Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę się gdzieś wybrać na przymiarki i sprawdzić jak leży 40mm, bo z tego co widzę, to modele, które mi się podobają występują tylko w tym rozmiarze niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65 ma cieniutki bezel i to jest retro diver, ma być mniejszy.

Przymierz 40 mm, stawiam, że będzie git, poniżej porównanie z BB58:

 

8F08B3CB-5B4C-40B7-9DB1-1C662F619A8F.thumb.png.d6088e0a59c29033d392451f86e3df94.png

 

65-ja jest wizualnie wyraźnie większa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w porownaniu z klasyczm BB. W średnicy 1mm różnicy, ale projekt koperty w Tudorze robi swoje 😛 Oris jest bardzo zgrabny i smukły, jedna z rzeczy, która doceniam w nim najbardziej :)

862EBAA8-B6F2-4217-A7CB-3D6FD3957000.jpeg

AA5CF109-C7F7-44A9-B0A8-BE7A914F389F.jpeg

F4CE368B-02B0-4169-85E5-0C709B834F1D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, evilym napisał(-a):

Gdzie Oris informuje że 40mm to damski rozmiar. Lub inny producent? 🤔

Naprawdę trzeba Ci to tłumaczyć?

To powszechna wiedza ludowa a producent ma sprzedawać a nie dzielić na chłopców i dziewczynki 😉 

 

17 minut temu, Ceteth napisał(-a):

U mnie w porownaniu z klasyczm BB. W średnicy 1mm różnicy, ale projekt koperty w Tudorze robi swoje 😛 Oris jest bardzo zgrabny i smukły, jedna z rzeczy, która doceniam w nim najbardziej :)

862EBAA8-B6F2-4217-A7CB-3D6FD3957000.jpeg

AA5CF109-C7F7-44A9-B0A8-BE7A914F389F.jpeg

F4CE368B-02B0-4169-85E5-0C709B834F1D.jpeg

Też mnie zaskoczył Tudor że na papierze przy "lekko" damskim rozmiarze jest osiłkiem 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomaliusz napisał(-a):

... producent ma sprzedawać a nie dzielić na chłopców i dziewczynki 😉  ...

Na chłopców i mężczyzn.  ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mogę zrobić trochę zdjęć porównawczych z BB58 blue. Ogólnie 65 ma tylko 1mm średnicy więcej, a przez wąską lunetę wydaje się jednak odczuwalnie większy. U mnie może być to też trochę kwestia bezelu z brązu - zakładam że gdybym miał aluminiową wkładkę z czarnym nadrukiem to całaościowo wydawałby mi się trochę miejszy w odbiorze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 vs 42 to nie tylko rożnica w średnicy, mimo że wyglądają niemal podobnie to są  spore różnice, szczególnie uszy - 42 wygląda "smuklej", minimalnie szerszy bezel, imho, jest bardziej czytelny i lepiej pasuje do tego modelu 

maxresdefault.thumb.jpg.860b8094937f4925577d590f69073e61.jpg

 

Warto oba przymierzyć

Ja mając 42 kupiłem 40, a ta poszła dalej w świat, ale ja lubię jednak trochę większe zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomaliusz napisał(-a):

Rozmiar nie zawsze ma znaczenie 😉 

Chyba, że nikczemny.  :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Chyba, że nikczemny.  :(

No i weź to wytłumacz koledze z pytania ... nie ogarnie 🤭 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Wstydzo się tak napisać z wiadomych względów.  :D

Ponoć trend jest taki, że wszytko ma być uniseks 🙂

 

45 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

No i weź to wytłumacz koledze z pytania ... nie ogarnie 🤭 

To do mnie? 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że uniseks to jest to, co robią studenci po zajęciach i wykładach...

W takim razie wstawiam fotki jednego z niewielu moich zegarków, które podniecają wyłącznie mnie - mojej żonie zdarza się podbierać mi prawie wszystko do rozmiaru 41mm😅

 

IMG-0868.jpg

IMG-0873.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja mam same duże zegarki ale Maciek zobacz czy akurat 42mm nie będzie za duży. 

To dzięki uprzejmości kolegi Roberta i pewnie to 42 mm a ja mam 18,5cm. Nie pamiętam czy troszkę perspektywa bo kilka zegarków mierzyłem ale mały nie jest. 

Ft1kDy4.jpeg

 

 

42mm bo data na 3 a nie ma 6


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Dobry wieczór default_smile.png585bdb1405c8645c9bc2983c179bf499.jpg&key=1d39435568a7d11a67e99d7c79af59bf3e745d4648de20e937cefc410ec5204e

W końcu ;)
I ja mam same duże zegarki ale Maciek zobacz czy akurat 42mm nie będzie za duży. 
To dzięki uprzejmości kolegi Roberta i pewnie to 42 mm a ja mam 18,5cm. Nie pamiętam czy troszkę perspektywa bo kilka zegarków mierzyłem ale mały nie jest. 
Ft1kDy4.jpeg&key=a3ceb698250a7d4635d806f1acb69a008a1fdb2452d9b17496fdab8a39353c20
 
 
42mm bo data na 3 a nie ma 6

Ja mam nadgarstek 18,5cm i w w wersji 42mm czuję się źle. Wydaje się być za duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kornel91 napisał(-a):

I ja mam same duże zegarki ale Maciek zobacz czy akurat 42mm nie będzie za duży. 

