Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.03.2022 o 11:58, wojtek91 napisał(-a):

Ech, a ja chyba podjąłem decyzję o sprzedaży swojego BICO. Jakieś dziwne postanowienie o redukcji mnie naszło i póki co padło na niego. 

 

Daj znać za ile ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Większość ostatnich nowości to raczej ukłon w stronę młodszych klientów (jaskrawe kolory, nietypowym materiały kopert, bransolet, tarcz) a ceny z in-haus-owym calibrem zbliżają się do Tudorów, gdzie, mimo że cenię Orisa, to nie ma czego szukać 🤔 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar i proporcje swietne. Razowiasta tarcza ewidentnie uklonem w strone kobiet / mlodszej klienteli. Szkoda, ze dwie pozostale takie ... nijakie. Moze cos z czasem dojdzie. Cena - zgoda, spodziewalem sie czegos w granicach 3k a nie 4k. Ale jak popatrzysz ogolnie na ceny zegarkow to jest jakas chora katapulta w gore. Nowe GSy GMT na metce 8.500 EUR, Oris Pilot 3.900 EUR. Jeszcze goracy Black Bay Pro 3.750 EUR czy jakos tak ale obstawiam, ze nie do kupienia w salonach - bedzie szalenstwo cenowe jak z BB 58 na grey'u. Oris ewidentnie po premierze mechanizmu caliber 400 przepycha sie wyzej...

 

Moze jestem troche czarnowidzem ale fajnie to juz chyba bylo, trzeba szukac nowych opcji / marek. Masakra troche.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris IMO zbliżony do OMEGI CONSTELLATION GLOBEMASTER cenowo jak @cordi7 napisał odjazd. 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model Propilot X to jedyna nowość Orisa na ten rok? Wygląda fajnie, 39 mm i jest w tytanie. Cena kosmos. Chyba w Orisie jakiś czas temu zaczął się trend wypuszczania coraz mniejszych zegarków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Propilox X Calibre 400 w trzech kolorach. Tego szarego bym nosił ale cenowo poza zasięgiem.

 

A06076AD-1C73-483F-8F15-083157472468.jpeg

630C8CE7-80DF-4350-9492-05D710AC6284.jpeg

C7E562B5-769F-4F2C-BA75-90F3BB1B342E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_1210.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie wrażliwość waszych Orisów na poziom nakręcenia? Mam tu myśli dokładność. Choć mój Aquis robi średno 0 sekund na dobę przy moim trybie noszenia, to wiem, że gdyby pozostawał maksymalnie nakręcony (np. w moim rotomacie ustawionym na maks. ilość obrotów na dobę) to robiłby -2.7s, z kolei po przekroczeniu połowy rezerwy chodu mocno przyspiesza (~+4,5s na dobę, a bliżej końcówki chodu ~+9s). Nie miałem wcześniej zegarków na eta 2824/sellita sw200, natomiast w innych zegarkach (Seiko, Rolex, czy unitasy 6498) dokładność wydaje się znacznie bardziej niezależna od stopnia nakręcenia zegarka.


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SW 200 raczej dobrze trzymają się swojej normy ale 0 s na dobę średnio mimo wszystko oznacza brak jakiejkolwiek odchylki co sugeruje błąd pomiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2022 o 14:10, bazant napisał(-a):

Propilox X Calibre 400 w trzech kolorach. Tego szarego bym nosił ale cenowo poza zasięgiem.

 

A06076AD-1C73-483F-8F15-083157472468.jpeg

630C8CE7-80DF-4350-9492-05D710AC6284.jpeg

C7E562B5-769F-4F2C-BA75-90F3BB1B342E.jpeg

Co one mają wspólnego z pilotami Poza nazwą oczywiście.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co one mają wspólnego z pilotami Poza nazwą oczywiście.  

No ja właśnie też tu nie bardzo widzę styl pilota (niestety).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tomekr89 napisał(-a):

Jak oceniacie wrażliwość waszych Orisów na poziom nakręcenia? Mam tu myśli dokładność. Choć mój Aquis robi średno 0 sekund na dobę przy moim trybie noszenia, to wiem, że gdyby pozostawał maksymalnie nakręcony (np. w moim rotomacie ustawionym na maks. ilość obrotów na dobę) to robiłby -2.7s, z kolei po przekroczeniu połowy rezerwy chodu mocno przyspiesza (~+4,5s na dobę, a bliżej końcówki chodu ~+9s). Nie miałem wcześniej zegarków na eta 2824/sellita sw200, natomiast w innych zegarkach (Seiko, Rolex, czy unitasy 6498) dokładność wydaje się znacznie bardziej niezależna od stopnia nakręcenia zegarka.

 

Seiko ? Wydaje mi się, że różnie to wygląda, seria 6 bywa nawet czasem kapryśna pod tym względem. 

