Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Recommended Posts

34 minuty temu, Smurf napisał(-a):

Naprawy gwarancyjne  ORISA?

2-3 lata to byle jaki chińczyk wytrzyma. :)

Mój leci na serwis jak tylko znajdę pudełko. 

A ma 2-3 miesiące 😅😂

Tag Heuer Carrera Heuer 01 | Oris Aquis 41,5mm | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

34 minuty temu, evilym napisał(-a):

A ma 2-3 miesiące 😅😂

To nie może być ORIS.  :)

4 godziny temu, evilym napisał(-a):

A ma 2-3 miesiące 😅😂

Co jest na rzeczy?

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Godzinę temu, fanfar19 napisał(-a):

Co jest na rzeczy?

Wspominałem chyba tu wczesniej. 

Kiepska rozerwa chodu. Czasami nawet 24h nie zrobi (rotor słabo się kręci). Częsty problem Sellity i jak widać Orisa, bo nie jestem jedyny z tym problemem w Aquisie 😟

Tag Heuer Carrera Heuer 01 | Oris Aquis 41,5mm | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

10 godzin temu, evilym napisał(-a):

Wspominałem chyba tu wczesniej. 

Kiepska rozerwa chodu. Czasami nawet 24h nie zrobi (rotor słabo się kręci). Częsty problem Sellity i jak widać Orisa, bo nie jestem jedyny z tym problemem w Aquisie 😟

Swego czasu sporo pojawiało się takich informacji dotyczących Sellity w TAG’ach, nie wiem czy ciągle mają z tym problem.

Swojego nie sprawdzałem, w sumie w rotomacie się kręci, więc sprawdzić trudno.

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

36 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

Swego czasu sporo pojawiało się takich informacji dotyczących Sellity w TAG’ach, nie wiem czy ciągle mają z tym problem.

Swojego nie sprawdzałem, w sumie w rotomacie się kręci, więc sprawdzić trudno.

No niestety, jakość Sellity w tym aspekcie kuleje. Ponoś intensywnie przez cały dzień i zobaczysz :)

46 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

U mnie jest git, 41 godz. wytrzymuje po zdjęciu z nadgarstka :)

IMG_20210221_081550.jpg

👍

U mnie taki wynik tylko po ręcznym nakręceniu... 

Zawsze mi się podobały Orisy, ale te najfajniejsze u kogoś na nadgarstku u mnie były zwyczajnie za duże. Parę dni temu wpadł mi w ręce ten o to bąbel i muszę powiedzieć, że Oris potrafi też w mniejsze zegarki :)

153122279_971784813354226_4618477555281443983_n.thumb.jpg.7f3867b353ee4b57f35c0e2bf1d6e052.jpg

Edited by Perezzz

Hej. Gdyby kogoś interesowało kupno bransolety do Aquisa to w Chrono kosztuje 1300PLN i czeka się na nią 6-8 tygodni.

Mój Aquis Relief na regulacji.

Pzdr
MK

10 godzin temu, kazior napisał(-a):

Mój Aquis Relief na regulacji.

Pzdr
MK

A jakie miał odchyłki?

54 minuty temu, kazior napisał(-a):

+15s/d

To sporo. A testowałeś różne pozycje? Różnie będzie chodził w różnych pozycjach. Choć moim zdaniem trzeba ustawiać pod swój sposób użytkowania.

47 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

To w normie przecież dla tego mechanizmu?

Pewnie w normie, choć raczej to górna granica normy.

Ale koronką co chwila trzeba kręcić, czego ja np. nie lubię. Jeśli to stabilna odchyłka i zegarek nie ma innych problemów, to taka regulacja zajmuje parę minut.

Bransolete sprawdzałem jak myślałem o tym Jacka. Ile kosztuje regulacja w Janebie oczywiście?? 

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Corgeut, Deep Blue, Hamilton, Nethuns, Oris, Phoibos, Zelos

@wojtech, z zegarkiem jak z samochodem, jak stoi/leży nieużywany to nie wpływa to dobrze na niego (przynajmniej ja tak do tego podchodzę). A do ołtarzyka go nie kupiłem ;) aby wyciągać do zdjęć i później chować. Kupiłem, noszę :) 

Druga sprawa ja lubię szybkie akcje i jak nie ma zainteresowania, to nie chce mi się na siłę bumpować ogłoszeń.  Poza tym teraz jakiś pier*olec na bazarku a ja tutaj nie jestem akurat dla niego ;) 

Mam kilka zegarków więc jest w rotacji, ale raczej nie z tych co najczęściej goszczą na nadgarstku bo takim niewątpliwie jest Tudor BB58blue.

W każdym razie w chwili obecnej, jest raczej z tych, który jak się trafi kupiec to raczej 1szy opuści moją kolekcję na zasadzie, redukcji/deduplikacji ( podobieństwo do BB58 blue).

Jestem raczej z tych, którzy wolą mieć mniej niż więcej zegarków.

Także w razie co można zagaiać na PW a reszta to wszystko do dogadania :) 

Czasy się jednak zmieniają, bo teraz IMO sprzedać zegarek jest znacznie trudniej, niż np rok temu. W moim przypadku rekordowa ilość zapytań o wymianę, nawet na komputer...  Z drugiej strony cieszy mnie, że ciągle masz Aquisa, wiesz czemu :) 

Wojtek

Pewnie w normie, choć raczej to górna granica normy.
Ale koronką co chwila trzeba kręcić, czego ja np. nie lubię. Jeśli to stabilna odchyłka i zegarek nie ma innych problemów, to taka regulacja zajmuje parę minut.

Pewnie w normie. Ale jak dla mnie trochę za dużo. Wiem że to automat (nie pierwszy zresztą jaki posiadam) ale sorry.. to już moja miyota robi mniej niż 2sek/d. A koronką też nie lubię kręcić default_smile.png

W dniu 16.02.2021 o 14:41, Jash napisał(-a):

Ooo! 😃 A ja się własnie od kilku dni zastanawiam się czy Aquis Whale Shark nie zostanie moim pierwszym Orisem. Myślę. Chyba że padnie na Doxę Sub lub Sinna.  Zaimponowała mi tarcza w tym Aquise. Nietety tylko z tego co zobaczyłem w internecie bo nie mam gdzie obejrzeć na żywo. 

Edited by PistolPete

Dzisiaj odebrałem
20210226_192034.thumb.jpg.e9cdafc68a92e55000575eb3aa5b65eb.jpg

Ale pudło to dostałeś z epoki dinozaurów ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Dzisiaj odebrałem
20210226_192034.thumb.jpg.e9cdafc68a92e55000575eb3aa5b65eb.jpg

Ale pudło to dostałeś z epoki dinozaurów ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

*** DOXA Sub 300 Professional ***

7 godzin temu, marmach napisał(-a):

Dzisiaj odebrałem

20210226_192034.jpg

Może sie czepiam ale ja na Aquis-y w starych pudełkach bym uważał, szczegolnie z serwisów aukcyjnych 😕