Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawi mnie dlaczego grot strzały idzie w prawą stronę,jeżeli dni tygodnia w lewą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie dlaczego grot strzały idzie w prawą stronę,jeżeli dni tygodnia w lewą

 

 

hehe no faktycznie ciekawe spostrzeżenie.


ORIS 645 7629 4064 LS BIG CROWN SMALL SECOND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten model jest konkretny.Man nadzieję że jest ciągle dostępny

 

Byłby idealny, jednak nie przemawia do mnie wewnętrznie regulowany bezel. Może źle napisałem wewnętrzny bezel OK ale pokrętło do jego regulowania już nie do końca.


ORIS 645 7629 4064 LS BIG CROWN SMALL SECOND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

ciekawi mnie dlaczego grot strzały idzie w prawą stronę,jeżeli dni tygodnia w lewą

 

...a w którą stronę miałby być grot? Na obrazku wskazuje sobotę, więc wszystko jest OK :)

Gdyby grot był odwrotnie, musiałby być z prawej strony dnia tygodnia, a wtedy przy sobocie zasłaniałby datownik.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a w którą stronę miałby być grot? Na obrazku wskazuje sobotę, więc wszystko jest OK :)

Gdyby grot był odwrotnie, musiałby być z prawej strony dnia tygodnia, a wtedy przy sobocie zasłaniałby datownik.

 

chodzi o to, że zgodnie z ruchem wskazówek dni tygodnia idą odwrotnie, jeżeli wskazówka ze strzałką porusza się zgodnie z resztą wskazówek to z soboty nie wskakuje na niedzielę tylko na piątek.


ORIS 645 7629 4064 LS BIG CROWN SMALL SECOND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta wskazówka porusza się odwrotnie do pozostałych.

I to jest właśnie fajne w tej komplikacji :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Akurat ta wskazówka porusza się odwrotnie do pozostałych.

I to jest właśnie fajne w tej komplikacji :)

 

Dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :)

 

Właśnie na takie wyjaśnienie czekałem.. Nie miałem styczności z tym zegarkiem. Dzięki


ORIS 645 7629 4064 LS BIG CROWN SMALL SECOND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK OK a teraz nowy temat zaczynam pytaniem:

 

Czy ORIS CARLOS COSTE Limited Edition wychodził z białą tarczą i pomarańczowymi wskazówkami?

Nie znalazłem takich informacji w necie ale może słabo szukałem?


ORIS 645 7629 4064 LS BIG CROWN SMALL SECOND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

OK OK a teraz nowy temat zaczynam pytaniem:

 

Czy ORIS CARLOS COSTE Limited Edition wychodził z białą tarczą i pomarańczowymi wskazówkami?

Nie znalazłem takich informacji w necie ale może słabo szukałem?

 

Z limitowanych CC pamiętam (z tych starszych):

678 7598 7184

1507_678_7598_71_84_mb.png

oraz

643 7584 7154

85_643_7584_71_54_rs.png

 

 

Pamiętam też, że Carlos nosił kiedyś nurka Orisa z białą tarczą, ale to raczej nie była limitacja jemu dedykowana. Białe tarcze z pomarańczową lumą najczęściej są w fejkach.

Sprawdzę jeszcze...

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z limitowanych CC pamiętam (z tych starszych):

678 7598 7184

1507_678_7598_71_84_mb.png

oraz

643 7584 7154

85_643_7584_71_54_rs.png

 

 

Pamiętam też, że Carlos nosił kiedyś nurka Orisa z białą tarczą, ale to raczej nie była limitacja jemu dedykowana. Białe tarcze z pomarańczową lumą najczęściej są w fejkach.

Sprawdzę jeszcze...

 

 

Ooo super dzięki. Czemu pytam? Obecnie na allegro jest licytowany ten model - bez zdjęć. Poprosiłem o zdjęcia o nie wygląda to najlepiej. Biała tarcza i pomarańczowe wskazówki - zdjęcia masakrycznej jakości i zalatywało mi to fejkiem. Dziękuję kolego, że utwierdziłeś mnie w przekonaniu.


