Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, TomekSadowski napisał(-a):

Witam. Równolegle do poszukiwań zegarka vintage, zacząłem szukać zegarka nieco bardziej sportowego. Nie mam dość sprecyzowanych gustów i podobają mi się różne rzeczy. Początkowo planowałem zakup zegarka diveropodobnego w postaci czegoś z serii  Seiko Prospex, ostatnio jednak trafiłem (jak widzę na forum nie tylko ja) na Artix GT Chronograph Automatic na Jomashop gdzie jest duża obniżka. Zegarek bardzo mi się podoba. Bardziej na bransolecie  niż na pasku ale różnica w cenie to ponad 270 dolców. I pytanie czy warto tyle dać za bransoletę, czy jednak za te pieniądze ogarnąć bransoletę samemu.

 

Oryginalnej bransolety w tej cenie raczej samemu nie ogarniesz, a sam Artix jest na tyle mało popularnym modelem, ze nie sądzę żebyś dostał coś z pasującymi maskownicami poza Orisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafi napisał(-a):

Niegłupi. I wyceniony racjonalniej od propilota. Oris chyba celuje w lukę cenową, którą zrobiła w ostatnich latach Omega.

 


Też mi to tak wyglada. Choć szczerze zupełnie to poniżej i to sporo tej ceny jest Union Glashütte Noramis Sport Datum, z równie fajnym werkiem. Omega odlatuje w ślad za Roleksem, podwyżki cen plus walka z rabatami niemal podwoiły ceny w przeciągu kilku lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e89904e33133878f90935f988698eb80.jpg
No fajny ten Aquis, wolę go nosić niż Sub’a Date


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam, aż Ci się znudzi😉


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało to Time Trend ma od niedawna Orisa. Dziś w SCC Katowice przymierzyłem w końcu Propilota X. Nie jest to zegarek w moim stylu, ale jest dobrze zrobiony. Zapięcie to fajny bajer, aczkolwiek brak szybkiej mikroregulacji w nowych modelach to lekkie przeoczenie wg mnie. Tak czy siak gdyby Aquis 5d 39,5mm miał takie wykończenie (a nie był polerowany) to już w zeszłym roku byłby mój 😎IMG_20220604_200103.thumb.jpg.4b0b2e8043e967231019b056178a2e4a.jpg

Edytowane przez Kobuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XO217Yn.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Takie odgrzewanie kotleta, jak dla mnie ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tommly napisał(-a):

Takie odgrzewanie kotleta, jak dla mnie ;)

Pewnie trochę masz rację ja też nie kupię bo mój zwykły mnie cieszy ale kolory fajne😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te złote wstawki całkiem odmieniają charakter zegarka... Szczególnie z kajdanem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

O widzicie. A mi się zupełnie nie podobają. 

Niebieski jeszcze jako tako, ale zielony brzydki. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się paski podobają. Ale te złote dodatki do tool watcha to dla mnie nieporozumienie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu. Ja osobiście chętnie bym nosił, ale na gumie. Brakuje mi tylko w nich złotej koronki. Lubię połączenie stali ze złotem, a przeważnie zegarki nurkowe i tak kupujemy do codziennego noszenia, a nie do roboty. Do zastosowań profesjonalnych wybrałbym depth gauge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żółte złoto, w mojej ocenie, kompletnie nie pasuje. Oczywiście to moja subiektywana opinia. Jeśli już to tylko zestawienie kolorystyczne jak w Seamasterze (sednagold+czarna guma) albo YachtMaster (różowe złoto + czarna guma).

Edytowane przez mossberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.