Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Recommended Posts

7 minut temu, traczu napisał(-a):

Dzięki, jest potencjał ze zostanie na dłużej default_smile.png mój Oslo, a ten drugi?

Mój ma Madryt, chyba rzeczywiście od dekla strony jeszcze go nie pokazywałem tutaj:

IMG-4586.jpg

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Pobawię się na pewno paskami, ale czy macie może koledzy namiar na jakąś fajną pasująca bransoletę?

20231121_215002.jpg

W dniu 21.11.2023 o 21:54, traczu napisał(-a):

Pobawię się na pewno paskami, ale czy macie może koledzy namiar na jakąś fajną pasująca bransoletę?

Tu masz foty kajdana ori Orisa do 65-tki plus ten sam model na meshu (no name) 20mm.

Orisowy kajdan jest OK, tylko jakoś dziwnie mi się nosi klamrę zwężoną do 14mm, ale to kwestia przyzwyczajenia. Trudniej, jak ktoś przyzwyczajony (w sensie że ja) do grubego i szerokiego kajdana ze starego Aquisa I.

IMG-4611.jpg

IMG-4604.jpg

11 minut temu, ledr napisał(-a):

Tu masz foty kajdana ori Orisa do 65-tki plus ten sam model na meshu (no name) 20mm.

Orisowy kajdan jest OK, tylko jakoś dziwnie mi się nosi klamrę zwężoną do 14mm, ale to kwestia przyzwyczajenia. Trudniej, jak ktoś przyzwyczajony (w sensie że ja) do grubego i szerokiego kajdana ze starego Aquisa I.

IMG-4611.jpg

IMG-4604.jpg

Dziękuję za fotki, mialem kiedyś 65 42mm na bransolecie, więc mniej więcej wiem czego się spodziewać. Szkoda że żadna firmą pokroju Strapcode nie robi nic do tych Orisow 40mm.

12 minut temu, ledr napisał(-a):

IMG-4611.jpg

IMG-4604.jpg

Z tym zwężeniem to kwestia przyzwyczajenia. Nieraz jak się przesiadam z 65 na Aquisa, to Aquisowe zapięcie wydaje mi się za szerokie. Na początku było odwrotnie. I pomyśleć że kiedyś nosiłem Davosę 22mm, której bransa nie była zwężana.

43 minuty temu, Barop napisał(-a):

Z tym zwężeniem to kwestia przyzwyczajenia. Nieraz jak się przesiadam z 65 na Aquisa, to Aquisowe zapięcie wydaje mi się za szerokie. Na początku było odwrotnie. I pomyśleć że kiedyś nosiłem Davosę 22mm, której bransa nie była zwężana.

Twój Aquis, o ile pamiętam, to wersja II, ze zwężaną bransoletą, o znacznie delikatniejszych ogniwach niż w Aquisie I. Ja mam przejście od grubego kajdana z Aquisa I do "rzemyka" w 65☺️

Dla porównania - na pierwszym planie kajdan z Aquisa II, a na drugim ten grubszy z Aquisa I:

IMG-0613.jpg

Nie rozumiem głosów, że ta bransoleta jest zbyt wąska. Przecież to jest bardzo wygodne, ładnie wygląda i jednocześnie ma i zachowuje klimat vintage. Taki też jest charakter tego zegarka.

Dla mnie z kolei bransa taka jak np. w Hydroconquest to tragedia pod względem wygody noszenia takiego zegarka na co dzień. Jak nosiłem 22mm to dla mnie wyglądało to źle ale oczywiście tylko moje odczucia, wolę mniejsze zegarki.

Dlatego też mnie się bardzo podoba ta bransoleta. 

5 minut temu, jbravo napisał(-a):

Nie rozumiem głosów, że ta bransoleta jest zbyt wąska. Przecież to jest bardzo wygodne, ładnie wygląda i jednocześnie ma i zachowuje klimat vintage. Taki też jest charakter tego zegarka.

Dla mnie z kolei bransa taka jak np. w Hydroconquest to tragedia pod względem wygody noszenia takiego zegarka na co dzień. Jak nosiłem 22mm to dla mnie wyglądało to źle ale oczywiście tylko moje odczucia, wolę mniejsze zegarki.

Dlatego też mnie się bardzo podoba ta bransoleta. 

Ja nie miałem 65 ale mocno zwężana bransoleta nie jest fajna. Do 14 mm to za dużo. Mam Aquisa 2i mi się podoba ale jakby bransoleta była zwężana do 18mm a nie 16 mm byłoby lepiej. 

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

13 godzin temu, ledr napisał(-a):

Twój Aquis, o ile pamiętam, to wersja II, ze zwężaną bransoletą, o znacznie delikatniejszych ogniwach niż w Aquisie I. Ja mam przejście od grubego kajdana z Aquisa I do "rzemyka" w 65☺️

Dla porównania - na pierwszym planie kajdan z Aquisa II, a na drugim ten grubszy z Aquisa I:

IMG-0613.jpg

Zdecydowanie Aquis jeden ma masywniejsza. Pamiętam pierwsze wrażenie jak kupiłem Aquisa mając Davosę Ternos pro w posiadaniu. Bransa w aquisie zwężana, cieńsza i bardziej efektowna. Zrobiło to na mnie duże wrażenie, był to pierwszy mój zegar w takim budżecie. Ale Aquis to dla mnie typowy letniak pod t-shirt i spodenki. Teraz w sezonie zimowym preferuję niższe i mniejsze zegarki. Do pracy noszę 65. Tak się do niego przyzwyczaiłem, że teraz ta aquisowa wydaje się cholernie masywna w porównaniu do 65 42mm. W mojej opinii jeden i drugi model świetnie się uzupelniają. Poprostu do pewnych rzeczy trzeba się przyzwyczaić. 

