Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.12.2021 o 23:23, olivjer napisał(-a):

Trochę nawiązując do tematu wyżej:

Czy ktoś może chce się pozbyć swojego Aquisa 39 lub 41,5 w konfiguracji czarny bezel + granatowa tarcza? 
 

Te zegarki pojawia się wyjątkowo rzadko na giełdzie forumowej czy portalach aukcyjnych. 
 

Jeżeli zdecydowałbym się na nowego; jakie rabaty udało Wam się wynegocjować u AD? 

Może w tym roku będę się do sprzedaży przymierzał. Ale jak coś to najwcześniej w 3Q 😉

 

Rzadko się pojawiają na sprzedaż, bo to stosunkowo świeży model (2 lata). Cena nowego była już po podwyżkach (1950 euro), gdy większe i mniejsze wersje były pewnie dostępne jeszcze w sklepach w starych cenach. Trochę to odstraszało kupujących. 

 

Co do rabatów. Cóż... -30% albo nie ma co dyskutować. 

No chyba że -25. 

W ostateczności -20 😜
 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku dla Klubowiczów! 

Moja prośba o ocenę/krótką recenzję Oris Swiss 7500 z czarną tarczą. Używka bez papierów w bardzo dobrym stanie na bransolecie. Ile to może być warte? Nie pamiętam już linków do olx chyba nie można wrzucać, więc tego nie robię. Chyba, że można? Jak w tym zegarku z lumą, bo sprzedający oszczędny w informacjach.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KzrIWpR.jpg?1

m1a49ve.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele wskazuje, że za chwilę trafi w moje ręce Atelier Complications 2003. Nigdy nie miałem go w ręku. Co myślicie?

 

Bez-tytu-u.jpg

 

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidne ma te uszyska, ciekawe jak będzie leżał na nadgarstku. Same komplikacje bardzo w porządku, kiedyś celowałem w innego Arteliera z tym samym mechanizmem jako sybstytut Langematik Perpetual 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro się przekonam, czy te uszy są faktycznie takie problematyczne. Podzielę się zdjęciami za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny i fajnie wykonany na żywo. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s4apsOu.jpeg 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2022 o 12:00, Istvan napisał(-a):

Wiele wskazuje, że za chwilę trafi w moje ręce Atelier Complications 2003. Nigdy nie miałem go w ręku. Co myślicie?

 

 

 

Jaka to miła odmiana po wszechobecnych w tym wątku Aquisach.

Zegar bardzo fajny, czekamy na fotki nadgarstkowe. Ile mm b/k ma ta koperta?

OK. Chyba już doczytałem - 40mm ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wierny pies - zaczynamy siódmy rok razem...

 

IMG-20220111-114837-edit-209141101232148


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ledr napisał(-a):

Jak wierny pies - zaczynamy siódmy rok razem...

 

IMG-20220111-114837-edit-209141101232148

Bo fajny jest.

A na przestrzeni lat i tego, że w kolekcji w tej chwili Pam, Tudor, Omega, CW i jeszcze pewnie ileś innych jest Aquis mówię o jakości sam fun-facor ?? :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, kornel91 napisał(-a):

Bo fajny jest.

A na przestrzeni lat i tego, że w kolekcji w tej chwili Pam, Tudor, Omega, CW i jeszcze pewnie ileś innych jest Aquis mówię o jakości sam fun-facor ?? :) 

Marcin, w tj chwili już Omegi nie mam, ale kilka fajnych zegarków zostało, to fakt. Jest jeszcze nieśmiertelna Kontiki, którą mam prawie tak długo jak Aquisa, no i niedawno kupiony Nomos Club. Ale te najbarwniejsze, najbardziej wymyślne modele szybko się nudzą, a zostają pozornie nudne, mniej efektowne i raczej "monochromatyczne". Aquis I jest pod wieloma względami wyjątkowy, ma też swoje wady (dobrze leży tylko na kajdanie), ale też ma w sobie takie trwałe, nieostentacyjne piękno wynikające z prostoty, szlachetności materiałów i całej kompozycji. Lubię go ustawiać pod różnymi kątami do światła i patrzeć, jak się srebrzą indeksy, a szafir odbija refleksy. A na co dzień jest niesamowicie wygodnym zegarkiem, który tylko wygląda na duży i kanciasty.

Jeszcze fota archiwalna, sprzed kilku ładnych lat:

 

oris-lim.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, ledr said:

Jak wierny pies - zaczynamy siódmy rok razem...

I ja to szanuję! Porządny zegar wjechał na rękę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ledr napisał(-a):

Jak wierny pies - zaczynamy siódmy rok razem...

 

 

Znowu Aquis.  Nuudaa 😁

 

 

1 godzinę temu, ledr napisał(-a):

Marcin, w tj chwili już Omegi nie mam,

 

To 300M jednak poszła do ludzi?

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

Znowu Aquis.  Nuudaa 😁

 

 

To 300M jednak poszła do ludzi?

 

Poszła, za Tudora chrono (reverse panda). Podobno nie można mieć wszystkiego, ale można się każdym kolejnym zegarkiem trochę nacieszyć i dać się potem nacieszyć innym😄

Aquis powyżej to wyjątek potwierdzający regułę (w sensie że inni się nim nie nacieszą).


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nuudaa

 

0A1970A7-E743-42E9-ACFB-DED54BDED30E.jpeg


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ledr napisał(-a):

Jak wierny pies - zaczynamy siódmy rok razem...

 

 

Świetny zegar, potwierdzam, choć kształt koperty nietypowy. Mój po 7 miesiącach, pojechał cieszyć kogoś innego, ostatni sporo schudłem i niestety zrobił się za duży i za ciężki :(

Ale może jeszcze kiedyś...


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde i ja te Orisy oglądam ale 38mm trochę mało bo ten turkusowy świetny. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podoba się niebieski  Pointer Datę cal. 403. A potem ta limitka Holstein, też chyba na cal. 403.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pointer Date to minimum 40mm musi być, przypomnę swojego ;)

 

IMG_3613.jpg

IMG_2910.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.