Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, Dorian06 said:

Niestety cześć je przespała.   :(

"Jutro" to samo powiemy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

To były dobre zakupy w owym czasie 😉 

 

IMG_20230305_091612.jpg

Bardzo dobre  Tomku jak za nowe sztuki 😀

 

Nie widziałem Twojego posta a wskoczył też Oris 😀 przesłałeś wtedy mój był w dobrej cenie i Tomek do mnie napisał i kupił czarnego z całą matową bransoletą. Początkowo mi się średnio podobał ale od jakiegoś czasu jestem bardzo zadowolony 

sWJkt2H.jpeg

6g82y6h.jpeg

 

 

 

 

2 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

To były dobre zakupy w owym czasie 😉

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, tts napisał(-a):

"Jutro" to samo powiemy... ;)

Pewnie tak, jako gatunek mamy skłonność do idealizowania przeszłości😉 Ale rynek wtórny wygląda teraz inaczej, już od kilku miesięcy widać spadek cen (widać to po Overall Market Index dla zegarków luksusowych dostępnym np. tu: https://watchcharts.com/ ). Ceny na rynku pierwotnym powariowały i nadal wariują w związku z ogólną sytuacją ekonomiczną  i inflacją, natomiast rynek wtórny już teraz odreagowuje wariactwo cenowe ostatnich lat. Także na chrono24 można zobaczyć (w sekcji: "Zmiany wartości porównywalnego modelu"), jak ceny średnie poszczególnych modeli osiągnęły stratosferę mniej więcej rok temu i od tamtej pory jest już łagodny zjazd.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ledr napisał(-a):

Pewnie tak, jako gatunek mamy skłonność do idealizowania przeszłości😉 Ale rynek wtórny wygląda teraz inaczej, już od kilku miesięcy widać spadek cen (widać to po Overall Market Index dla zegarków luksusowych dostępnym np. tu: https://watchcharts.com/ ). Ceny na rynku pierwotnym powariowały i nadal wariują w związku z ogólną sytuacją ekonomiczną  i inflacją, natomiast rynek wtórny już teraz odreagowuje wariactwo cenowe ostatnich lat. Także na chrono24 można zobaczyć (w sekcji: "Zmiany wartości porównywalnego modelu"), jak ceny średnie poszczególnych modeli osiągnęły stratosferę mniej więcej rok temu i od tamtej pory jest już łagodny zjazd.

Zgadza się tylko niestety czasami ciężko kupić ładny używany zegarek oczywiście nie wszystkie marki ale ostatnio mniej Orisa czy Longinesa. 

Wcześniej aquis leżały naprawdę tanio. Teraz aż szkoda sprzedawać jak cena za Aquisa bez rabatu to 10k.

@tomaliusz my wtedy chyba ostatnie sztuki w takie cenie wzięliśmy 😀

Na zegarowni z rok temu nowy zielony był koło 6,5k a teraz jak się uda te 30% co kiedyś było normą wychodzi 7,7k


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Zgadza się tylko niestety czasami ciężko kupić ładny używany zegarek oczywiście nie wszystkie marki ale ostatnio mniej Orisa czy Longinesa. 

Wcześniej aquis leżały naprawdę tanio. Teraz aż szkoda sprzedawać jak cena za Aquisa bez rabatu to 10k.

@tomaliusz my wtedy chyba ostatnie sztuki w takie cenie wzięliśmy 😀

Na zegarowni z rok temu nowy zielony był koło 6,5k a teraz jak się uda te 30% co kiedyś było normą wychodzi 7,7k

Masz rację, Marcin, moje generalizowanie trochę nie pasuje do sytuacji na rynku wtórnym Orisa - Aquisy dalej są drogie, tak jakby używane trzymały cały czas tylko niewielki dystans do nówek. No i nie każdy tak jak ja woli pierwszą generację Aquisów od tych nowszych:-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5Y1QjPo.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się dzisiaj do nowego Big Crown. Miałem nadzieję, że po przymiarce ochota na niego mi przejdzie. Niestety, jest inaczej. Zegarek bardzo dobrze leży i jest na tyle zgrabnie wyprofilowany, że nie czuć za bardzo tych 12,2 mm grubości. Wszystko ładnie ze sobą współgra. Tym niemniej, cena z metki wciąż wydaje się nieco za wysoka. Jest o czym myśleć.

