Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

nie obawiasz się, ze będzie za duży??


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, Ciebie :] mówiłeś wszak o jakimś małym nadgarstku, a ten Oris co na niego czekasz to... kolos:]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nadgarstek ma 19,5cm czyli "próg bólu" jest na 40mm. Aktualnie czekam na Orisa Big Crowna Flight Timera - 42 albo 43mm (nie pamietam) - i to już jest OK ale w ogóle mam tez w kolekcji 50mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nadgarstek ma 19,5cm czyli "próg bólu" jest na 40mm. Aktualnie czekam na Orisa Big Crowna Flight Timera - 42 albo 43mm (nie pamietam) - i to już jest OK ale w ogóle mam tez w kolekcji 50mm.

 

i jak leży ta 50tka na ręku? nie przytłacza jej? ;) dodasz dla lepszego widoku fotkę ? :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

taaa, Ciebie :] mówiłeś wszak o jakimś małym nadgarstku, a ten Oris co na niego czekasz to... kolos:]

 

Ja mam w nadgarstku miedzy 18,5 a 19 cm.

 

"Kolosem" moglbym nazwac Pro Divera z 51mm koperta. Ten zegarek, w moim mniemaniu, lezy u mnie idealnie i na pewno nie jest za duzy. Zestawiajac to z 43mm w BC4 to ten aviator moze byc za maly. Ma on natomiast specyficzny ksztalt koperty idacy w kwadrat, plus "guza" oraz dosc duza koronke. Sadze, ze te elementy optycznie dosc go powieksza i pozwola mi sie nim cieszyc. Ogladalem juz multum zegarkow w klimacie lotniczym i ten Oris jest na 1 miejscu jezeli chodzi o design.

Edytowane przez reXio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak leży ta 50tka na ręku? nie przytłacza jej? ;) dodasz dla lepszego widoku fotkę ? :]

 

Fotki do dla mnie na razie za duży wyczyn. Natomiast żeby była jasnośc - ta 50mm to nie Oris tylko w ogóle zegarek w mojej kolekcji. Jest to genialny, taki militarno-podróżniczy PRO TREK 1500 (Casio) - mój najwiernieszy towarzysz na tzw. "kurzenie się" - podróże, natura, woda, off-road itp. A w takich sytuacjach po prostu idealnie pasuje do stroju i okoliczności. A na ręce jest po prostu optymalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w nadgarstku miedzy 18,5 a 19 cm.

 

"Kolosem" moglbym nazwac Pro Divera z 51mm koperta. Ten zegarek, w moim mniemaniu, lezy u mnie idealnie i na pewno nie jest za duzy. Zestawiajac to z 43mm w BC4 to ten aviator moze byc za maly. Ma on natomiast specyficzny ksztalt koperty idacy w kwadrat, plus "guza" oraz dosc duza koronke. Sadze, ze te elementy optycznie dosc go powieksza i pozwola mi sie nim cieszyc. Ogladalem juz multum zegarkow w klimacie lotniczym i ten Oris jest na 1 miejscu jezeli chodzi o design.

 

jasne, doczekać się zatem nie mogę jak sie pochawalisz jak BC4 leży na Twym nadgarstku. Ciekawy motyw z tym, jak to nazwałeś, guzem :]

 

 

Fotki do dla mnie na razie za duży wyczyn. Natomiast żeby była jasnośc - ta 50mm to nie Oris tylko w ogóle zegarek w mojej kolekcji. Jest to genialny, taki militarno-podróżniczy PRO TREK 1500 (Casio) - mój najwiernieszy towarzysz na tzw. "kurzenie się" - podróże, natura, woda, off-road itp. A w takich sytuacjach po prostu idealnie pasuje do stroju i okoliczności. A na ręce jest po prostu optymalny.

 

zamień casio na porządnego automata WR200 i... robisz to samo :]

na zdjęcia poczekamy... my tu cierpliwi jesteśmy :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, doczekać się zatem nie mogę jak sie pochawalisz jak BC4 leży na Twym nadgarstku. Ciekawy motyw z tym, jak to nazwałeś, guzem :]

 

Czytam miedzy wieszami, ze smiesz twierdzic, iz BC4, mimo niby 43mm srednicy potrafi zaskoczyc wielkoscia? Czy sie myle? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam miedzy wieszami, ze smiesz twierdzic, iz BC4, mimo niby 43mm srednicy potrafi zaskoczyc wielkoscia? Czy sie myle? :)

 

i owszem się mylisz ;) jedyna prawda to taka, iż ciekawi mnie jak się ten guz sprawuje :] zegarek jest słusznych rozmiarów, z tym guzem będzie... ciekawiej ;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Kamila. Dzięki dzięki i tak może nie przyjechać. :)

 

hehehe - pewnie nie uwierzysz, ale byłem w Blue City parę dni temu i...

 

zawiodłem się bo nie było mojego typa: http://lux.zegarki.pl/produkty/10251/oris-66876477184mb.html - ponoć LIMITED EDITION ;):]

 

Przymierzyłem w związku z tym wersję BC3: http://lux.zegarki.pl/produkty/10440/oris-73576414361rs.html. Parametry wielkościowe takie same, na moim 17 i pół cm nadgarstku prezentował się... możliwie:) Wykonanie za to pobiło moje oczekiwania - świetna robota mechaników z ORISA. Cudeńko, ten wahnik czerwony na żywo robi wrażenie!

