Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Jash czy masz fotki tego Orisa w necie nic nie ma http://lux.zegarki.pl/produkty/9323/oris-63575684064mb.html i do czego służy ten "play" ? ;)

 

 

Pozdrawiam


Orient Star Diver, Omega Planet Ocean 45.5 Big Size , Oris WilliamsF1 Team Day/Date , Oris Flight Timer B2 , Oris Aquis Date Blue ,Tudor Chrono 20300 , Seiko Tuna 300 meter - swap Omega Mesh , Tissot Chrono pr 516 , Oriencik "sentiment"patelnia , Omega Seamaster Chrono 44mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jash czy masz fotki tego Orisa w necie nic nie ma http://lux.zegarki.p...75684064mb.html i do czego służy ten "play" ? ;)

 

 

Pozdrawiam

 

Cześć, nie mam fotek bo zegarek jest w Czechach, więc nie mam jak zrobić.

To nie PLAY tylko wertykalna koronka służąca to obracania wewnętrznego pierścienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasch , do czego służy ten wewnętrzny pierścień ?

Edytowane przez Blazej

Orient Star Diver, Omega Planet Ocean 45.5 Big Size , Oris WilliamsF1 Team Day/Date , Oris Flight Timer B2 , Oris Aquis Date Blue ,Tudor Chrono 20300 , Seiko Tuna 300 meter - swap Omega Mesh , Tissot Chrono pr 516 , Oriencik "sentiment"patelnia , Omega Seamaster Chrono 44mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jasch , do czego służy ten wewnętrzny pierścień ?

 

Druga strefa czasowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie :) dziś dotarł do mnie taki oto ORIS-ek http://www.oris.ch/collections/collections_detail.aspx?ln=en&modelid=45 ze sklepu chyba wiadomo kogo :)

 

 

W rzeczywistości wygląda o niebo dwa a nawet trzy nieba lepiej niż na różnych niedorobionych fotkach z netu które przemawiąją na niekorzyść ORIS-a na plus przechiliło szale to nagranie http://www.youtube.com/watch?v=usk9TvD1r0Q

 

Cosik kiepsko z marketingiem/promocją u Orisa , chociażby przykład fejsbuka gdzie większośc nowych zdjęć wrzucają użytkownicy a firma "spi" oby nie przespała czegoś więcej .

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Blazej

Orient Star Diver, Omega Planet Ocean 45.5 Big Size , Oris WilliamsF1 Team Day/Date , Oris Flight Timer B2 , Oris Aquis Date Blue ,Tudor Chrono 20300 , Seiko Tuna 300 meter - swap Omega Mesh , Tissot Chrono pr 516 , Oriencik "sentiment"patelnia , Omega Seamaster Chrono 44mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cosik kiepsko z marketingiem/promocją u Orisa , chociażby przykład fejsbuka gdzie większośc nowych zdjęć wrzucają użytkownicy a firma "spi" oby nie przespała czegoś więcej .

 

 

Pozdrawiam

 

Chyba Cię posłuchali, bo na stronie Orisa dodali nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol świetny ten Oris gratulacje.

Ostatnio mierzyłem ten model tylko na gumie - super zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeszcze raz gratulacje. Gdzie kupowałeś ?

 

Tam, gdzie Ty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki, zakup oriska uważam, za naprawdę trafioną decyzję z kilku powodów:

- zbierając nurki grzechem jest nie mieć orisa;

- jakość wykonania "OK";

- stylistyka "OK"

- ułożenie na nadgarstku i wygoda noszenia bardzo "OK";

- cena :) to chyba największy plus tego zegarka;

- jak jeszcze dojdzie gumowy pasek będzie :)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol gratuluję Orisa :).

 

Trzeba na niego uważać bo przynajmniej u mnie lubi się przykleić do ręki tak ,że zapominam o innych zegarkach :):):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na forum ale uznałem że pierwszy mechanik na ręce zasługuje żeby się pochwalić i poprosić o członkostwo w "Klubie Orisa". Mechanik długo za mną chodził, mierzyłem, oglądałem i drapałem się po głowie a ponieważ zależało mi na czymś piloto-podobnym i dużej płynącej sekundzie w końcu po drugim podejściu w ub. czwartek kupiłem: Oris Big Crown Swiss Hunter Team PS Edition (01 733 7629 4063-Set LS).

