Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast tutaj gdzie mieszkam przybywa Orisów. Rozmawiałem ostatnio ze znajomym który pracuje w salonie gdzie Orisów brak, mówił, że jedyna nowa marka która ma do nich dołączyć to właśnie Oris.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast tutaj gdzie mieszkam przybywa Orisów. Rozmawiałem ostatnio ze znajomym który pracuje w salonie gdzie Orisów brak, mówił, że jedyna nowa marka która ma do nich dołączyć to właśnie Oris.

 

B.Dylan , O.Peterson podobają mi się bardzo. Divery mają charakter . Z "lotników" - Swiss Hunter (Limited). A RAID CHRONO (Limited) jest powalający !

Edytowane przez Yaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jakoś nie przemawiają lotniki Orisa, natomiast reszta, nurki, F1 jak klasyczne - coś wspaniałego. Naprawde świetne zegarki jeśli chodzi o jakość ich wykonania. Troche narazie na minus można im zapisać nowości na ten rok, z tego co widziałem jest to póki co jeden zegarek który wg mnie jest poprostu brzydki.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Do mnie jakoś nie przemawiają lotniki Orisa, natomiast reszta, nurki, F1 jak klasyczne - coś wspaniałego. Naprawde świetne zegarki jeśli chodzi o jakość ich wykonania. Troche narazie na minus można im zapisać nowości na ten rok, z tego co widziałem jest to póki co jeden zegarek który wg mnie jest poprostu brzydki.

 

Jeżeli chodzi o nowości to będą i to nie mało, ale to na Basel Michale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris znika i wcale się nie dziwię. A marka to nie egzotyczna tylko wirtualna, jeśli o rodukcję to Oris nie wyprodukował nigdy żadnego zegarka, bo to firma handlowa i nie posiada żadnej fabryki. Sam mam dwa Orisy, i uważam, że są super, ale firma tak naprawdę nie istnieje.


czas nie chodzi spać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. Sliwiński w Lublinie miał w Galerii Olimp. Sprzedawca bardzo zacny człowiek, skomentował to tak : zbyt "egzotyczna" i mało znana marka. Nie pamiętam w którym większym sklepie w Warszawie było podobnie.

witam,

Śliwniński przenióśł Orisy do salonu w Europie na Krak. Przedm.

mają pare modeli ale panie są nie bardzo kumate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris znika i wcale się nie dziwię. A marka to nie egzotyczna tylko wirtualna, jeśli o rodukcję to Oris nie wyprodukował nigdy żadnego zegarka, bo to firma handlowa i nie posiada żadnej fabryki. Sam mam dwa Orisy, i uważam, że są super, ale firma tak naprawdę nie istnieje.

 

Szkoda że jako właściciel dwóch Orisów nie trafiłeś tu: http://www.oris.ch/oris/holstein.aspx?ln=en&page=0

Wirtualny to jest Twój pomysł, a nie marka ORIS.

To, że marka jest mało znana w Polsce, wynika z beznadziejnie niskiej "kultury zegarkowej" miedzy Odrą a Wisłą, że o Bugu nie wspomnę. Ale to całkiem inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że jako właściciel dwóch Orisów nie trafiłeś tu: http://www.oris.ch/oris/holstein.aspx?ln=en&page=0

Wirtualny to jest Twój pomysł, a nie marka ORIS.

To, że marka jest mało znana w Polsce, wynika z beznadziejnie niskiej "kultury zegarkowej" miedzy Odrą a Wisłą, że o Bugu nie wspomnę. Ale to całkiem inna sprawa.

 

 

To tylko dział Handlowy. Pokaż fabrykę Orisa. Ostrzegam, że będzie problem, bo żadna nie istnieje i nigdy nie istniała. To sprawdzona wiadomość od kolegi, który sprzedaje Orisy u Śliwińskich w Lublinie.


czas nie chodzi spać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzial handlowy? ;) to kto niby robi te zegarki?co to wogole za wymysly???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytamy Stanisława gdzie jest fabryka ;) ślę maila.

 

 

Wysłane!

Edytowane przez Yaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że jako właściciel dwóch Orisów nie trafiłeś tu: http://www.oris.ch/o...px?ln=en&page=0

Wirtualny to jest Twój pomysł, a nie marka ORIS.

To, że marka jest mało znana w Polsce, wynika z beznadziejnie niskiej "kultury zegarkowej" miedzy Odrą a Wisłą, że o Bugu nie wspomnę. Ale to całkiem inna sprawa.

 

Fakt, "kultura zegarkowa" na miernym poziomie, ale poziom dzięki nam wzrasta. Chwała PEWEXOWi za to że za swoich czasów, można było kupić tam OMEGĘ i Fortisa ;) Nawet mi się przytrafiło :D

Edytowane przez Yaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko dział Handlowy. Pokaż fabrykę Orisa. Ostrzegam, że będzie problem, bo żadna nie istnieje i nigdy nie istniała. To sprawdzona wiadomość od kolegi, który sprzedaje Orisy u Śliwińskich w Lublinie.