Nie chciało mi się wyciągać telskopow, więc na razie przymiarki różnych NATO.

Na razie został na skórze.4e3dd807e5541663ec2ac8d33dc2f919.jpg5390556d894d2c2a6435942c3e58f45b.jpg

W razie czego do 40mm koperty 65, pasują paski do obecnej generacji Omegi Seamaster 300, więc aftermarketowe, dopasowane do koperty też powinny pasować :) 

F386B383-5133-4081-A08B-E8248A7D3AD1.thumb.jpeg.1d2590e6f2e8213e90b2fdf5ca570e8d.jpeg

6 minut temu, Ceteth napisał(-a):

W razie czego do 40mm koperty 65, pasują paski do obecnej generacji Omegi Seamaster 300, więc aftermarketowe, dopasowane do koperty też powinny pasować :) 

F386B383-5133-4081-A08B-E8248A7D3AD1.thumb.jpeg.1d2590e6f2e8213e90b2fdf5ca570e8d.jpeg

Świetny brąziak😁

39 minut temu, traczu napisał(-a):

Super, dobrze wiedzieć, może coś sobie sprawię.

Tymczasem fotka moich dwóch Orisów aktualnie w kolekcji.3c302a3966dda786ecc12197ea8123e6.jpg

Te chrono robi niesamowite wrażenie. Ale cena niestety też. 

A ja jak lubie Orisa tak nie moge zniesc widoku brazu od nich - strasznie brzydko jak dla mnie sie starzeje.

Ja rozumiem, ze braz ma zyc swoim zyciem - ale ich braz wyglada jakby ostatnie 100 lat przezyl na Titanicu.

😕

46 minut temu, cordi7 napisał(-a):

A ja jak lubie Orisa tak nie moge zniesc widoku brazu od nich - strasznie brzydko jak dla mnie sie starzeje.

Ja rozumiem, ze braz ma zyc swoim zyciem - ale ich braz wyglada jakby ostatnie 100 lat przezyl na Titanicu.

😕

😱20230524_142351-01.thumb.jpeg.b030de28a386d420646ee92a082f3a4d.jpegIMG_20230410_125737_201.thumb.jpg.feaf6daf9450e8d61dd6ea4055a2d5eb.jpg20230930_115704-01.thumb.jpeg.6b74f65509684a651d9526584e288b18.jpeg

Ja to właśnie lubię w brązach, musi łapać charakter :)
20230524_142351-01.thumb.jpeg.b030de28a386d420646ee92a082f3a4d.jpegIMG_20230410_125737_201.thumb.jpg.feaf6daf9450e8d61dd6ea4055a2d5eb.jpg20230930_115704-01.thumb.jpeg.6b74f65509684a651d9526584e288b18.jpeg
Świetnie wygląda, lepsza patyna niż u mnie :) Ciągle u Ciebie Maćku?

Jak mowilem kwestia gustu, Glycine, Eterna czy zelos ladniej jak dla mnie patynuja:

Y4IhdGR.jpg

IMG_0076.jpeg

IMG_20230926_103744.jpg

13 minut temu, traczu napisał(-a):

Ja to właśnie lubię w brązach, musi łapać charakter :) Świetnie wygląda, lepsza patyna niż u mnie :) Ciągle u Ciebie Maćku?

Jeszcze tak :)

12 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Jak mowilem kwestia gustu, Glycine, Eterna czy zelos ladniej jak dla mnie patynuja:

Y4IhdGR.jpg

IMG_0076.jpeg

IMG_20230926_103744.jpg

No to mi się bardziej orisowa patyna podoba:)

A z tytanikiem to mi się bardziej zelos kojarzy. Tam mi w zieleń poszło...

2 godziny temu, traczu napisał(-a):

Ja to właśnie lubię w brązach, musi łapać charakter :) Świetnie wygląda, lepsza patyna niż u mnie :) Ciągle u Ciebie Maćku?

@Muzzy go lata temu jakąś cytryną wyczyścił tak,  że oczy trzeba było mrużyć. Może dlatego tak ładnie patynuje.

1 godzinę temu, just_nobody07 napisał(-a):

@Muzzy go lata temu jakąś cytryną wyczyścił tak,  że oczy trzeba było mrużyć. Może dlatego tak ładnie patynuje.

Może :) ja się czasem zastanawiam czy swojego do liver of sulfur nie wrzucić, ale jednak naturalna patyna ma coś w sobie

19 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Y4IhdGR.jpg

IMG_0076.jpeg

IMG_20230926_103744.jpg

No właśnie kto co lubi ale ja wolę jednak tak jak Glycine, że nie ma takiej ostrej patyny Eterna Rafała też fajnie wygląda w tym stanie. 

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos