Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do bardziej oblatanych w Orisach ( @Jash :) ) czy zdjecia przeklamuja czy w modelu 40 mm luma na wskazowkach ma ciut inny kolor niz na indeksach?

 

Oris45-Wrist.jpg?v=1560449338

 

Oris-65-bronze-bezel-6.jpg?ixlib=rails-1

 

Co ciekawe w modelu 42 mm wszystko wydaje sie idealnie zgrywac:

 

Oris-Divers-Sixty-Five-42mm-6-aBlogtoWat

 

Podoba mi sie bardzo 65-ka ale ta roznica koloru rzucila mi sie ostatnio w oczy i zachodze w glowe czy to przeklamanie koloru na zdjeciach czy Oris takiego babola odstawil?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wszystkie 65 (poza tym nowym 01 733 7707 4053-07 5 20 89) mają lumę na wskazówkach delikatnie jaśniejszą, a wynika to pewnie z tego, że tam jest cieńsza jej warstwa, albo to celowy zabieg, bo w innych liniach tego nie ma. Na żywo widać to mniej, na zdjęciach się uwydatnia - tak jak np na tym pierwszym, które wrzuciłeś).

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Jash napisał(-a):

Wszystkie 65 (poza tym nowym 01 733 7707 4053-07 5 20 89) mają lumę na wskazówkach delikatnie jaśniejszą, a wynika to pewnie z tego, że tam jest cieńsza jej warstwa, albo to celowy zabieg, bo w innych liniach tego nie ma. Na żywo widać to mniej, na zdjęciach się uwydatnia - tak jak np na tym pierwszym, które wrzuciłeś).

 

Dzieki wielkie. Musze gdzies na zywo sobie pomacac ten zegarek i zobaczyc jak to wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomaga przetrwać dzisiejsza szarówke!
6f711b2766c90184789660b01ca9d953.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

XGTKA4f.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2021 o 14:50, cordi7 napisał(-a):

 

Dzieki wielkie. Musze gdzies na zywo sobie pomacac ten zegarek i zobaczyc jak to wyglada.

Zawsze można tłumaczyć to tak, że "it's not a bug, it's a feature" 😉

W sumie dzięki temu wskazówki od razu wyróżniają się na tarczy i łatwo odczytać godzinę :D Razem z kropką lumy na bezelu świecą też trochę mocniej niż indeksy. 

 

Miałem ten z niebieską tarczą z pierwszej fotki którą wkleiłeś, a teraz mam bico - różnica występuje w obu modelach, ale w pierwszym bardziej rzucało mi się to w oczy. Odnośnie samego 65 to polecam spróbować, bardzo fajny zegarek. 

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wojtek91 napisał(-a):

Zawsze można tłumaczyć to tak, że "it's not a bug, it's a feature" 😉

W sumie dzięki temu wskazówki od razu wyróżniają się na tarczy i łatwo odczytać godzinę :D Razem z kropką lumy na bezelu świecą też trochę mocniej niż indeksy. 

 

Miałem ten z niebieską tarczą z pierwszej fotki którą wkleiłeś, a teraz mam bico - różnica występuje w obu modelach, ale w pierwszym bardziej rzucało mi się to w oczy. Odnośnie samego 65 to polecam spróbować, bardzo fajny zegarek. 

 

No chodzi za mną jakiś lepszy diver, albo coś ikonicznego albo retro i tu 65-ka idealnie się wpisuje.

Może z czasem wsadzą do niego nowy Caliber 400? Nawet wzrost ceny bym chyba przełknął :)

W rozmiarze 40 mm wydaje się być naprawdę rewelacyjny, napiszesz coś więcej jak ci się nosiło?


PS. Wolę opcję jak wskazówki świecą mocniej niż indeksy, niestety najczęściej jest odwrotnie przez ilość nałożonej lumy…

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

 

No chodzi za mną jakiś lepszy diver, albo coś ikonicznego albo retro i tu 65-ka idealnie się wpisuje.

Może z czasem wsadzą do niego nowy Caliber 400? Nawet wzrost ceny bym chyba przełknął :)

W rozmiarze 40 mm wydaje się być naprawdę rewelacyjny, napiszesz coś więcej jak ci się nosiło?


PS. Wolę opcję jak wskazówki świecą mocniej niż indeksy, niestety najczęściej jest odwrotnie przez ilość nałożonej lumy…

 

Ja na Orisa 65 przesiadłem się z Tudora BB58 blue (nad którego losem wciąż wewnętrznie debatuję :D ) i wiedziałem czego się spodziewać, jako że to mój drugi egzemplarz z tej linii. 

 

Pierwszego (niebieskiego) sprzedałem bo nie do końca podobało mi się połączenie niebieskiej tarczy i beżowej lumy. Gumowy pasek (dokładnie ten ze zdjęcia, które wstawiłeś) dziwnie załamywał się na mojej ręce i nie był wygodny. Był też dosyć długi, a jego końcówka zauważalnie odstawała.

 

Pomijając te "wady" przekonałem się, że to dobry rozmiar i przyjazne L2L, a szafir i tarcza robią mega wrażenie. Naprawdę jest to jedno z ciekawszych szafirowych szkieł z jakimi miałem do czynienia. Przy tym jak rotuję zegarkami nie przeszkadza mi nawet Sellita i krótka rezerwa chodu.

 

W bico też mamy granatową tarczę i beżową lumę, ale tarcza jest o wiele ciemniejsza, wręcz atramentowa. Dodatkowo wskazówki i indeksy mają obwódki "rose-gold" co świetnie pasuje do całości. Odbiór kolorystyki jest dla mnie całkiem inny niż tego wcześniejszego. 

