Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Siomon za***isty zegar :D nieczęsto spotykany na forum . Możliwe , że to będzie mój następny zakup. Niestety z dostępnością jest coraz gorzej , czasem coś się trafi na chrono24. To oryginalna guma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_1785.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień urlopu. Zdjęcie z archiwum, ale bardzo je lubię.
cac588cafd87c50941ac7996a2080750.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hantelek😁

 

 

DSC_1787.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Force Recon 

 

 

DSC_1788.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update zrobię w październiku gdy i tak trzeba będzie przestawić godzinę:2edc5cf20859053e4e370dd885a4d01d.jpg






========================



 

W dniu 15.06.2022 o 23:06, evilym napisał(-a):

Mam to samo. Ale szczerze to nie wiem czy jest to związane z temperaturą. 

 

Bezel generalnie chodzi ciężko (nieporównywalnie ciężej niż w moim Seiko) ale zdarzyło mi się już kilka razy, że zablokował się do tego stopnia że nie byłem w stanie go ruszyć! 😱

Od jakiegoś czasu jest ok. 

Gdzieś wyczytałem też, że kąpiel w ciepłej wodzie z mydłem może pomóc. 

 

Mam jeszcze niespełna dwa lata gwarancji. Będę obserwowała sprawę i jak coś to poleci na serwis. 


Znalazłem rozwiązanie. Nie dociskać bezela "w dół". Spróbuj złapać bezel i kręcić go ciągnąć do góry, tak jakby chcąc go zdjąć. Powinien puścić. A kolejnymi razami, kręcąc nim, ściskać go "w poziomie" dla pewnego chwytu, ale nie dociskać do koperty. U mnie ten trik działa i nawet podczas upałów nie chodzi ciężej. Także jest obejście problemu, chociaż i tak zawodzi fakt, że w zegarku za te pieniądze trzeba kombinować i "świadomie" używać bezela. 

Edytowane przez tomekr89

Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ulubiony 

 

 

DSC_1817.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Moj ulubiony 

 

 

 

Z taką łapą to i ulubiony zegar ścienny można nosić ;)

Świetnie wygląda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie będzie pod wodą!
cf9a5cabaf15714de154b38122a54ca1.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Mam nadzieję że publikuje na właściwej grupie. Jestem właścicielem Orisa Aquis Ocean Clean Limited edition 39,5 mm.

 

Zakupiłem do niego pasek silikonowy i niestety żaden zegarmistrz nie jest mi w stanie dokonać zamiany z uwagi na unikalny śrubokręt typu triangle. Od razu uprzedzam, śrubokręty z Castoramy itd. nie sprawdzą się.

 

Czy ktoś miał podobny problem i ma patent jak go rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Przemen napisał(-a):

Dzień dobry,

 

Mam nadzieję że publikuje na właściwej grupie. Jestem właścicielem Orisa Aquis Ocean Clean Limited edition 39,5 mm.

 

Zakupiłem do niego pasek silikonowy i niestety żaden zegarmistrz nie jest mi w stanie dokonać zamiany z uwagi na unikalny śrubokręt typu triangle. Od razu uprzedzam, śrubokręty z Castoramy itd. nie sprawdzą się.

 

Czy ktoś miał podobny problem i ma patent jak go rozwiązać?

Zwykłym tri-wingiem porysujesz i zniszczysz śruby. Do nowszych Aquisów pasuje tylko specjalny tri-wing, który trzeba sobie dokupić, np. tu: https://watchparts24.de/Spezial-Triwing-Schraubendreher-fuer-Bandwechsel-an-ORIS-Aquis-Uhren

Druga opcja to wycieczka do Wrocławia do serwisu Orisa. Namiary: https://chrono-serwis.pl/


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry,
 
Mam nadzieję że publikuje na właściwej grupie. Jestem właścicielem Orisa Aquis Ocean Clean Limited edition 39,5 mm.
 
Zakupiłem do niego pasek silikonowy i niestety żaden zegarmistrz nie jest mi w stanie dokonać zamiany z uwagi na unikalny śrubokręt typu triangle. Od razu uprzedzam, śrubokręty z Castoramy itd. nie sprawdzą się.
 
Czy ktoś miał podobny problem i ma patent jak go rozwiązać?

Jak napisał kolega ledr, tylko oryginalnym narzędziem uda się wymienić pasek. Na Chrono24 są również dostępne w cenie około 45€.
Pamietam że jakiś czas temu, na naszym bazarku ktoś chciał sprzedać, możliwe że nadal jest dostępny.

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Przemen napisał(-a):

Dzień dobry,

 

Mam nadzieję że publikuje na właściwej grupie. Jestem właścicielem Orisa Aquis Ocean Clean Limited edition 39,5 mm.

 

Zakupiłem do niego pasek silikonowy i niestety żaden zegarmistrz nie jest mi w stanie dokonać zamiany z uwagi na unikalny śrubokręt typu triangle. Od razu uprzedzam, śrubokręty z Castoramy itd. nie sprawdzą się.

 

Czy ktoś miał podobny problem i ma patent jak go rozwiązać?

Na aliexpress jest też dostępny zamiennik w nizszej cenie niz oryginalny srubokret, bardzo dobrze się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mój oryginalny skórzany pasek do Orisa 65 (blue, 42 mm) po 4 latach uległ już sfatygowaniu, czy koledzy poleca kogoś kto wykonałby pasek do tego modelu z wykorzystaniem oryginalnej klamerki ? 

17CE18FF-48CB-48BC-8A1F-D84D77D63C28.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy krawiec z Forum. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, mój oryginalny skórzany pasek do Orisa 65 (blue, 42 mm) po 4 latach uległ już sfatygowaniu, czy koledzy poleca kogoś kto wykonałby pasek do tego modelu z wykorzystaniem oryginalnej klamerki ? 
17CE18FF-48CB-48BC-8A1F-D84D77D63C28.thumb.jpeg.56aa1d4cb857269f19a918999641b720.jpeg

Zerknij do działu „Paski i akcesoria zegarkowe”, nie chce faworyzować żadnego z naszych kolegów, wiec sam zdecyduj który ma najbardziej pasujący Tobie styl.

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0636.thumb.JPG.d6b761dc24fb17a747f894344015f6fa.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1yNgy6J.jpg

lsOwBoe.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.