To dzięki uprzejmości kolegi Roberta i pewnie to 42 mm a ja mam 18,5cm. Nie pamiętam czy troszkę perspektywa bo kilka zegarków mierzyłem ale mały nie jest. 

42mm bo data na 3 a nie ma 6

 

Godzinę temu, Jash napisał(-a):

Ja mam nadgarstek 18,5cm i w w wersji 42mm czuję się źle. Wydaje się być za duża

 

No właśnie wszystko mi się bardziej podoba w wersji 40mm - kolory, lokalizacja daty... tylko obawiam się, że może być przymały. Mam Krzyśka Worda C65 Trident Divera, który w sumie na upartego jest dość podobny do Diver's 65 od Orisa (nawet na WUS widziałem bardzo ciekawe porównanie obu). Krzysztof ma 41mm i to wydaje się być rozmiar idealny. Muszę przymierzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, artooro napisał(-a):

40 vs 42 to nie tylko rożnica w średnicy, mimo że wyglądają niemal podobnie to są  spore różnice, szczególnie uszy - 42 wygląda "smuklej", minimalnie szerszy bezel, imho, jest bardziej czytelny i lepiej pasuje do tego modelu 

maxresdefault.thumb.jpg.860b8094937f4925577d590f69073e61.jpg

 

Warto oba przymierzyć

Ja mając 42 kupiłem 40, a ta poszła dalej w świat, ale ja lubię jednak trochę większe zegarki :)

Mi wizualnie bardziej podoba się 42mm, a kolorystycznie faktycznie więcej fajnych wypustów jest w 40-ce. No ale cóż zobaczymy, właśnie jedzie do mnie ten większy :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomaliusz napisał(-a):

Tak!

To daruj sobie takie teksty... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc we Wrocławiu, nie mogłem sobie odmówić i pojechałem oglądać Oris'y.

Trochę mały wybór mieli w salonie w Sky Tower ale to co chciałem zobaczyłem.

 

Na pierwszy ogień Pro Pilot 41, mieli tylko w wersji czarnej, niestety.

Zegarek zrobił pozytywne wrażenie, bałem się sporego jednak L2L (podchodzi pod 50) ale na żywo nie odniosłem wrażenia, że jest jakiś duży, za duży. Wydaje się wręcz dość kompaktowy i całkiem fajnie się układa.

 

IMG_3990.thumb.JPEG.2c9440d1653989e955438b5473610a38.JPEG

 

Czytelność na najwyższym poziomie (co nie dziwi), cieszy ciemne okno daty, przez co dziura nie straszy, jak to się czasami zdarza. Wydaje mi się, że jest spory odstęp pomiędzy paskiem, a kopertą ale na żywo nie rzuca się to tak w oczy (jak np. w Longines Spirit). Nakładane indeksy faktycznie widać, choć dla mnie tylko w okularach do czytania.

 

IMG_3991.thumb.JPG.1aadd48ab7787dbcda68899fffb16bde.JPG

 

Za to pasek to zdecydowanie słaby punkt zestawu, sztywny, nie układa się, do tego motylek zapina się odwrotnie niż "normalnie", przez co w ogóle na początku nie mogłem go zapiąć.

Na szczęście pasek można zmienić :)

Szkoda, że nie mieli szaraka, ten na zdjęciach najbardziej mi podchodzi.

Z kolei niebieski był w wersji 43 mm, dla mnie za duży ale kolor bardzo ciekawy - w sztucznym świetle wypada ... fioletowo. W wersji 41 chyba jest taka sama tarcza.

 

IMG_3992.thumb.JPG.c4145c1ce8291373063aec0655b15279.JPG

 

 

Ogólnie, w mojej ocenie mocna pozycja w kategorii zegarków casualowych, codziennych. No i fajna propozycja dla kogoś kto ma mniej niż 18 cm w nadgarstku.

Nie ma może efektu "łał" (ja w każdym razie nie odczułem) ale w innej kolorystyce może być tylko lepiej.

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Przyjechałeś i nawet się nie przywitałeś, nieładnie, oj nieładnie ;)

Tak na przyszłość - więcej zegarków Orisa masz w Magnolii, w Skaju mamy Showroom i taka jest koncepcja, że ma być mało, ładnie w firmowych meblach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jashnastępnym razem się poprawię :) A na pewno zapytam gdzie pojechać.

Ale jadąc do Wrocławia nawet nie myślałem o wizycie. A i tak do salonu dotarłem o 20 w piątek.

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fanfar19: następny razem, jak będziesz chciał pooglądać propilota z szarą tarczą, to nie jedź do Wrocławia, tylko wbijaj od razu do mnie do Tychów:-) Pasek - podobnie jak Ty zauważyłeś, od razu zmieniłem, teraz mam założony czarny shell cordovan:

 

IMG-20211122-135928-edit-103857790303421


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ledr

no mam wrażenie, że ten szary jest najfajniejszy :)

Choć przy moich aktualnych pomysłach, raczej do mojej kolekcji nie trafi.

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten niebieski jest miodzio, troche w klimatach IWC ale fajniejszy i tanszy B)

Szary tez bardzo fajny, czarny ok - taki sterylny troche ale taki powinien byc pilot.

@fanfar19 a 65-ki nie mierzyles? Namawialem cie swego czasu mocno na nia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.