Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, orlis napisał(-a):

Jest! 65tka z nowym mechanizmem i…12h bezelem! 
 

imageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1

Wrzucisz jakiś link.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Wrzucisz jakiś link.

Chciałbym ;) ale na żadnej stronie Orisa ani na instagramie nie ma nic o nim…jedynie Facebook

 

edit: ch24 napisali już o nim:

https://ch24.pl/oris-divers-sixty-five-12h-calibre-400-dostepnosc-cena/?fbclid=IwAR1V44voRCuWd4_4cp85-AlU6-dQXSEfRy8dzMRArNzhRe43PFqqYleyupA

 

D3CD0340-A55F-4357-9699-28F232A837E9.thumb.png.7246fdee437ae9e56ca6952d9a61fd9e.png

Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Lada moment będzie wszystko, do 14:00 było embargo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny. Jaką on ma w ogóle konkurencję w tym budżecie? Może BB58. Pomijam dostępność Tudora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie sto tysięcy wariantów i limitek, ale temu przydałby się chociaż jeden akcencik kolorystyczny;) Tak czy siak fajny i dobrze, że ten kaliber mieści się w małych kopertach. Przypuszczam, że Aquis 38,5 to absolutne minimum dla Cal. 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może z trochę innej bajki, niż odgrzewane kotlety Orisa 😉

 

Czy ktoś polerował bransoletę w nowym Aquisie?

Chciałbym kupić Cape Cod, ale trochę się boję że uszkodzę te szczotkowane elementy 😕


 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, evilym said:

To ja może z trochę innej bajki, niż odgrzewane kotlety Orisa 😉

 

Czy ktoś polerował bransoletę w nowym Aquisie?

Chciałbym kupić Cape Cod, ale trochę się boję że uszkodzę te szczotkowane elementy 😕

 

Oklej taśmą elementy szczotkowane. Więcej zapewne doda @ledr, spec od usuwania rys z bransolet Orisa. :)

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tts napisał(-a):

Oklej taśmą elementy szczotkowane. Więcej zapewne doda @ledr, spec od usuwania rys z bransolet Orisa. :)

Niewiele doda, bo właśnie miał wspomnieć tylko o zaklejeniu taśmą satyny, a polery i tak trzeba kawałek po kawałku, więc żadnego sekretu tu nie ma. Szczerze - nigdy nie polerowałem żadnej bransolety, jedynie zdarzały się koperty czy uszy. Cape Cod przydaje się, jak chcesz usunąć lekkie, powierzchniowe ryski, czy zmatowienia, nie bardzo widzę sens odświeżania całego poleru na każdym ogniwie. Za to jak ktoś będzie chciał zeszczotkować kajdana (pozbywając się polerów), chętnie podzielę się poglądowymi zdjęciami i sugestiami😇


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafi napisał(-a):

Bardzo fajny. Jaką on ma w ogóle konkurencję w tym budżecie? Może BB58. Pomijam dostępność Tudora.

A TH, Longines, Colt, Sinn, itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
A TH, Longines, Colt, Sinn, itp.?
Koledze chyba chodziło o konkurencję w tym budżecie z własnym werkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafi napisał(-a):

... Jaką on ma w ogóle konkurencję w tym budżecie? Może BB58. Pomijam dostępność Tudora.

Może to i konkurencja, ale Tudor brzydki jak nieboskie stworzenie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, sanik napisał(-a):
A TH, Longines, Colt, Sinn, itp.?

 

21 minut temu, Jash napisał(-a):
Koledze chyba chodziło o konkurencję w tym budżecie z własnym werkiem.



Dokładnie o to mi chodziło.

 

Edytowane przez rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafi napisał(-a):

... Jaką on ma w ogóle konkurencję w tym budżecie? Może BB58. Pomijam dostępność Tudora.

Może to i konkurencja, ale Tudor brzydki jak nieboskie stworzenie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, tts napisał(-a):

Oklej taśmą elementy szczotkowane. Więcej zapewne doda @ledr, spec od usuwania rys z bransolet Orisa. :)

Tak, gdzieś już o tym przeczytałem, ale dzięki!

Boję się jednak, że mimo oklejenia coś tam jednak uszkodzę 😕

12 godzin temu, ledr napisał(-a):

Niewiele doda, bo właśnie miał wspomnieć tylko o zaklejeniu taśmą satyny, a polery i tak trzeba kawałek po kawałku, więc żadnego sekretu tu nie ma. Szczerze - nigdy nie polerowałem żadnej bransolety, jedynie zdarzały się koperty czy uszy. Cape Cod przydaje się, jak chcesz usunąć lekkie, powierzchniowe ryski, czy zmatowienia, nie bardzo widzę sens odświeżania całego poleru na każdym ogniwie. Za to jak ktoś będzie chciał zeszczotkować kajdana (pozbywając się polerów), chętnie podzielę się poglądowymi zdjęciami i sugestiami😇

Dzięki. Czemu nie widzisz sensu w ich odświeżeniu? 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minutes ago, evilym said:

Tak, gdzieś już o tym przeczytałem, ale dzięki!

Boję się jednak, że mimo oklejenia coś tam jednak uszkodzę 😕

Dzięki. Czemu nie widzisz sensu w ich odświeżeniu? 

Nie ma co się bać. Zawsze możesz spróbować i poćwiczyć na tańszym zegarku. 