ORIS 645 7629 4064 LS BIG CROWN SMALL SECOND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Masz na myśli aukcję?

Omijałbym szerokim łukiem :)

Co chwilę wystawia innego to fejka.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli aukcję?

Omijałbym szerokim łukiem :)

Co chwilę wystawia innego to fejka.

 

Tak to ta - OK dzięki zapominam o tym użytkowniku.


ORIS 645 7629 4064 LS BIG CROWN SMALL SECOND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie ostatnim razem jakoś mój post nie został zauważony i przeszedł bez echa... ;)

 

widzę, że obecnie uwaga fanów marki Oris skupia się na nowych modelach...ale może warto wrócić pamięcią do produkcji sprzed lat...

Oris Sportstar...prezentowałem go wcześniej...był u zegarmistrza...wrócił...i wygląda jeszcze piękniej :)

post-40101-0-44782800-1343249305_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Co było robione w SPA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już wiem na co patrzyli ruscy tworząc Poljota Jajo. :D


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a w którą stronę miałby być grot? Na obrazku wskazuje sobotę, więc wszystko jest OK :)

Gdyby grot był odwrotnie, musiałby być z prawej strony dnia tygodnia, a wtedy przy sobocie zasłaniałby datownik.

 

dobre rozwiązanie,nie przyjrzałem się dokładnie na początku.Dzięki za wyjaśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co było robione w SPA?

 

Przegląd mechanizmu - okazuje się, że jest w wyśmienitym stanie, jak będę miał chwilkę to zrobię parę fotek i dorzucę...jeśli oczywiście byliby zainteresowani ;)

 

Polerka koperty i dekla...dekiel wygląda dosłownie jak nowy...dekiel jest stalowy...koperta niestety nie...więc miejscami delikatnie prześwituje najprawdopodobniej mosiądź...poza tym rysy i wgłębienia były na tyle głebokie, że polerka nie usuneła wszystkiego...mimo to, efekt wizualny jest zdecydowanie lepszy.

 

Wymiana koronki...zakupiony miał dość sporą i odstającą koronkę...bardziej adekwatną do zegarka nakręcanego ręcznie...ale to automat, więc w zupełności wystarcza cieńka, niewidoczna prawie koronka...i taka też została założona :)

 

Jedynie szkiełko jeszcze zostanie niebawem wymienione, bo polerka niewiele dała...co obniża czytelność tarczy, efekt wizualny i jakość zdjęć...bo robią się refleksy...

 

Zegarek jest naprawdę świetny...nie ma może wielce skomplikowanego mechanizmu...ale mechaniz in-house Oris'a, który pracuje równo i jest solidnie wykonany i do tego tarcza, indeksy, wskazówki są w stanie praktycznie idealnym...po prostu ciekawy egzemplarz:)

 

nie ma ich zbyt wiele z tego co się orientowałem...

 

C,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w BlueCity miałem okazję przymierzyć BC4. Ogromnie mi się te zegary podobają, ale niestety 44mm to ma moje chude łapiny za dużo :( Szkoda, bo modele Retrograde Date i ten ze strzałką wskazującą dzień tygodnia strasznie mi przypadły do gustu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Seiko musiało przejść na emeryturę, ale znalazłem godnego następcę. LOTowski ORIS BC3.

orisbc3.jpg

 

Jak na razie robi +20s/24h, ale dam mu czas na ułożenie się:)

Edytowane przez chief_eng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1344258678[/url]' post='844367']

Moje Seiko musiało przejść na emeryturę, ale znalazłem godnego następcę. LOTowski ORIS BC3.

orisbc3.jpg

 

Jak na razie robi +20s/24h, ale dam mu czas na ułożenie się:)

 

Malo jest zdjec w necie BC3. Szukalem takiego z uwagi na dosc dlugie uszy tego modelu. W niedziele przymiarka i moze w koncu sie cos nowego urodzi;)To genialny model w swojej prostocie i funkcjonalnosci na co dzien. Gratulacje.

Edytowane przez Bodypak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.