F643138B-0D61-4A93-A623-9EACE00285A4.jpeg

66085368-377F-403D-BE4F-44E6F46CBFED.jpeg

E1043873-9085-4880-B923-62FB69025C0C.jpeg

AF96E092-C0D1-4433-816B-ADE9A985867F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na ręce Żwirko&Wigura

Przy okazji pytanie, ktoś podpowie gdzie można oddać na przegląd? Chyba czas najwyższy. Ten zakupiony od kolegi z forum w 2019, karta gwarancyjna też jest z 2019, ale możliwe, że produkcja była w 2012.c75b023062805cc08f6f0d0699afe70b.jpgb3e0ad459ef91912cd9166d0955158e5.jpg

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmaTJlI.jpeg 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2023 o 16:21, alex_k napisał(-a):

Dzisiaj na ręce Żwirko&Wigura emoji3.png

Przy okazji pytanie, ktoś podpowie gdzie można oddać na przegląd? (...)
 

Oddałbym do Chrono we Wrocławiu.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oddałbym do Chrono we Wrocławiu.
Dzięki.

Wysłane z mojego SM-T875 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacSen gdyby ten Big Crown w tym kolorze to był normalny automat to już bym na niego odkładał ☺️. Marzy mi się jako EDC i po cichu liczę, że Oris wypuści ten model właśnie w takim kolorze z kalibrem 403.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, gambit17 napisał(-a):

MacSen gdyby ten Big Crown w tym kolorze to był normalny automat to już bym na niego odkładał ☺️. Marzy mi się jako EDC i po cichu liczę, że Oris wypuści ten model właśnie w takim kolorze z kalibrem 403.

A tam nie siedzi właśnie 403?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, gambit17 napisał(-a):

MacSen gdyby ten Big Crown w tym kolorze to był normalny automat to już bym na niego odkładał ☺️. Marzy mi się jako EDC i po cichu liczę, że Oris wypuści ten model właśnie w takim kolorze z kalibrem 403.

 

Mi manualny naciąg nie przeszkadza, ale gdyby wsadzenie do niego automatu miało obniżyć jego cenę, to nie narzekałbym. Tym bardziej, że jak na zegarek z manualnym naciągiem, jest on nieco gruby. 

1 godzinę temu, artooro napisał(-a):

A tam nie siedzi właśnie 403?

403 jest w bliźniaczym modelu z ciemną tarczą. W tym jaśniejszym jest nowy manualny mechanizm 473.

oris-big-crown-calibre-473-3-watches-news-1024x763.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja 🤪

 

cteYnSO.jpeg

aqozN7V.jpeg 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w modzie "żywe" kolory tarcz, sporo firm wypuściło jakiś model z ciekawą kolorystyką, choć króluje tiffany blue ja kermita bym bardziej przytulił, ale ja mam słabość do zieleni ;)

16799491081496128132646337003496.thumb.jpg.c3739441db57c5bd269c03f09bdbdbc8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Admof napisał(-a):

Kermit zniszczył system :D

 

IMO świetny żywy kolor. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Kermit jako wakacyjny zegarek świetny , pytanie jak sprawdziłby się jako EDC ??Ja jakoś siebie nie widzę z nim na ręku cały rok. Może tylko przy sportowym ubiorze. Jestem jeszcze sporo przed czterdziestką , ale jakoś zegar wydaje mi się mało "poważny". Myślę , że dla osoby , która kupuje pierwszy , jedyny poważny zegar to jednak nie będzie dobry wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gzAlSjp.jpg

 

sG32XVf.jpg

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie tak sentymentalnie zanucę: mówili o nim king ( i nie o tym zielonym z koroną!)...:

 

IMG-3043.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, ledr said:

A ja sobie tak sentymentalnie zanucę: mówili o nim king ( i nie o tym zielonym z koroną!)...:

🤩👌

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.