Zdjęcie na razie na szybko:

45b9706b6bb1d363gen.jpg

I teraz kilka pytań dla posiadaczy podobnych Orisków:

1. czy to normalne, że po noszeniu zegarka od ok. 9 rano do 18 z czego połowa czasu to czas za kierownicą więc machania ręką zbyt dużo nie było, zegarek zatrzymał sie ok. 6 rano dzisiaj? PO tym jak został zdjęty z reki leżał sobie płasko.

2. czy mogę dokręcić ręcznie zegarek gdy chodzi? W instrukcji napisano o dokręcaniu w przypadku zatrzymania zegarka tylko...

3. czy Oris ma w ofercie pasek skórzany ale z "szybką klamrą" (wybaczcie mi nieznajomość terminologii) który pasuje do BC?

 

Coś o mnie: 37 lat, zawodowo związany z ciężkim sprzętem medycznym, wcześniejsze zegarki to komunijna Zaria, jakieś kwarcowe Q&Q, Casio i przez ostatnie 9 lat chrono Certiny ODC ONE.

Edytowane przez Qlfon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie dwa

 

o208.jpg

 

o201.jpg


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość non4me

Ten Oris jest przepiękny, oryginalny design. Gratuluję!!!

on jest przepiekny?!?!?! on jest niesamowity, cudowny!!śliczny ja go chce !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz kilka pytań dla posiadaczy podobnych Orisków:

1. czy to normalne, że po noszeniu zegarka od ok. 9 rano do 18 z czego połowa czasu to czas za kierownicą więc machania ręką zbyt dużo nie było, zegarek zatrzymał sie ok. 6 rano dzisiaj? PO tym jak został zdjęty z reki leżał sobie płasko.

 

Jeśli do tej pory nie uporałeś się z tym problemem, moje zdanie jest takie, że to nie kwestia mechanizmu tego konkretnego modelu Orisa, lecz dotyczy w ogóle zegarków z automatycznym naciągiem. Istotnie, osiem godzin noszenia dziennie może sprawić, że zegarek zatrzyma się wcześniej, niż określono w specyfikacji. Normalnie natomiast automatic po 12-14 godzinach noszenia na ręku powinien osiągnąć przewidzianą przez producenta rezerwę chodu. Maksymalny lub zbliżony do niego naciąg sprężyny łatwo sprawdzić - w przypadku jak ten: braku wskaźnika rezerwy chodu - gdy się zdejmie zegarek z ręki i odwróci go "do góry nogami", a następnie poobraca wokół osi, wahnik obraca się ze sporym oporem. Właśnie to świadczy o maksymalnym lub zbliżonym do niego naciągu sprężyny. Całkowicie zaś inaczej zachowuje się wahnik przy zerowym naciągu sprężyny, co możesz łatwo sprawdzić.

Zegar w każdym razie bardzo elegancki i życzę dobrego chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad. 1

 

według mnie nie jest to normalne. Ja noszę krócej i nigdy się nie zatrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Obecnie jest chyba trochę lepiej ale jestem po rozmowie z salonem gdzie go kupiłem i generalnie zapraszają z nim do siebie. Ponieważ nie codziennie jestem w Wawie noszę go regularnie i obserwuje. Jak misie to znów zdarzy to pojedzie do Wrocławia na przegląd:) nie powiem żebym trochę się nie zdenerwował jak stanął ale w końcu to nie kwarc i imię charakter mieć musi, nie?;) Grunt ze oko cieszy:) A czy moje pytanie o pasek tez się doczeka odpowiedzi? Czy może jest zupełnie nie na miejscu?:lol:

Edit: ten "prorok" który pojawił się w oryginalnym poście to tylko efekt autokorekty:)

Edytowane przez Qlfon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.