Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki @ledr! na zdjęciach kolegi @rafi wersja 39.5 wygląda bardzo dobrze, a ma nadgarstek podobny do mojego. Chociaż wiadomo, że dużo zależy od kształtu i każdy nadgarstek jest inny. Kusi mnie trochę wersja 39.5 w promocji, czy cena 6800 za wersję na gumie (nowy z polskiej dystrybucji) jest sensowna? Wiem, że nie ma co patrzeć tylko na cenę jeśli zegarek ma nie pasować, dlatego tak czy siak postaram się przymierzyć przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rrr napisał(-a):

Widzę ze na tym forum dominuje Aquis więc dla równowagi coś innego 

20220920-075216.jpg

Pokazuj Pointera bo bardzo fajnie się na niego patrzy ta szara tarcza robi robotę. Żałuję, że nie wziąłem od Ciebie wersji 40 mm bo dawno oglądam ten zegarek jeszcze Hamilon jest ten co też go miałeś ale Oris ciekawszy i chyba bardziej dostępny chociaż ceny nowych niestety nie do przełknięcia. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wojtek91 napisał(-a):

dzięki @ledr! na zdjęciach kolegi @rafi wersja 39.5 wygląda bardzo dobrze, a ma nadgarstek podobny do mojego. Chociaż wiadomo, że dużo zależy od kształtu i każdy nadgarstek jest inny. Kusi mnie trochę wersja 39.5 w promocji, czy cena 6800 za wersję na gumie (nowy z polskiej dystrybucji) jest sensowna? Wiem, że nie ma co patrzeć tylko na cenę jeśli zegarek ma nie pasować, dlatego tak czy siak postaram się przymierzyć przed zakupem.

Wojtek, potwierdzam opinię Leszka odnośnie gumy, "podwójna guma" przy zapięciu plus samo masywne zapięcie jest okropne.

Miałem Aquisa 43mm zarówno na gumie, jak i na bransie i dla mnie, przy nadgarstku 17,5-18cm tylko bransa.

Zobacz na Zegarki Zielona Góra, są kody rabatowe, a jak napiszesz priva do p. Jakuba, to nawet możesz negocjować cenę.

 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tommly napisał(-a):

Miałem Aquisa 43mm

 

Z tym, że zapięcie w 39,5 jest znacznie delikatniejsze, mniej masywne niż w 43,5.

 

Podwójna guma przez również węższy pasek w aquisie mi też nie przeszkadzała.

 

Fotki mojego 39,5 na 16,5cm. Na zdjęciach wygląda ok, ale na żywo tak subiektywnie jest mały i ja preferowałbym 41,5.

 

 

 

IMG_5578.jpg

IMG_5576.jpg

IMG_5566.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, michszy napisał(-a):

 

Z tym, że zapięcie w 39,5 jest znacznie delikatniejsze, mniej masywne niż w 43,5.

 

Podwójna guma przez również węższy pasek w aquisie mi też nie przeszkadzała.

 

Fotki mojego 39,5 na 16,5cm. Na zdjęciach wygląda ok, ale na żywo tak subiektywnie jest mały i ja preferowałbym 41,5.

Na fotach świetnie, ale wierzę że na żywo odczucia są inne. Problem jest tylko taki, że nie ma czarnego w wersji 41.5, a nie chcę kolejnego niebieskiego divera 😀 Chyba póki co zrezygnuję z wersji 39.5, pomyślę na spokojnie i co najważniejsze spróbuję gdzieś przymierzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

Pokazuj Pointera bo bardzo fajnie się na niego patrzy ta szara tarcza robi robotę. Żałuję, że nie wziąłem od Ciebie wersji 40 mm bo dawno oglądam ten zegarek jeszcze Hamilon jest ten co też go miałeś ale Oris ciekawszy i chyba bardziej dostępny chociaż ceny nowych niestety nie do przełknięcia. 

Faktycznie ceny mocno poszły do góry ale trzeba szukać. Czasem trafiają się na rynku wtórnym w rozsądnych cenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2022 o 07:55, rrr napisał(-a):

Widzę ze na tym forum dominuje Aquis więc dla równowagi coś innego 

20220920-075216.jpg

Jaki to ref?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, michszy napisał(-a):

 

Z tym, że zapięcie w 39,5 jest znacznie delikatniejsze, mniej masywne niż w 43,5.

 

Podwójna guma przez również węższy pasek w aquisie mi też nie przeszkadzała.

 

Fotki mojego 39,5 na 16,5cm. Na zdjęciach wygląda ok, ale na żywo tak subiektywnie jest mały i ja preferowałbym 41,5.

 

 

 

IMG_5578.jpg

IMG_5576.jpg

IMG_5566.jpg

Może tak być, jak piszesz.

6 godzin temu, wojtek91 napisał(-a):

Na fotach świetnie, ale wierzę że na żywo odczucia są inne. Problem jest tylko taki, że nie ma czarnego w wersji 41.5, a nie chcę kolejnego niebieskiego divera 😀 Chyba póki co zrezygnuję z wersji 39.5, pomyślę na spokojnie i co najważniejsze spróbuję gdzieś przymierzyć. 

Dokładnie, najlepiej przymierzyć rozmiarowo, paskowo lub bransoletowo i potem skupić się na poszukiwaniach.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

 

Dzięki!

Wiedziałem, że mam dobry gust, ale nie myślałem, że aż tak ;)

Niestety poza moim zasięgiem :( 

Edytowane przez 1_Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na fotach świetnie, ale wierzę że na żywo odczucia są inne. Problem jest tylko taki, że nie ma czarnego w wersji 41.5, a nie chcę kolejnego niebieskiego divera Chyba póki co zrezygnuję z wersji 39.5, pomyślę na spokojnie i co najważniejsze spróbuję gdzieś przymierzyć. 