 

Nie mam niestety żadnych doświadczeń z bransoletą, jakoś w tym roku bądź na początku przyszłego chcę ją dokupić więc zobaczymy. 

 

Podsumowując: uważam, że to dobrze wyceniony zegarek (po rabacie), w kompaktowym jak dla mnie rozmiarze, z ciekawymi opcjami kolorystycznymi i świetnym wypukłym szafirem. Smaczku dodaje koronka zachowana w stylistyce pierwowzoru, odstająca i bez crown-guards. 

Ale akurat ja mogę być mocno nieobiektywny z moją oceną, bo kupując go ponownie mam wrażenie jakbym spotkał dawno niewidzianego dobrego znajomego :D 

 

Tutaj mój bico:

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

No chodzi za mną jakiś lepszy diver, albo coś ikonicznego albo retro i tu 65-ka idealnie się wpisuje.

Może z czasem wsadzą do niego nowy Caliber 400? Nawet wzrost ceny bym chyba przełknął :)

W rozmiarze 40 mm wydaje się być naprawdę rewelacyjny, napiszesz coś więcej jak ci się nosiło?


PS. Wolę opcję jak wskazówki świecą mocniej niż indeksy, niestety najczęściej jest odwrotnie przez ilość nałożonej lumy…

Właściwie to już jest 65-tka z 400-tką 

 

Nowy CARL BRASHEAR, warto mu się przyjrzeć tym bardziej, że zbliża się Black friday ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brashear to nie byl w brazie czasem? Ja sie nie moge do brazu przekonac jakos... no i w tym roku juz zadnych zakupow 🥺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cordi7 napisał(-a):

Brashear to nie byl w brazie czasem? Ja sie nie moge do brazu przekonac jakos... no i w tym roku juz zadnych zakupow 🥺

Tak, w brązie, ja akurat brązy uwielbiam :) wszystkie Brashear-y a szczególnie wersja chrono, wpadają w oko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co się stało z zapowiadanym swego czasu ORIS DIVERS SIXTY-FIVE 12H CALIBRE 400 ? Było przez jeden dzień info na Facebook i CH24 i zdjęli…..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gatekeeper napisał(-a):

Panowie, a co się stało z zapowiadanym swego czasu ORIS DIVERS SIXTY-FIVE 12H CALIBRE 400 ? Było przez jeden dzień info na Facebook i CH24 i zdjęli…..


dobre pytanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2021 o 13:03, cordi7 napisał(-a):

no i w tym roku juz zadnych zakupow 🥺

 

Na szczęście jesteśmy już za połową listopada ;)

 

@wojtek91

Jaki masz obwód nadgarstka? Ja się zastanawiam nad 65, ale wciąż się waham czy 40, czy może 42 na nadgarstek 18,5cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 42mm. Chyba, że lubisz maleńkie zegarki to 40mm. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 40-41mm o taki rozmiar idealny dla "nienurka" dla mnie, jednak divery powinny być moim zdaniem nieco większe, bo wizualnie są pomniejszone przez szeroki bezel. Masz rację, chyba jednak 42 będzie bardziej odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

... to 40mm. 

... czyli damka, nie bójmy się tego słowa 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomaliusz napisał(-a):

... czyli damka, nie bójmy się tego słowa 😉 

Oj tam, oj tam, zaraz damka, a rolka OP 39 też byś, Tomku, od damek wyzwał?😉

Ale fakt, że bezel nurkowy optycznie (i nie tylko optycznie) zmniejsza tarczę i jest wrażenie, że cała koperta ma trochę mniej.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ledr napisał(-a):

Oj tam, oj tam, zaraz damka, a rolka OP 39 też byś, Tomku, od damek wyzwał?😉

Ale fakt, że bezel nurkowy optycznie (i nie tylko optycznie) zmniejsza tarczę i jest wrażenie, że cała koperta ma trochę mniej.

Leszku, sam mam kilka damek i się tego nie wstydzę 😝 

To taki opis rozmiaru i tyle 😁 

Lubię nosić 40 mm. jak uszka są długie ale też powiem że i mniejsze są wygodne ale generalnie to poniżej 40 mm. jest różnie ....

Obris Morgan jest super w tym rozmiarze bo ma długie uszka i jest chudy ale to różnie bywa w tym 40mm. rozmiarze 😉 IMG_20211021_100829.thumb.jpg.56d02b4a62323b5fad5f36074d790a93.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):

Leszku, sam mam kilka damek i się tego nie wstydzę 😝 

To taki opis rozmiaru i tyle 😁 

Gdzie Oris informuje że 40mm to damski rozmiar. Lub inny producent? 🤔


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, na Twoim nadgarstku 40mm wygląda dobrze. Nie wiem jak to robisz. ;)

 

13 minut temu, evilym napisał(-a):

Gdzie Oris informuje że 40mm to damski rozmiar. Lub inny producent? 🤔

Wstydzo się tak napisać z wiadomych względów.  :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, clusca napisał(-a):

 

Na szczęście jesteśmy już za połową listopada ;)

 

@wojtek91

Jaki masz obwód nadgarstka? Ja się zastanawiam nad 65, ale wciąż się waham czy 40, czy może 42 na nadgarstek 18,5cm.

Ja mam 17.5, dokładnie tak jak Kuba 😉 gdybym miał większy to szedłbym w wersję 42mm, chociaż wtedy miałbym mały dylemat bo w nie podoba mi się w nim data

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.