 

Co do sensu odświeżania, dodam od siebie, że szybko okaże się, że za jakiś czas, trzeba będzie powtórzyć operację i tak w kółko. Na drobne ryski po prostu nie mamy wpływu. Ja przyjąłem, że przy okazji serwisu mechanicznego, jak się zdecyduję, to takie odświeżenie zegarkowi zafunduję. Póki co cieszę się z noszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tts Nie mam ich wiele i wszystkie o podobnej wartości :P 

Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego co piszesz. Aquis był moim kompanem podczas przeprowadzki (i związanym z tym porządkowaniem piwnicy, garażu, noszeniem kartonów, paczek itp. itd.). Nałapał sporo rys na polerowanych elementach. Chciałbym zobaczyć, jak będzie się prezentował podczas dłuższego i "normalnego" korzystania :)

 

Chyba, że oddać do fachowca?


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Just now, evilym said:

@tts Nie mam ich wiele i wszystkie o podobnej wartości :P 

Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego co piszesz. Aquis był moim kompanem podczas przeprowadzki (i związanym z tym porządkowaniem piwnicy, garażu, noszeniem kartonów, paczek itp. itd.). Nałapał sporo rys na polerowanych elementach. Chciałbym zobaczyć, jak będzie się prezentował podczas dłuższego i "normalnego" korzystania :)

 

Chyba, że oddać do fachowca?

Ja w takich sytuacjach albo zmieniam bransoletę na gumę albo Nato, a częściej zmieniam zegarek ;) 

 

Zawsze do fachowca można oddać, kwestia czy zabawa z Cape Cod jest aż taka ryzykowna? Ja bym spróbował sam, ale ja to ja. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, evilym napisał(-a):

...

Chyba, że oddać do fachowca?

Jak masz "lewe ręce" to lepiej oddaj do fachowca.

To nic trudnego ale trzeba mieć chociaż na poziomie minimum zdolności manualne ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej ją wyszczotkować  

Będzie z głowy problem. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, tts napisał(-a):

Ja w takich sytuacjach albo zmieniam bransoletę na gumę albo Nato, a częściej zmieniam zegarek ;) 

 

Zawsze do fachowca można oddać, kwestia czy zabawa z Cape Cod jest aż taka ryzykowna? Ja bym spróbował sam, ale ja to ja. ;)

Mądry Polak po szkodzie. Kilka dni po wszystkim kupiłem G-shocka 😁

41 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Jak masz "lewe ręce" to lepiej oddaj do fachowca.

To nic trudnego ale trzeba mieć chociaż na poziomie minimum zdolności manualne ;) 

Dwie prawe 😉

32 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

A nie lepiej ją wyszczotkować  

Będzie z głowy problem. 

Nigdy w życiu ! Jak już pisałem, te polerowane elementy są miodzio 😍

 

 

Ok, trzeba kupić Cape Cod.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, rafi napisał(-a):

Bardzo fajny. Jaką on ma w ogóle konkurencję w tym budżecie? Może BB58. Pomijam dostępność Tudora.


Zupelnie szczerze wolałbym top grade ETA / Sellita za polowe tej ceny.

Po fascynacji in house teraz za każdym razem teraz myślę o koszcie i czasie serwisu.

Jasne, idąc w górę z cenami musisz mieć argument ku temu ale …

… Damasko DK30/DK32 na in house kosztuje 1.400 - 1.600€.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, evilym napisał(-a):

te polerowane elementy są miodzio 😍

 

do miodku ściereczki potrzebne ? 

weź to na klatę , każda rysa to jakaś historia 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał(-a):

 

Dzięki. Czemu nie widzisz sensu w ich odświeżeniu? 

Jakieś drobne ryski pojawią się prędzej czy później, raczej prędzej. Polerowanie całej bransolety (ogniw polerowanych) jest mozolne i nie przyniesie jakichś spektakularnych efektów. Nie zobaczysz gołym okiem efektu odświeżenia całości, na krótko może jedynie pozbędziesz się tych najdrobniejszych rysek, ale one wrócą... Chyba że nie będziesz używał zegarka, tylko go podziwiał z daleka (są takie zegary, które łapią ryski od samego patrzenia...):-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

do miodku ściereczki potrzebne ? 

weź to na klatę , każda rysa to jakaś historia 😁

Tja, Wabi Sabi 😉

 

1 minutę temu, ledr napisał(-a):

Jakieś drobne ryski pojawią się prędzej czy później, raczej prędzej. Polerowanie całej bransolety (ogniw polerowanych) jest mozolne i nie przyniesie jakichś spektakularnych efektów. Nie zobaczysz gołym okiem efektu odświeżenia całości, na krótko może jedynie pozbędziesz się tych najdrobniejszych rysek, ale one wrócą... Chyba że nie będziesz używał zegarka, tylko go podziwiał z daleka (są takie zegary, które łapią ryski od samego patrzenia...):-)

Chciałem spróbować. Koszt ściereczki nie jest jakiś gigantyczny. Nawet jak usunie 30% rys to i tak będzie fajnie.

 

Mając 2 i pół letniego syna, każdy zegarek jest tool-watchem, a wejście na plac zabaw z piaskownicą to jak przeprawa przez poligon!


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, evilym napisał(-a):

Tja, Wabi Sabi 😉

 

Chciałem spróbować. Koszt ściereczki nie jest jakiś gigantyczny. Nawet jak usunie 30% rys to i tak będzie fajnie.

 

Mając 2 i pół letniego syna, każdy zegarek jest tool-watchem, a wejście na plac zabaw z piaskownicą to jak przeprawa przez poligon!

Żadnych ściereczek! Mam Batmana na Oyster, gdzie środkowe ogniwa są polerowane i łapią ryski od "samego patrzenia". Ja je widzę pod odpowiednim kątem, ja i nikt inny. Szybko się do nich przyzwyczaiłem, a teraz jestem z nich wręcz dumny. Mnie środkowe polerowane ogniwa także bardzo rajcują. :)  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.