Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, evilym napisał(-a):

Myślę nad gumą dla niego, ale nie wiem czy warto? 🤔

 

Fajna opcja z systemem szybkiej wymiany którego w tej wersji chyba brak ? , osobiście jakbym za każdym razem miał kręcić śrubkami to dałbym sobie spokój 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, evilym napisał(-a):

Myślę nad gumą dla niego, ale nie wiem czy warto? 🤔


Dla mnie warto. Na lato - guma, na jesień - bransoleta. Zmiana dwa razy w roku, jak czasu :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie chyba głównie do Jacka, ale może ktoś już to wie:

Kiedy będzie można we Wrocławiu przymierzyć tego nowego aquisa z kolorowa tarczą ze śmieci morskich? 

Głównie mi mniejszy rozmiar dla żony interesuje... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, evilym napisał(-a):

DSC_8978.thumb.JPG.092aad2b215c9c55ee97abf01e0344ef.JPG

 

Myślę nad gumą dla niego, ale nie wiem czy warto? 🤔

Nie warto ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja myślę, że nie warto. Za dużo zabawy a jak pasuje bransoleta to guma będzie się kurzyła. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, gszydlowsky napisał(-a):

 

Fajna opcja z systemem szybkiej wymiany którego w tej wersji chyba brak ? , osobiście jakbym za każdym razem miał kręcić śrubkami to dałbym sobie spokój 🙂

 

7 godzin temu, cordi7 napisał(-a):


Dla mnie warto. Na lato - guma, na jesień - bransoleta. Zmiana dwa razy w roku, jak czasu :)

 

 

Godzinę temu, kornel91 napisał(-a):

I ja myślę, że nie warto. Za dużo zabawy a jak pasuje bransoleta to guma będzie się kurzyła. 

 

4 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

Nie warto ...

 

3 do 1

Dzięki za opinię!

Faktycznie fajnie by było mieć taki zestaw na lato i mieć "coś innego". 

Ale na ten moment wchodzi w grę tylko nowa (wiadomo za jaką kasę) 😑

Bransoleta leży bardzo dobrze, nie narzekam na komfort. 

 

Nigdy jej nie ściągałem. Mega problematyczny jest ten śrubokręt? 

 

Jak jest tu jakiś nieaktywny użytkownik Aquisa 41,5mm, któremu się znudziła guma, to zapraszam do kontaktu 😜

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, evilym napisał(-a):

DSC_8978.thumb.JPG.092aad2b215c9c55ee97abf01e0344ef.JPG

 

Myślę nad gumą dla niego, ale nie wiem czy warto? 🤔

warto, mówi posiadacz gumy 😜 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukighost napisał(-a):

warto, mówi posiadacz gumy 😜 

Ankieta zamknięta. Tu nie sejm, że się robi reasumpcje 🤣

 

Ale dzięki za opinię! 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie te gumy są bardzo fajne i ja myślałem o pomarańczowej tylko po pierwsze cena a drugie jak już zmienisz to pewnie zostanie. No i dochodzi problem ze zmianą kilku kolegów nawet mając dobre śrubokręty pisali o problemach niestety ze zmianą. Ta szybka zmiana jak w tym z mechanizmem in hause bardzo fajne rozwiązanie. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, dla mnie ten zegarek to tylko na kajdanie!

Są zegarki które są stworzone na branse jak np. GTS i tak je się nosi.

Rozumiem jak Ktoś nosi jeden zegarek to można kombinować i sobie urozmaicać ale w tym wypadku to wiadomo od samego zakupu że będzie trudniej paskować ;) 

Jak chcesz coś na pasku to otwierasz skrzynkę i bierzesz coś co potrzebujesz ... pasek, guma, skóra, stal i.t.d. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek zgadza się. Ja mam nową gumę tropić 22mm i leży już ze 3 miesiące nawet nie chce mi się jej do jakiegoś zegarka założyć 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, evilym napisał(-a):

DSC_8978.thumb.JPG.092aad2b215c9c55ee97abf01e0344ef.JPG

 

Myślę nad gumą dla niego, ale nie wiem czy warto? 🤔

Warto. Tylko może pomarańczową. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie właśnie aquis tylko na gumie, szczególnie, że ma spoko zapięcie.

Aquaracera też mam na gumie i może nie jestem obiektywny ;-)

Choć takiego np. Aikona nie wyobrażam sobie na pasku/gumie, tam bransa jest rewelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, kornel91 napisał(-a):

Słuchajcie te gumy są bardzo fajne i ja myślałem o pomarańczowej tylko po pierwsze cena a drugie jak już zmienisz to pewnie zostanie. No i dochodzi problem ze zmianą kilku kolegów nawet mając dobre śrubokręty pisali o problemach niestety ze zmianą. Ta szybka zmiana jak w tym z mechanizmem in hause bardzo fajne rozwiązanie. 

Dobre czyli jakie? Ten oryginalny Orisowy sprawia takie problemy? 

I racja, szybką  zmianę bransolety mam w Ch. Wardzie i to jest rewelacja! 

