Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, KRISTOF_KON napisał(-a):

😁

20220907_101424.jpg

Jak oceniasz ten gumowy pasek? Chodzi mi o wygodę w użytkowaniu, bo wygląda świetnie. Czy w Orisie jest jeden uniwersalny rozmiar paska (długość) czy można wybrać?


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

IMG_20220910_175500.jpg

Co to za przeciągi w pudełku :D Całkiem jak u mnie.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tommly napisał(-a):

Co to za przeciągi w pudełku :D Całkiem jak u mnie.

Nawet jakby chciał to w jednym m się nie zmieszczą  ... to po co mają się gnieździć 😁 

 

IMG_20220910_174821.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

IMG_20220910_175500.jpg

Dobrze, że Aquis został to fajny zegarek 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2022 o 01:09, Nomateus napisał(-a):

Jak oceniasz ten gumowy pasek? Chodzi mi o wygodę w użytkowaniu, bo wygląda świetnie. Czy w Orisie jest jeden uniwersalny rozmiar paska (długość) czy

Całkiem wygodna guma polecam A czy są różne długości to nie mam pojęcia ale jest dosyć spora regulacja.

20220911_133110.jpg

Edytowane przez KRISTOF_KON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W2gxkRf.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.07.2022 o 11:43, tomekr89 napisał(-a):

Kolejny update zrobię w październiku gdy i tak trzeba będzie przestawić godzinę:2edc5cf20859053e4e370dd885a4d01d.jpg





Czekanie do października chyba już nic nie zmieni :) Najdokładnieszy w kolekcji, ale do perfekcji doregulowałem sam.
 

signal-2022-09-15-182346_002.jpeg


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana pasiorka w 65 - całkowita odmiana

 

9781-B509-36-B6-43-F7-8-D20-C5-CF1608-F4


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c74TcAj.jpeg

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, szczujecie Aquisami na tyle, że zaczynam rozważać spróbowanie tego formatu. Miałem Divers 65 w wersji 40mm, miałem Pointer Date oraz ProPilota 41,ale nigdy Aquisa. Podobają mi się wersje na gumie i tutaj pierwsze pytanie: czy guma i zapięcie motylkowe są wygodne w codziennym użytkowaniu? Jeśli się zawiodę na tym polu to będę w kropce bo przez specyficzną budowę koperty nie wrzucę go po prostu na jakiś zwykły pasek. Po drugie rozmiar. Wiem, że wszyscy mówią o tym że Aquis nosi się inaczej i trzeba wybrać większy rozmiar niż w przypadku innego zegarka, ale jeśli najwygodniej nosi mi się BB58 to czy wariant 39.5 będzie dla mnie rzeczywiście za mały? No i trzecia i ostatnia rzecz, gdzie w tym momencie najlepiej się skierować względem zakupu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquis faktycznie nosi się inaczej, z racji budowy koperty i spokojnie można brać duży rozmiar. Ja mam np. niecałe 18 w nadgarstku, zimą nawet 17,5 i mam Aquisa 43,5. Tyle, że to dotyczy wersji na bransolecie, gdzie występuje wrażenie, że uszy to część bransolety, co optycznie pomniejsza całość. Na gumie mój 43,5 jest dla mnie za duży. Bo to w sumie nie jest mały zegarek. Ale jakie jest zapięcie w gumie nie pamiętam.

Mierzyłem kiedyś 39,5, pamiętam, że jak go zobaczyłem to myślałem, że to damka 36. Optycznie jest mały. A skoro miałeś propilota 41, z jego L2L około 49, to Aquis 39 może być za mały. Jest jednak wersja 41.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fanfar19 dzięki za bardzo wartościową opinię! Wyszedłem od 39.5 bo widzę, że wariant na gumie jest w tym momencie na promocji (a ceny mocno poszły do góry), ale rzeczywiście 41 może być bardziej optymalne dla mnie. Też mam niecałe 18cm w nadgarstku, ale lubię kompaktowe formaty i czasem też noszę zegarki vintage. Chętnie wysłucham też argumentów guma vs bransoleta jeśli ktoś będzie miał takie przemyślenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]wojtek91 [/mention] 39.5mm na nadgarstku ok. 17.5-17.7 mm. Jak dla mnie wystarczająco. Chociaż 41 też mierzyłem i też było ok. Zdjęć nie mam.

89e4cee5312be6763ebd3560da837c2c.jpg&key=1e3ff6d5d2d251ba2c5fdbcb5d7d6eeb6ac45556927d6ed3f8886f7b9f2bfc7d
87955d4845930f2a52826e21deb16629.jpg&key=9ec3a60d67fa229249d4881157b3357c8802fbbb0f10448f623c3977df2fd97c


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojtek91 Przymierz, jeśli tylko masz okazję i możliwość. Każdy z nas ma trochę inne potrzeby i oczekiwania co do wielkości koperty, a tu dodatkowo ucha są jedyne w swoim rodzaju. Jest też niewielka ale dostrzegalna różnica między Aquisem I i Aquisem II - dwójka ma węziej rozstawione ucha (24mm po brzegach zewnętrznych) i delikatniejszą, bardziej biżuteryjną bransoletę, przez co koperta wydaje się większa. Wiem, że chcesz go na gumie, ale właśnie dlatego warto przymierzyć. Mnie guma Aquisa zupełnie nie leży ze względu na zapięcie i wkładanie końcówki paska do wewnątrz, między nadgarstek i część paska z zapięciem. Całość odstaje od nadgarstka i mnie się po prostu niewygodnie nosiło. Za to bransoleta - bajka.

i tak jak pisał kolega @fanfar19, jest rozmiar 41mm, który powinien być idealny. Myślę, że najbliższej mu do BB58 przy wszystkich różnicach w kształcie koperty i uch.

Tu masz zdjęcie gumy do Aquisa, widać, jak się układa pasek i zapięcie:

 

IMG-20210913-141641.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.