 

Powiem w tajemnicy, że dali nawet - od razu - rabacik na ów limitkę. Jednak po przyjściu do chałupy znalazłem w necie sklepik co przebił znacznie tę ofertę:] Ciekawi mnie jednak jak coś co oficjalnie kosztuje prawie 7k może kosztować 5k?

 

Ale to taka moja dygresja...

 

Tak czy owak... ORIS BC3 świetnym modelem jest :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Dołączam do klubu Oris'a gdyż zakupiłem Schumacher LE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Witam Panowie.

Dołączam do klubu Oris'a gdyż zakupiłem Schumacher LE ;)

Pudełko z tego co właśnie przeczytałem też odebrane :) Niech się dobrze nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełko z tego co właśnie przeczytałem też odebrane :) Niech się dobrze nosi.

Świat malutki oj malutki ;)

 

Dziękuję. Zegarek mi się bardzo podoba chociaż wiem ... że wielu się z niego śmieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat malutki oj malutki ;)

 

Dziękuję. Zegarek mi się bardzo podoba chociaż wiem ... że wielu się z niego śmieje.

 

poprosimy o fotki nowego klubowicza :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze pytanie ... czy nie kupiłem czasem podróby ?

Zdjęcie z aukcji :

12_f.jpg

 

A poniżej ze strony watchlim

 

DSC01451.JPG

 

Na aukcyjnym data jest w kolorze białym, na dolnym zdjęciu w niebieskim ...

Podpowie ktoś ?

 

Chyba że dotyczy to tylko cyfry 4 ? Będę musiał sprawdzić ;)

Edytowane przez basterall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

4 tylko ma być niebieska :) mam nadzieję, że wiadomo dlaczego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 tylko ma być niebieska :) mam nadzieję, że wiadomo dlaczego :)

Jasne jasne, już wiadomo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jednak jak coś co oficjalnie kosztuje prawie 7k może kosztować 5k?

 

Moze. Ja za ProDiver dalem 10.800, gdzie oficjalna cena przed rabatem to okolo 14.500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze pytanie ... czy nie kupiłem czasem podróby ?

 

Na aukcyjnym data jest w kolorze białym, na dolnym zdjęciu w niebieskim ...

Podpowie ktoś ?

 

Chyba że dotyczy to tylko cyfry 4 ? Będę musiał sprawdzić ;)

 

zdjęcia poza datą - jak sam żeś zauważył - są identyczne, jeśli tym się tylko sugerować to masz oryginała :]

 

 

 

Moze. Ja za ProDiver dalem 10.800, gdzie oficjalna cena przed rabatem to okolo 14.500.

 

jasne. to w takim razie pytanie: czemu ie od razu powiedzieć, że on kosztuje o te kilkanaście-kilkadziesiąt procent mniej - o ile więcej byłoby nabywców ? ;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orist.jpg

 

Jako iż dorobiłem się orisa ( z lini nie wszystkim się podobającej :) ) - to też wrzucę fotkę. Fotka niestety najładniejsza , ale deko szarawo już.

Ta gumowa bransoletka to dobre rozwiązanie do tego zegarka , czy lepiej pomyśleć o czymś innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie pytanie: czemu ie od razu powiedzieć, że on kosztuje o te kilkanaście-kilkadziesiąt procent mniej - o ile więcej byłoby nabywców ? ;):]

 

Zwykle prawa rynku. Trafi sie jelen to sie sprzeda po normalnej cenie, bedzie sie handlowal to zobaczy jacy jestesmy super dajac JEMU rabat, poczuje sie dowartosiowany, poczuje, ze moze nami "porzadzic".

 

Malo kogo w naszym kraju stac na markowy zegarek, wiec ci co chca i sie tym interesuj to i tak kupia, moze sie porozgladaja, popytaja o rabaty, my ich dopiescimy schodzac z ceny. Proste jak drut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle prawa rynku. Trafi sie jelen to sie sprzeda po normalnej cenie, bedzie sie handlowal to zobaczy jacy jestesmy super dajac JEMU rabat, poczuje sie dowartosiowany, poczuje, ze moze nami "porzadzic".

 

Malo kogo w naszym kraju stac na markowy zegarek, wiec ci co chca i sie tym interesuj to i tak kupia, moze sie porozgladaja, popytaja o rabaty, my ich dopiescimy schodzac z ceny. Proste jak drut.

 

teraz jak to mi uzmysłowiłeś to i proste - niemniej jednak trąci mi myszką ;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się do klubu i mam zapytanie. Czy w Polsce istnieje może jakaś literatura (w języku polskim) związana z tą marką? Na stronach Orisa coś niecoś jest, ale drukowany tekst w znanym języku to coś innego. Dalej numer seryjny - ja mam na diverze pierwsze dwie cyfry 27, myślę że one oznaczają rok produkcji 2007, jest to tak, albo inaczej? Jakie numery macie wy?

 

U mnie zegarek kupiony na początku 2010 roku. Numer seryjny zaczyna się od 28- a bransolety 8 25 01.

Model Oris WilliamsF1 Team Day Date 2004

DSC00674a

oris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zegarek kupiony na początku 2010 roku. Numer seryjny zaczyna się od 28- a bransolety 8 25 01.

Model Oris WilliamsF1 Team Day Date 2004

To nie do końca prawda. Mam Orisa Arteliera Date z seryjnym numerem 23-36130, a model ten był produkowany w latach 2004-2006, jak mi napisała p. Maya z Orisa. Możesz zarejestrować się na stronie Orisa i zadać pytanie ws. daty produkcji swojego zegarka. Na pewno Ci odpowiedzą, koniecznie napisz co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.