 

 

9 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Jak chcesz coś na pasku to otwierasz skrzynkę i bierzesz coś co potrzebujesz ... pasek, guma, skóra, stal i.t.d. ;)

 

Ja mam 4 zegarki, więcej w tej chwili mieć nie będę więc chce żeby każdy był w miarę uniwersalny i różnorodny zarazem. 

 

Teraz, Dorian06 napisał(-a):

Warto. Tylko może pomarańczową. 

Dobrze prawisz. Właśnie jakiś taki kolor by mi chodził po głowie. Sęk w tym że do rozmiaru 41,5mm Oris zrobił chyba tylko czarną gumę... 

 

6 minut temu, michszy napisał(-a):

A dla mnie właśnie aquis tylko na gumie, szczególnie, że ma spoko zapięcie.

Choć takiego np. Aikona nie wyobrażam sobie na pasku/gumie, tam bransa jest rewelka.

Guma ma inne zapięcie niż bransoleta? 

A Aikon na gumie wygląda fantastycznie. Przynajmniej na fotach :P


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapięcie w Aquisie do gumy jest z szybką regulacją. 

Piszę to co wyczytałem na forum koledzy pisali o problemach z odkręceniem śrub. Oryginalny śrubokręt to koszt chyba około 200zl 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nawet nie wiem czy takie samo zapięcie bo nie miałem bransy, tylko przymierzałem i nie zwróciłem uwagi. Co ciekawe w 39,5 którego też miałem na pasku, zapięcie jest inne niż w 41,5 czy 43,5. W aquisie sama bransa i jej polerowanie mnie po prostu nie przekonała i tyle. Co kto lubi ;-)

A wracając do Aikona, to najwygodniejsza bransa jaką miałem i tam nawet przez chwilę nas myśl mi nie przyszło, żeby zakładać gumę z modelu Venturer.



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie polecam kauczuk. Kiedyś nosiłem na Czarnym, potem dokupiłem pomarańcz. Nie są tanie, ale to jedne z najlepszych gum na rynku... Ta czarna do dzisiaj pachnie wanilią 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kornel91 napisał(-a):

Zapięcie w Aquisie do gumy jest z szybką regulacją. 

Piszę to co wyczytałem na forum koledzy pisali o problemach z odkręceniem śrub. Oryginalny śrubokręt to koszt chyba około 200zl 

 

1 godzinę temu, michszy napisał(-a):

A nawet nie wiem czy takie samo zapięcie bo nie miałem bransy, tylko przymierzałem i nie zwróciłem uwagi. Co ciekawe w 39,5 którego też miałem na pasku, zapięcie jest inne niż w 41,5 czy 43,5. W aquisie sama bransa i jej polerowanie mnie po prostu nie przekonała i tyle. Co kto lubi 😉

A wracając do Aikona, to najwygodniejsza bransa jaką miałem i tam nawet przez chwilę nas myśl mi nie przyszło, żeby zakładać gumę z modelu Venturer.


 

Miałem dwie gumy do Aquisa 43,5mm, sama guma dobrej jakości, choć trzeba się przyzwyczaić do dodatkowego kawałka paska od wewnątrz przy zapięciu (już na nadgarstku), za to zapięcie do gumy jest pierwszorzędne, z regulacją i łatwym ustawieniem długości na dziurkach. Ze śrubami miewają zwykle problemy ci, którzy próbują zwykłym tri-wingiem,  a jednak to trochę inny układ, choć podobny do tri-winga. Śrubokręt specjalnie do Aquisa kupiłem za równowartość 140 pln - w Niemczech. Aha, zapięcie do gumy jest zupełnie inne niż do bransy, o przełożeniu nie ma mowy.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na urlopie nie mogło zabraknąć mojego idealnego EDC uwielbiam ten zegarek za jego skromność i prostotę
3824bd0f0195938177650813cd770fb0.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Teufel26 napisał(-a):

Na urlopie nie mogło zabraknąć mojego idealnego EDCemoji28.png uwielbiam ten zegarek za jego skromność i prostotę emoji3.png
 

Aquisa widzieliśmy już. Żony nie 😜


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać, że urlop podobnie jak zegarek, udany

O tak tak jak zegarek potrzebuje ruchu żeby chodzić, ja ładuje baterie na słońcu
Aquisa widzieliśmy już. Żony nie 

Już kilkukrotnie moja małżonka pojawiała się na zdjęciach a raczej była tłem
Ona jest fanką nadgryzionego jabłka szczerze to nie wiem co wychodzi drożej

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Teufel26 napisał(-a):


Już kilkukrotnie moja małżonka pojawiała się na zdjęciach emoji28.png a raczej była tłem emoji28.png
Ona jest fanką nadgryzionego jabłka emoji854.png szczerze to nie wiem co wychodzi drożej emoji848.png

Proponuję kupić jej kilo papierówek, pastę wzmacniającą szkliwo i zostanie na Aquisa z manufakturowym werkiem😉


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomaliusz napisał(-a):

Leszek ... TOP! 👍🏻

Bez cienia złośliwości, oczywiście, a jeśli już, to mam poczucie, że sam z siebie trochę żartuję, bo mój macbook pro jest dla mnie (spełnionym) szczytem marzeń komputerowych... I tak dobrze pasuje mi do granatowego Aquisa I😁


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.