 

Witaj

 

Polecam lekture:

 

http://www.oris.ch/oris/histoire.aspx?year=1904&ln=de&watch=-1&pos=0

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko dział Handlowy. Pokaż fabrykę Orisa. Ostrzegam, że będzie problem, bo żadna nie istnieje i nigdy nie istniała. To sprawdzona wiadomość od kolegi, który sprzedaje Orisy u Śliwińskich w Lublinie.

Mój kolega u Malinowskich w Pcimiu sprzedaje Perfecty i sądzi o nich to samo co ty o ORISAch. Fakty natomiast są takie, że marka ORIS jest członkiem FHS: http://www.fhs.ch/en/addresses.php?list=39#O

Jeśli koniecznie chcesz wsadzić kij w mrowisko, to idź do lasu, choć radzę uważać, bo mrowiska są pod ochroną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hallo Koledzy !

 

fabryka istnieje i bedzie istniala !

 

rozwija sie w dobrym kierunku !

 

i czekam na zamowienia moi mili Koledzy ;)

 

pozdrawiam Was i milego weekendu !

 

www.swissdirect.ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hallo Koledzy !

 

fabryka istnieje i bedzie istniala !

 

rozwija sie w dobrym kierunku !

 

i czekam na zamowienia moi mili Koledzy ;)

 

pozdrawiam Was i milego weekendu !

 

www.swissdirect.ch

Przypuszczam, że nasz kolega gaudi wciąż uporczywie myśli, że ORISy to dzieło małych, zręcznych żółtych rączek. Czy Ribigasse leży w Mandżurii? Ot, siła szeptanego marketingu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy mają po troszę racji .

z jednej strony Oris jest jak najbardziej , produkuje i nie zamierza znikać z rynky , ale z drugiej strony faktycznie nie ma jednej fabryki ORisa , są raczej mniejsi lub wieksi podwykonawcy w różnych miejscach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Zdroker próbuje na siłę wmawiac coś, co nie jest do końca prawdą.

Fabryka jako Oris nie istnieje i taka jest prawda.

I wkładu w rozwój zegarmistrzostwa firma też specjalnie nie ma.

 

"Ale kupujcie moi mili koledzy, kupujcie"

 

z mojej strony EOD


czas nie chodzi spać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"Ale kupujcie moi mili koledzy, kupujcie"

 

 

Jak mam to rozumieć?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam to rozumieć?

 

przeczytaj Michał post Staszka :)


czas nie chodzi spać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaudi czy Ty wiesz co to jest cytat?

Można czyjeś zdanie wyrwane z kontekstu zacytować choć to niegrzeczne ale cytowanie kogoś kto nic takiego nie napisał to już lekka obraza.

 

A co do Orisów to mam F1 Day Date kupionego na bazarku i jestem pod wrażeniem jakości wykonania, solidności i dokładności.

Świetne zegarki i jak będę kupował następny to dokładnie przejrzę ofertę Orisów.

post-34490-0-40251100-1298289949_thumb.jpg

Edytowane przez corel

Życzę wszystkim miłego dnia. Kornel, syn Mirosława

Miłośnik zegarków i fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy mają po troszę racji .

z jednej strony Oris jest jak najbardziej , produkuje i nie zamierza znikać z rynky , ale z drugiej strony faktycznie nie ma jednej fabryki ORisa , są raczej mniejsi lub wieksi podwykonawcy w różnych miejscach

Która z wielkich marek zegarmistrzowskich wykonuje w jednym miejscu (fabryce, manufakturze) cały zegarek od A do Z? Nie znam takiej, więc prosiłbym o jakąś rozsądną odpowiedź. Mają one, podobnie jak ORIS, podwykonawców, którzy wykonują w różnych miejscach zlecone elementy. Te elementy w całość ORIS składa w Ribigasse, OMEGA w Biel etc. Jeśli ORIS to wirtualna marka, to taką samą jest też OMEGA, STOWA etc. etc.

PS. Jeśli celem kolegi gaudiego było wsadzenie kija w mrowisko, to faktycznie cel swój osiągnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMALL SECOND DATE

 

Witam, chciałem pochwalić się nowym nabytkiem i oczywiście wstąpić już oficjalnie do Waszego Klubu B)

Pozdrawiam

Edytowane przez stanlej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUPER ZEGAR z takim diverem żadna woda nie straszna-gratuluje zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Oris jest ze mną non stop, banan nie schodzi mi z twarzy B)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

a mnie?mnie przyjmiecie do klubu? :)

posiadam i uzytkuje ORIS PRO DIVER CHRONO,wiec jakby co,to wejsciowke mam.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.