jak Oris i elegant to ja widzę od razu James Morrisona:

 

 

No, świetny jest. Podoba mi się od momentu jak go wypuścili.

Tyle, że na żywo go nie widziałem :(

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nówkę, ale pojawiła się opcja używanego Big Crowna w pożądanej przeze mnie wersji 80th Anniversary Edition w brązie. I teraz mam dylemat :) Miłość od pierwszej przymiarki, ale na liście must have od dawna. 

 

 

20210904_171547.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, fanfar19 napisał(-a):

No, świetny jest. Podoba mi się od momentu jak go wypuścili.

Tyle, że na żywo go nie widziałem :(


Raz go prawie kliknąłem - ma coś w sobie, bardzo fajny projekt.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę już co nieco napisać na temat rezerwy chodu cal. 113, a mianowicie od pełnego nakręcenia do zatrzymania się upłynęło: 12 dni, 5 godz., 12 min. - imponujący wynik.

Przez  11 dni utrzymywał średnio +2 sek./24h. aż do uzyskania przez kolejne 21 godzin wynik na 0 z zegarem atomowym. kolejne 8 godzin i 12 minut to już zjazd na minus średnio -3 sek./godz., moje wrażenia z jego chodu krótko mówiąc perfekcyjny mechanizm. 

 

Screenshot_20210918-125909_WatchCheck.jpg

20210918_130406.jpg

Edytowane przez HESHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, HESHER napisał(-a):

Mogę już co nieco napisać na temat rezerwy chodu cal. 113, a mianowicie od pełnego nakręcenia do zatrzymania się upłynęło: 12 dni, 5 godz., 12 min. - imponujący wynik.

Przez  11 dni utrzymywał średnio +2 sek./24h. aż do uzyskania przez kolejne 21 godzin wynik na 0 z zegarem atomowym. kolejne 8 godzin i 12 minut to już zjazd na minus średnio -3 sek./godz., moje wrażenia z jego chodu krótko mówiąc perfekcyjny mechanizm. 

No to trochę mało dla mnie i to będzie bez znaczenia bo jak codziennie zakładam inny zegarek a takich EDC mam 14 to już nie będzie chodził jak przyjdzie znów jego kolej 🤪 

Oczywiście żartuje a wynik imponujący 😉

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_8978.thumb.JPG.092aad2b215c9c55ee97abf01e0344ef.JPG

 

Myślę nad gumą dla niego, ale nie wiem czy warto? 🤔


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.