Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

qGHxbmV.jpg

Rd7hhuu.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, a nie masz koszuli z pomarańczowymi aplikacjami (ostrzeżenie dla młodzieży: nie chodzi o oprogramowanie...)?


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie do właścicieli Aquisa II :) musze skrócić bransoletę o jedno ogniwo i zakupiłem do tego wkrętak 1,2 mm lepszej jakości, który jeszcze do mnie nie dotarł . Czy ta bransoleta skręcana jest na śruby, które po prostu trzeba odkręcić czy to zwykłe piny , które należy wypchnąć ?. Jak tak patrzę to nie jestem pewien na 100% , a nie chcę niczego porysować czy zniszczyć. Gdzieś na jakimś angielskim forum przeczytałem , że przy skracaniu bransolety w Aquisie należy użyć minimalnej ilości kleju do zabezpieczenia gwintów bo tak oryginalnie robi Oris 🤔 czy to prawda??

Edytowane przez gambit17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogniwach są wkręty na płaski śrubokręt, ale chyba 1mm max. (ja mam 0.9mm). Klejem się nie przejmuj, w starszych Aquisach to był czasem problem, ale odkręcałem już ogniwa w kilku Aquisach II i łatwo szło, a potem po zakręceniu wkręty trzymały się dobrze (nie wychodziły/odkręcały się). W starszych Aquisach dawali odrobinę kleju anaerobowego, w nowszych nie wiem, czy w ogóle coś dają. 


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, gambit17 napisał(-a):

Panowie mam pytanie do właścicieli Aquisa II :) musze skrócić bransoletę o jedno ogniwo i zakupiłem do tego wkrętak 1,2 mm lepszej jakości, który jeszcze do mnie nie dotarł . Czy ta bransoleta skręcana jest na śruby, które po prostu trzeba odkręcić czy to zwykłe piny , które należy wypchnąć ?. Jak tak patrzę to nie jestem pewien na 100% , a nie chcę niczego porysować czy zniszczyć. Gdzieś na jakimś angielskim forum przeczytałem , że przy skracaniu bransolety w Aquisie należy użyć minimalnej ilości kleju do zabezpieczenia gwintów bo tak oryginalnie robi Oris 🤔 czy to prawda??

W moim Aquis II nie widziałem śladu kleju na śrubach. Ale po kręceniu jeden z pinów zaczął się odkręcać i wymagał podklejenia. Wkręty są jednostronne z tego co pamiętam, gwint jest w ogniwie.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ledr napisał(-a):

Marcin, a nie masz koszuli z pomarańczowymi aplikacjami (ostrzeżenie dla młodzieży: nie chodzi o oprogramowanie...)?

Leszek mam w pomarańczowo niebieską kratę a koszulę z pomarańczowymi akcentami muszę dokupić żeby pasowało idealnie. 

 

3 godziny temu, gambit17 napisał(-a):

Panowie mam pytanie do właścicieli Aquisa II :) musze skrócić bransoletę o jedno ogniwo i zakupiłem do tego wkrętak 1,2 mm lepszej jakości, który jeszcze do mnie nie dotarł . Czy ta bransoleta skręcana jest na śruby, które po prostu trzeba odkręcić czy to zwykłe piny , które należy wypchnąć ?. Jak tak patrzę to nie jestem pewien na 100% , a nie chcę niczego porysować czy zniszczyć. Gdzieś na jakimś angielskim forum przeczytałem , że przy skracaniu bransolety w Aquisie należy użyć minimalnej ilości kleju do zabezpieczenia gwintów bo tak oryginalnie robi Oris 🤔 czy to prawda??

1,2 będzie ok 😀ja zrobiłem bez kleju i wszystko trzyma. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2022 o 14:10, bazant napisał(-a):

Propilox X Calibre 400 w trzech kolorach. Tego szarego bym nosił ale cenowo poza zasięgiem.

 

A06076AD-1C73-483F-8F15-083157472468.jpeg

630C8CE7-80DF-4350-9492-05D710AC6284.jpeg

C7E562B5-769F-4F2C-BA75-90F3BB1B342E.jpeg

oris slabiutko w tym roku

nic ciekawego nie pokazali dla mnie niestety:(

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, hylu napisał(-a):

oris slabiutko w tym roku

nic ciekawego nie pokazali dla mnie niestety:(

 

 

Całe szczęście są jeszcze sztosy z poprzednich lat ;)

PXL_20220409_092046735_MP.thumb.jpg.d7d4d09df13b7f82229c81c78bdac9a3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, hylu napisał(-a):

oris slabiutko w tym roku

nic ciekawego nie pokazali dla mnie niestety:(

 

Lepiej nic nie wprowadzać nowego niż coś na siłę, a może się szykują na coś szczególnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, artooro napisał(-a):

Całe szczęście są jeszcze sztosy z poprzednich lat ;)

PXL_20220409_092046735_MP.thumb.jpg.d7d4d09df13b7f82229c81c78bdac9a3.jpg

Dokładnie.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro pilot mnie się podoba. Przynajmniej na zdjęciach. Aczkolwiek wydaje mi się, że spece od pricingu trochę przeszarżowali. Chociaż, w tych czasach…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uwazam ze jest niezly. Rozmiar rowniez przyjemny. Szkoda tylko ze nie ma nakladanych indeksow. Wtedy powaznie bym rozwazal lososiowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pilot, w pilocie malowane jestem w stanie przezyc. Cene tego konkretnego modelu - juz mniej :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, hylu napisał(-a):

no wlasnie. za taka kase mogli indeksy zrobic nakladane.

Indeksy nakładane czy drukowane to wybór designerski a nie finansowy (koszt tarczy do zegarka tej klasy jest tak niski..zobacz sobie jak wykonane miały tarcze modeli chrono vratislavii, zegarek za kilkaset pln, pięknej jakości sitodruk i nakładane indeksy) no chyba że mówimy o jakichś super skomplikowanych i black polishing. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Indeksy nakładane czy drukowane to wybór designerski a nie finansowy (koszt tarczy do zegarka tej klasy jest tak niski..zobacz sobie jak wykonane miały tarcze modeli chrono vratislavii, zegarek za kilkaset pln, pięknej jakości sitodruk i nakładane indeksy) no chyba że mówimy o jakichś super skomplikowanych i black polishing. 

 

Pewnie tak. Ten design do mnie nie przemawia. Dzięki nakładanym indeksom Aquis czy Divers 65 ma bardziej premium tarcze niż ten pro pilot X. 

 

 

Sam Oris poprawiał ostatnio standardowe pro piloty i dodał do nich nakładane indeksy. Zegarki odrazu zyskaly, dziś się nawet jednym bawiłem bo kolega dostał od żony:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xPREkZZ.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.