Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Ceteth napisał(-a):

Dalej zakochany :)
F35FD985-C79A-47B4-8A68-0B262478FD49.thumb.jpeg.2fd554fcb3b34a74bd834584bebe28ae.jpeg

Nie dziwię się. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam, zegarek jakoś od 24h na łapie z snoorkowaniem włącznie, zero śladów. Taki dziwny jestem, że zegarki nosze zgodnie z przeznaczeniem i specjalnie się z nimi nie pieszczę :)

 

@Mariusz same łapy brudne od łańcucha kotwicy :)

 

1CDDD533-7892-402A-BD85-D63768B913D5.jpeg

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kobuz napisał(-a):

Jest miłość. 41,5 mm to jest dla mnie to.

Ofc! Najlepszy rozmiar 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kobuz napisał(-a):

Jest miłość. 41,5 mm to jest dla mnie to. Kiedyś...

 

Idealnie pasuje do nadgarstka.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mały ...

Na pasku, gumie powinien być lepszy obraz ...

Ten zegarek nie ma l2l ... znaczy ma ale znikome i imo 41,5 mm. to w tym przypadku na nadgarstki poniżej 16-17 cm.

a cokolwiek wyżej to 43,5 mm. bo to specyficzna konstrukcja 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):

Za mały ...

Na pasku, gumie powinien być lepszy obraz ...

Ten zegarek nie ma l2l ... znaczy ma ale znikome i imo 41,5 mm. to w tym przypadku na nadgarstki poniżej 16-17 cm.

a cokolwiek wyżej to 43,5 mm. bo to specyficzna konstrukcja 😉

Tomku, jak zawsze: co kto lubi:-) Jeżeli koledze odpowiada ta nieco mniejsza tarcza i cała koperta, to świetnie, nie ma nawet co porównywać z 43,5mm. Moje wrażenie przy 19cm nadgarstku jest takie, że stary Aquis Date (czyli wersja I) leży idealnie, a nowa wersja jest o te 2mm za duża w stosunku do całej konstrukcji, z bransoletą. To pewnie dlatego, że zwężono uszy i zmniejszono grubość - także optycznie - bransolety, zaburzając nieco proporcje z Aquisa I. Dla mnie komplet z wersji I jest wzorcowy, więc zakładając "II" (GBR3), mam wrażenie, że duża koperta przytłacza bransoletę. Jak to zwykle bywa, nie zrobiono czegoś, co by było "the best of both worlds", czyli koperty Aquisa II z kajdanem z Aquisa I😀

Byłbym zapomniał: kajdana w Aquisie II trzeba obowiązkowo zeszczotkować po całości😜


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ledr napisał(-a):

... 😀

Byłbym zapomniał: kajdana w Aquisie II trzeba obowiązkowo zeszczotkować po całości😜

A po co? ;) 

 

IMG_20210306_131420.thumb.jpg.11a88a0ae1c301c3b61ab9809d5aef73.jpgIMG_20210811_185306.thumb.jpg.d5b3d6066efb801eaa4c84b02d008d31.jpg

Dla mnie proporcje są OK, II bardziej casual a I to taki tool watch 😊

IMG_20210215_200452.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

A po co? ;) 

 

IMG_20210306_131420.thumb.jpg.11a88a0ae1c301c3b61ab9809d5aef73.jpgIMG_20210811_185306.thumb.jpg.d5b3d6066efb801eaa4c84b02d008d31.jpg

Dla mnie proporcje są OK, II bardziej casual a I to taki tool watch 😊

IMG_20210215_200452.jpg

No tak, Ty masz już prawie idealną bransoletę😄 Ja wolę te grubsze ogniwa, ale w Aquisie II z kolei wskazówki i indeksy są większe i czytelniejsze. U mnie jest tak, jak piszesz: "I" jest ulubionym tool watchem, a "II" to już taki prawie elegancik😉

 

IMG-0616.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubsze ogniwa na pewno na plus i ja też wolę grubsze zegarki. Za to jest mega wygodny. 

 

2MuJjzD.jpeg

A moja tarcza wpada w szarość i to też mi się podoba. 

No i bardzo lekki na moim nadgarstku 167g.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kornel91 napisał(-a):

Grubsze ogniwa na pewno na plus i ja też wolę grubsze zegarki. Za to jest mega wygodny. 

 

2MuJjzD.jpeg

A moja tarcza wpada w szarość i to też mi się podoba. 

No i bardzo lekki na moim nadgarstku 167g.

Marcin, to chyba właśnie przez delikatniejszy kajdan w II-ce, bo mój Aquis I waży ok. 200g.

Jeszcze wrzucę aktualne - ze spaceru przed chwilą:

IMG-20210926-135515-edit-454502575277002


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ledr napisał(-a):

No tak, Ty masz już prawie idealną bransoletę😄 Ja wolę te grubsze ogniwa, ale w Aquisie II z kolei wskazówki i indeksy są większe i czytelniejsze. U mnie jest tak, jak piszesz: "I" jest ulubionym tool watchem, a "II" to już taki prawie elegancik😉

 

IMG-0616.jpg

Już sam nie wiem Leszku, na pewno bransa z I jest masywniejsza/solidniejsza ale sam zegarek trochę przytłacza imo.

