Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

z5hYm54.jpeg 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2023 o 10:33, Maru123 napisał(-a):

Mój wczorajszy zakup ;) Propilot 41mm

20230201_100334.jpg

 

Z jednej strony taki zwykły i bez udziwnień, a z drugiej mega ciekawy... Zdecydowanie sprawdza się określenie "mniej znaczy wiecej". Super! Gratki!

Edytowane przez Rafall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zawiodlem sie na Oris Big Crown. Mialem trzy podejscia do niego. Przy ostaniej przymiarce, jakoscia ustepowal on mojemu Farerowi w kazdym aspekcie wykonania (od paska, przez koperte, tarcze, az do szkielka). Biorac pod uwage jego obecna cene 1500-1900 funtow w UK. Moim skromnym zdaniem nie warto. Szkoda, bo to bardzo fajna i rzadka komplikacja. Jesli kiedys zdarzy sie ze bedzie do kupna za okolo 1000-1200 funtow, moze wtedy sie skusze. 

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DawidM86 napisał(-a):

Ja niestety zawiodlem sie na Oris Big Crown. Mialem trzy podejscia do niego. Przy ostaniej przymiarce, jakoscia ustepowal on mojemu Farerowi w kazdym aspekcie wykonania (od paska, przez koperte, tarcze, az do szkielka). Biorac pod uwage jego obecna cene 1500-1900 funtow w UK. Moim skromnym zdaniem nie warto. Szkoda, bo to bardzo fajna i rzadka komplikacja. Jesli kiedys zdarzy sie ze bedzie do kupna za okolo 1000-1200 funtow, moze wtedy sie skusze. 

Jeżeli napisałeś o Pro Pilocie to ze swojej strony mogę powiedzieć,  że pasek tylko na początku wydaje się nieprzyjemniej "szorstki" w obyciu, po krótkim czasie świetnie dopasowuje się do nadgarstka, dodatkowo posiada jedną z najlepszych w użytkowaniu i wyglądzie klamerek/zapięć.

Na lunetę a'la rotor mogłem patrzeć się godzinami :)

Koronka że względu na rozmiar i radełkowanie bardzo wygodna.

Można mieć zastrzeżenia do tarczy - może brakuje jakiś "wodotrysków" w podstawowych wersjach ale dla mnie ta jej prostota była jak najbardziej na miejscu dla pilota 

Sprzedałem żeby wymienić na nowszą wersję, po drodze jednak wpadł Hanhart i on robi, na razie, za pilota jednak jak nadarzy się okazja to ponownie zagości jakaś wersja z nakladnymi indeksami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, artooro said:

Jeżeli napisałeś o Pro Pilocie to ze swojej strony mogę powiedzieć,  że pasek tylko na początku wydaje się nieprzyjemniej "szorstki" w obyciu, po krótkim czasie świetnie dopasowuje się do nadgarstka, dodatkowo posiada jedną z najlepszych w użytkowaniu i wyglądzie klamerek/zapięć.

Na lunetę a'la rotor mogłem patrzeć się godzinami :)

Koronka że względu na rozmiar i radełkowanie bardzo wygodna.

Można mieć zastrzeżenia do tarczy - może brakuje jakiś "wodotrysków" w podstawowych wersjach ale dla mnie ta jej prostota była jak najbardziej na miejscu dla pilota 

Sprzedałem żeby wymienić na nowszą wersję, po drodze jednak wpadł Hanhart i on robi, na razie, za pilota jednak jak nadarzy się okazja to ponownie zagości jakaś wersja z nakladnymi indeksami. :)


Nie, mialem na mysli "Cervo Volante", maja piekny odcien tarczy, ale to tyle. Reszta zegarka jakoscia blizej do 1K funtow niz powyzej 1.5k funtow. Dlatego nie zdecydowalem sie. Nie chce byc zrozumiany zle. ;) 

Hanhart intryguje mnie od dawna. Moze w koncu sie uda gdzies zobaczyc go na zywo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż wykopałem jedno swoje stare zdjęcie. Mój 65 miał inna lume na wskazówkach, a inna na tarczy.

3124A334-4E18-41C0-B1AC-164D672406DF.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ceteth napisał(-a):

Aż wykopałem jedno swoje stare zdjęcie. Mój 65 miał inna lume na wskazówkach, a inna na tarczy.

3124A334-4E18-41C0-B1AC-164D672406DF.jpeg

Kolegi z postu wyżej również tylko Twoje zdjęcie ładniejsze i widać dokładniej :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś z Was podać mi namiar na Jash’a?

 

pisalismy, lecz odkąd usunął konto, nie mam z nim kontaktu 

 

najlepiej e-mail, na priv 


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2023 o 23:41, artooro napisał(-a):

Jeżeli napisałeś o Pro Pilocie to ze swojej strony mogę powiedzieć,  że pasek tylko na początku wydaje się nieprzyjemniej "szorstki" w obyciu, po krótkim czasie świetnie dopasowuje się do nadgarstka, dodatkowo posiada jedną z najlepszych w użytkowaniu i wyglądzie klamerek/zapięć.

 

Zapięcie rzeczywiście ba 5+ dla mnie tylko ba minus, że pasek jest zwężany ale poza tym super. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Wyszyn napisał(-a):

Witam serdecznie!

Pierwszy post na forum, pierwszy zegarek w kolekcji i pierwszy Oris. Czuję, że na pewno nie ostatni :)

IMG_3307.jpeg

Witam. Dobre wejście w chorobę.  

Niech się nosi i ładnie patynę łapie.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie!
Pierwszy post na forum, pierwszy zegarek w kolekcji i pierwszy Oris. Czuję, że na pewno nie ostatni
IMG_3307.thumb.jpeg.a0ba3bf209e5216b0be07366e93545c4.jpeg
Świetny! Za kopertę w brązie i super pasek

Ja postanowiłem wczoraj że przez ten tydzień ponoszę jeszcze tego wygodnego divers zanim zdecyduję co z nim dalej począć
66e2da22c4416eb3acfeec18b8377fcd.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Nosić kolejny tydzień :)

Nosić, obserwować :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z5w7oJ7.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2023 o 22:29, tomekr89 napisał(-a):

Mógłby ktoś z Was podać mi namiar na Jash’a?

 

pisalismy, lecz odkąd usunął konto, nie mam z nim kontaktu 

 

najlepiej e-mail, na priv 

Także się podepnę , chciałbym kupić bransoletę do oris 65 a Jash chyba z tego co pamiętam pracował gdzieś przy orisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nosić, obserwować
Zgodnie z namową kolegi "internisty" noszę i obserwuję
Te obserwacje cieszą oko!
03a43c654761e9265cb18a15e3cb5db2.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lort napisał(-a):

... Te obserwacje cieszą oko!
03a43c654761e9265cb18a15e3cb5db2.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki fotkom nasze również.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sobie poradzić ze zmianą paska w takim zapięciu Orisa. Wiecie może jak oswobodzić ten pasek?

20230217_100535.jpg

20230217_100544.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2023 o 10:08, siomon napisał(-a):

Nie mogę sobie poradzić ze zmianą paska w takim zapięciu Orisa. Wiecie może jak oswobodzić ten pasek?

20230217_100535.jpg

20230217_100544.jpg

Z tego co pamiętam, to musisz podważyć tą blaszkę z otworem do zaklikania, tam jest bolec który blokuje zapięcie w dziurce paska.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.