Dla mnie na żywo było bardzo ok. Ale ja jestem przyzwyczajony do mniejszych zegarków. 41 na żywo też się fajnie układa. 43 był dla mnie mniej komfortowy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie szybki piątek 😀

IMG_6132.thumb.JPG.286a275a41292beb86c754a64b85fac5.JPG

 


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze raz wracam już z końcową fazą swoich rozważań o Aquisie. 

Zdwcydowałem, że chcę coś poręcznego i w miarę lekkiego, zostaję zatem przy wariancie 39.5. Mam wrażenie, że 41.5 byłby idealny, ale granat mi się nie podoba, a NY Harbor Edition jest chyba zbyt charakterystyczny, obawiam się że będzie chwilowa fascynacja a potem się znudzi i będzie problem ze sprzedażą. 

No więc w tym momencie waham się między wariantem czarnym 39.5mm na gumie (do wyrwania nowy z polskiej dystrybucji za 6780),  a roczną używką limitki Clean Ocean na bransolecie, za lekko ponad 7k. Docelowo będę chciał mieć i gumę i bransoletę i zawsze się mówi żeby brać na bransolecie, ale w tym wypadku różnica chyba nie będzie duża? 

Pomijając aspekt "podoba mi się" (bo tu muszę zdecydować sam) czy coś przemawia za limitką w Waszym mniemaniu? Będzie rok mnie gwarancji bo zegarek jest z 2021r. no i będzie używany, chodź podobno w bardzo dobrym stanie. 

IMG_20220925_122655.jpg

IMG_20220925_123140.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wojtek91 napisał(-a):

I jeszcze raz wracam już z końcową fazą swoich rozważań o Aquisie. 

Zdwcydowałem, że chcę coś poręcznego i w miarę lekkiego, zostaję zatem przy wariancie 39.5. Mam wrażenie, że 41.5 byłby idealny, ale granat mi się nie podoba, a NY Harbor Edition jest chyba zbyt charakterystyczny, obawiam się że będzie chwilowa fascynacja a potem się znudzi i będzie problem ze sprzedażą. 

No więc w tym momencie waham się między wariantem czarnym 39.5mm na gumie (do wyrwania nowy z polskiej dystrybucji za 6780),  a roczną używką limitki Clean Ocean na bransolecie, za lekko ponad 7k. Docelowo będę chciał mieć i gumę i bransoletę i zawsze się mówi żeby brać na bransolecie, ale w tym wypadku różnica chyba nie będzie duża? 

Pomijając aspekt "podoba mi się" (bo tu muszę zdecydować sam) czy coś przemawia za limitką w Waszym mniemaniu? Będzie rok mnie gwarancji bo zegarek jest z 2021r. no i będzie używany, chodź podobno w bardzo dobrym stanie. 

IMG_20220925_122655.jpg

IMG_20220925_123140.jpg

Gdybym ja decydował, to moim zdaniem nowy. Są teraz jakieś duże promocje na Orisy generalnie. Nowy to nowy, mimo wszystko. Wielkiej różnicy w cenie między nowym a używką nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wszelkiego rodzaju promocje , jeżeli trafisz w dobrej cenie nowy. Natomiast z tych dwóch które pokazałeś to limitka, mimo ze używana . Różnica w cenie niewielka za to limitka jest na bransie, a taniej będzie Ci dokupić dk niej gumę niż do tego nowego branse . I jest duże prawdopodobieństwo , ze limitka będzie lepiej trzymać cenę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zakończyło się na tym, że wziąłem nowego na gumie. Z tego co bardzo pobieżnie sprawdzałem to guma do Aquisa razem z zapięciem nie jest znowu taka tania, a bransoleta wcale nie tak bardzo droga, chyba różnicę zrekompensuje mi niższa cena zakupu nowego. Drugim argumentem było to, że limitka ma grubszy dekiel i cała grubość zegarka rośnie - co przy małym L2L i kompaktowej kopercie może zrobić różnicę. Po 3 jeśli nowy przyjdzie i będzie drastycznie za mały to mam 14 dni na zwrot. Bardzo nie lubię korzystać z tego prawa z reguły jestem zdecydowanym kupującym, ale tym razem naprawdę nie miałem możliwości przymierzenia go na żywo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V8n8fMI.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, wojtek91 napisał(-a):

... Po 3 jeśli nowy przyjdzie i będzie drastycznie za mały to mam 14 dni na zwrot. ...

Jak dotrze i się okaże, że ok to i tak mozesz odesłać i kupić limitke.  ;)

 

 

2 godziny temu, sviety napisał(-a):

Mój graal dotarł ...chyba zamykam kolekcję ;)

2.jpg

Fainie kupić grala. Niech się nosi i rys nie łapie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma co zaklinać rzeczywistości i trzeba przyznać, że na moim nadgarstku 39.5mm to maleństwo 🙂 Dodatkowo tarcza i wskazówki w tym rozmiarze wydały mi się nieco zabawkowe. Za to gumę i zapięcie odbieram bardzo pozytywnie. 

Muszę się rozejrzeć za większym, ale to już na pewno używka. 

 

IMG_20220929_131537.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2022 o 15:55, sviety napisał(-a):

Mój graal dotarł ...chyba zamykam kolekcję ;)

Gratulacje! I prośba o więcej zdjęć.

 

2 godziny temu, wojtek91 napisał(-a):

Chyba nie ma co zaklinać rzeczywistości i trzeba przyznać, że na moim nadgarstku 39.5mm to maleństwo 🙂 

Nie sposób się z Tobą nie zgodzić.


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.