No i od egzemplarza to zależy, w Rolex to pewnie jest "pod sznurek" 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się a to jest zmniejszona koperta już istniejącego modelu:

 

9D787B75-8BF8-4FCD-8AAA-3F194FFDB7B5.jpeg.dda53fb64ee62c0b31ff01f1fc1d0624.jpeg
 

2367368E-D6EA-4AFB-BE42-94BC482044E6.jpeg.d5a07b8395a4cd3773366d7ecab3fba4.jpeg


Narzekania dopiero teraz widzę. ;)

 

Proporcje są fajne, rozmiar też. Kolory mi średnio leżą bo albo strasznie agresywny albo złamane ale to fajny zegarek na świetnym mechanizmie. Cena mniej fajna ale mam wrażenie, że jak ktoś chce Orisa to teraz bo za kilka lat będzie duuuużo drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w dniu premiery nawet się spodobał. Fajna koperta , super bransoleta, ale tarcza wygląda bardzo biednie. Jest jakaś nijaka, w ogóle bez wyrazu (pewnie przez te malowane indeksy). Kolory tarczy oprócz szarego średnio pasują do tego modelu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Co one mają wspólnego z pilotami Poza nazwą oczywiście.  

 

Pewnie bezel w formie "turbiny". 😁 Z rozmiaru i cech mało pilotowy delikatnie mówiąc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie moge "odzobaczyc" tego podobienstwa... 😕

 

2367368E-D6EA-4AFB-BE42-94BC482044E6.jpeg.d5a07b8395a4cd3773366d7ecab3fba4.jpeg

Screenshot 2022-04-01 at 14.59.00.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Krathor napisał(-a):

Pewnie bezel w formie "turbiny". 😁 Z rozmiaru i cech mało pilotowy delikatnie mówiąc...

 

Podobnie jak Mark XVIII od IWC w rozmiarach 36 i 40 mm. Nie patrzylbym az tak ortodoksyjnie na kategorie 'pilot'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

SW 200 raczej dobrze trzymają się swojej normy ale 0 s na dobę średnio mimo wszystko oznacza brak jakiejkolwiek odchylki co sugeruje błąd pomiaru.


No przecież nie mówię o tysiącznych części sekundy. W jednym tygodniu wyjdzie -0.2 na dobę, w innym +0.2, a średnio jest koło zera, co w tym dziwnego?


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic poza odchylkami na dobę mierzonymi w dziesiątych częściach sekundy ale jeśli tak jest to gratuluję mechanizmu i precyzji regulacji. 

 

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2022 o 17:22, tomekr89 napisał(-a):

Jak oceniacie wrażliwość waszych Orisów na poziom nakręcenia? Mam tu myśli dokładność. Choć mój Aquis robi średno 0 sekund na dobę przy moim trybie noszenia, to wiem, że gdyby pozostawał maksymalnie nakręcony (np. w moim rotomacie ustawionym na maks. ilość obrotów na dobę) to robiłby -2.7s, z kolei po przekroczeniu połowy rezerwy chodu mocno przyspiesza (~+4,5s na dobę, a bliżej końcówki chodu ~+9s). Nie miałem wcześniej zegarków na eta 2824/sellita sw200, natomiast w innych zegarkach (Seiko, Rolex, czy unitasy 6498) dokładność wydaje się znacznie bardziej niezależna od stopnia nakręcenia zegarka.

Widzę wyższy poziom "wkręcenia" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2022 o 14:10, bazant napisał(-a):

Propilox X Calibre 400 w trzech kolorach. Tego szarego bym nosił ale cenowo poza zasięgiem.

 

Mi też się szary podoba! 

 

22 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Co one mają wspólnego z pilotami Poza nazwą oczywiście.  

 

21 godzin temu, peri napisał(-a):

No ja właśnie też tu nie bardzo widzę styl pilota (niestety).

A ja to widzę tak:

 

Klasyczne piloty

an_2.jpg?itok=gCRN2gzu

 

Oris ProPilot X

F-117_Nighthawk_Front.jpg

 

😉

 

7 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Czepiacie się a to jest zmniejszona koperta już istniejącego modelu:

 


Narzekania dopiero teraz widzę. ;)

 

Proporcje są fajne, rozmiar też. Kolory mi średnio leżą bo albo strasznie agresywny albo złamane ale to fajny zegarek na świetnym mechanizmie. Cena mniej fajna ale mam wrażenie, że jak ktoś chce Orisa to teraz bo za kilka lat będzie duuuużo drożej.

Czyli co? Muszę zamawiać? 😜


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieżbym śmiał do grzechu namawiać milordzie 😆

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, artooro napisał(-a):

Widzę wyższy poziom "wkręcenia" ;)


Owszem :D 
 


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.