Może jakby miał 45 mm. średnicy to byłoby lepiej w tej konfiguracji.

Myślę że dlatego odchudzili branse aby był trochę lżejszy ... optycznie też.

To trochę tak jakby zegarek max 42 mm. średnicy miał pasek 24 mm. :D

 

 

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomaliusz napisał(-a):

Już sam nie wiem Leszku, na pewno bransa z I jest masywniejsza/solidniejsza ale sam zegarek trochę przytłacza imo.

Może jakby miał 45 mm. średnicy to byłoby lepiej w tej konfiguracji.

Myślę że dlatego odchudzili branse aby był trochę lżejszy ... optycznie też.

To trochę tak jakby zegarek max 42 mm. średnicy miał pasek 24 mm. :D

 

 

 

Jasne, przy założeniu, że masz normalne, typowe uszy. Ale Aquis ma praktycznie zintegrowaną bransoletę z kopertą (przez konstrukcję uszu) i wtedy taka szerokość jest OK moim zdaniem. A najlepiej przymierzyć obie wersje i ocenić, co komu pasuje, bo same zdjęcia niewiele dają.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie był noszony ... powoli odżywam.
e1b6d1b4ac63fd69e15fa9d0da258ddb.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym i 1 ponosił i zobaczył ale może zobaczę w tym tygodniu na gumie bo mam się spotkać z kolegą z forum. 

 

Leszek podsyłaj obydwa bo ten z małą sekundą też mi się bardzo podoba i jeszcze ta wersja whale shark

Do obejrzenia oczywiście 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, kornel91 napisał(-a):

A ja bym i 1 ponosił i zobaczył ale może zobaczę w tym tygodniu na gumie bo mam się spotkać z kolegą z forum. 

 

Leszek podsyłaj obydwa bo ten z małą sekundą też mi się bardzo podoba i jeszcze ta wersja whale shark

Do obejrzenia oczywiście 😀

Jak chcesz, to Ci podeślę więcej na pw, bo tu już może być przesyt u niektórych😉 Ale żeby pokazać różnicę w profilu bocznym ogniw, to jeszcze jedno:

 

IMG-0613.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu dobrze widać różnicę w masywności ogniw. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2021 o 10:10, ledr napisał(-a):

Byłbym zapomniał: kajdana w Aquisie II trzeba obowiązkowo zeszczotkować po całości😜

Naaah! Dla mnie był to jeden z plusów tego zegarka. Dzięki temu nabiera on ciekawych "eleganckich" cech. Nurek który pasuje i do koszuli i do koszulki. I do skórzanych butów i do adidasów :)

 

W dniu 26.09.2021 o 10:40, ledr napisał(-a):

No tak, Ty masz już prawie idealną bransoletę😄 Ja wolę te grubsze ogniwa, ale w Aquisie II z kolei wskazówki i indeksy są większe i czytelniejsze. U mnie jest tak, jak piszesz: "I" jest ulubionym tool watchem, a "II" to już taki prawie elegancik😉

 

IMG-0616.jpg

Fajne porównanie!

Mi osobiście bardziej leżą proporcje w nowych Aquisach.

 

17 godzin temu, ledr napisał(-a):

Jak chcesz, to Ci podeślę więcej na pw, bo tu już może być przesyt u niektórych😉 Ale żeby pokazać różnicę w profilu bocznym ogniw, to jeszcze jedno:

Możesz tu :) Takich porównań nigdy za dużo! Nie często ktoś ma nowszy i starczy model danego zegarka w tym samym czasie 👏


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ledr napisał(-a):

Jak chcesz, to Ci podeślę więcej na pw, bo tu już może być przesyt u niektórych😉 Ale żeby pokazać różnicę w profilu bocznym ogniw, to jeszcze jedno:

 

IMG-0613.jpg

Śmiało wrzucaj foty, po to ten wątek aby dyskutować, oglądać fajne zegarki i odczucia ich właściciel :)

Nie wiem czy pamiętasz ale miałem Twoje zapasowe ogniwa od I Aquisa przez przypadek i moje pierwsze wrażenie to to od jakiego to zegarka jest ... U-Boat czy coś w ten deseń :D

Kawał stali też takie lubię jak czuć zegarek na ręku 😃

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

Śmiało wrzucaj foty, po to ten wątek aby dyskutować, oglądać fajne zegarki i odczucia ich właściciel :)

Nie wiem czy pamiętasz ale miałem Twoje zapasowe ogniwa od I Aquisa przez przypadek i moje pierwsze wrażenie to to od jakiego to zegarka jest ... U-Boat czy coś w ten deseń :D

Kawał stali też takie lubię jak czuć zegarek na ręku 😃

 

Dzięki za zachętę (prowokację?;), Tomku; teraz jeszcze jedno archiwalne, choć wszyscy bohaterowie nadal żyją i mają się dobrze - i ciągle są u mnie! Jak będzie dobre światło, to pstryknę coś aktualnego z porównaniem obu Aquisów.

IMG-0603.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.