Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej podatne na zarysowanie jest zapięcie niestety w codziennym użytkowaniu nie można tego uniknąć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że i ja mógłbym przyłączyć się do klubu Orisa z moją małą kolekcją. Mam szczególny sentyment do tej marki, ponieważ mój pierwszy mechaniczny (szwajcarski) zegarek jaki zakupiłem około 4 lata temu to właśnie Oris. Na dzień dzisiejszy posiadam trzy egzemplarze tej szacownej firmy, ale w planach jest już następny.

 

post-37028-0-55320600-1313945600_thumb.jpg

Moja wspaniała trójka w ujęciu grupowym :D

post-37028-0-85468600-1313945846_thumb.jpg

post-37028-0-66158800-1313946049_thumb.jpg

post-37028-0-79955500-1313946282_thumb.jpg

I każdy z osobna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny klubowicz orisa i od razu 3 sztuki

 

imho świetne zegarki, w relacji cena-jakość ciężko o godnego konkurenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie bardzo podoba limited Malediwy. Ale bardziej realnie przymierzam sie do modelu aquis. Można go obejrzeć gdzieś w warszawie... jesli wogole sa juz w sklepach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hedonista, świetna kolekcja Orisków, tylko pozazdrościć :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mi sie bardzo podoba limited Malediwy. Ale bardziej realnie przymierzam sie do modelu aquis. Można go obejrzeć gdzieś w warszawie... jesli wogole sa juz w sklepach?

 

Aquisów na razie nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Jak coś dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra,też oriski wpadły mi w oko, przymierzam się do tego orisa. co o nim sądzicie. Jest na ''ecie''. Słyszałem że są słabe ety.Inne mają własne mechanizmy orisa.Wpadł mi w oko ten zegarek.

post-33544-0-01869700-1314184044_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również o nim myślę... i z tego co mi wiadomo mechanizm jaki tu jest to Eta 2836-2


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja również o nim myślę... i z tego co mi wiadomo mechanizm jaki tu jest to Eta 2836-2

 

Dokładnie, modyfikowana przez Orisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając posty wcześniejsze natrafiłem na dość gorącą debatę na temat mechanizmów orisa,sporo osób uważa,że użyta ''eta''-co prawda modyfikowana przez orisa to niezbyt trwały mechanizm ok 10 lat i złom. Nie wiem jak oris modyfikuje te ety, czy uderza w najsłabsze ogniwa mechanizmu(koła automatu) przez co zwiększa jego żywotność, czy dokonuje innych zmian.

Druga sprawa to konserwacja ja rozumiem że zegarek trzeba średnio raz na trzy lata dać do nasmarowania, że trzeba ponieść ten koszt. Tu pojawił się problem dla niektórych bo stwierdzili że zegarki szwajcarskie to złomy, lepiej kupić seiko, bądź inny japoniec to i konserwacja tańsza i konstrukcja prostsza ,mniej awaryjna. Nie wiem ile tam prawdy ale czołowe firmy zegarmistrzowskie produkujące zegarki takie jak tag heuer, omega, czy oris nie robią ich na parę lat, są to sprzęty na pokolenia, o ile właśnie regularnie będziemy o nie dbać.Prestiż tych firm nie pozwala na produkcje bubli,przecież to światowa klasa. Mechanizmy ety stosuje większośc firm więc nie warto się tym przejmować tym bardziej że płacimy naprawdę dużo za zegarki, mamy pewne wymagania co do jakości.

Jak wy koledzy podchodzicie do tej sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że zarówno "szwajcarskie zegarki" jak i Seiko są dobre, zależy tylko które konkretnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Właśnie przeczytałem o limitowanej edycji Orisa http://chronos24.pl/...oris-raid-2011/

czy już wiadomo jaka cena, (pewno spora) i czy ktoś widział te zegarki w "realu" ciekaw jestem jak się prezentują na żywo.

 

pozdrawaim

 

Pisałem o cenach w innym wątku. Chrono 12990zł, Budzik 26990zł i raczej nie będzie w Polsce dostępny. Wersję chrono powinniśmy mieć w październiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Czy do dobrze widzę , że w ostatnich dniach ceny Orisów Divers znacznie poszły w górę ?

 

Ceny wszystkich Orisów poszły w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile podrożały?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wielką przyjemnością przyłączę się do klubu. Mój nowy nabytek OP (fotka tak na szybko, przepraszam za jakość).

 

(fotka chwilowo usunięta)

Edytowane przez paveltip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Aquisów na razie nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Jak coś dam znać.

 

Aquisy już się pojawiły. W Warszawie jest na pewno limitowany Maldives, a u nas we Wrocławiu ten sam plus jeden zwykły Aquis z czarnym bezelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paveltip, taki zegarek zasługuje na troche lepsze fotki :(


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Klika szybkich fot nowych Aquisów Orisa. Wersja standardowa, limitacja Maldives i wersja damska na końcu. Zdjęcia słabe bo robione w butiku przy sztucznym, niefajnym oświetleniu.

igp5304.jpg

igp5312.jpgigp5314.jpg

igp5306.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maldives mi się podoba.Ciekawy kolor :)na żywo też jest taki hmmm niebiesko popielaty?

Edytowane przez waldii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Na żywo jest niebieski, ale matowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.