Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po przejrzeniu dość dokładnie forumowych wpisów doszedłem do wniosku, że zasłużona dla światowego zegarmistrzostwa marka ORIS z roku na rok znajduje nowych wielbicieli i nosicieli wśród użytkowników naszego forum. Swoje "Kluby" mają OMEGA, GLYCINE i oczywiście STOWA, by wymienić te najaktywniejsze. Myślę, że to odpowiednia pora, by powołać do działania ORIS Klub. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie pod choinke jadą 2 Orisy, więc cos skrobne w temacie w pozniejszym terminie ;)

 

O takie :

 

post-27475-0-65388000-1331641588.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-27475-0-80690800-1331641589.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jestem za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna propozycja sam wczoraj myślałem nad założeniem tego temat byłeś szybszy Zdroker gratuluje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej za ;)


"W życiu najważniejsze jest zrozumienie faktu,że głupcy także maja czasem racje." W.Churchill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlito1

 

Spełniasz moja dwa zegarkowe marzenia ;). Oba są piękne - wstaw koniecznie zdjęcia tych perełek, zrobisz mi chociaż mały prezent gwiazdkowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dojdą to napewno pojawią sie ładne fotki w odpowiednim miejscu ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, dwa ;)

 

Ja już nie ogarniam Twojego pędu, a może popędu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem sie zdecydować to se wzialem dwa ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się do klubu i mam zapytanie. Czy w Polsce istnieje może jakaś literatura (w języku polskim) związana z tą marką? Na stronach Orisa coś niecoś jest, ale drukowany tekst w znanym języku to coś innego. Dalej numer seryjny - ja mam na diverze pierwsze dwie cyfry 27, myślę że one oznaczają rok produkcji 2007, jest to tak, albo inaczej? Jakie numery macie wy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) no to do piaskownicy , bawmy się , u mnie SS , a już pragnę prodivera ! ;)

 

post-4044-0-69577900-1331641688.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja mysle ze to swietny pomysl

Ja posiadam od niedawna takie cudo...dzieki koledze sylwusie ;)

imag0049g.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do klubu jako bardzo zadowolony posiadacz Orisa (BC3). Carlito gratuluję świetnego wyboru.


Keep flying and stay shiny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gitgronostaj, dzięki ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajacek, kto ci szył pasek do tego Orisa?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej numer seryjny - ja mam na diverze pierwsze dwie cyfry 27, myślę że one oznaczają rok produkcji 2007, jest to tak, albo inaczej? Jakie numery macie wy?

 

Mam podobny problem z ustaleniem daty produkcji mojego Arteliera Date. W firmie ORIS, z którą nawiązałem korespondencję w tej sprawie, wiedzą tylko, że model ten był produkowany pomiędzy 2004 a 2006 r. Na podstawie nr seryjnego nie potrafią określić dokładnej daty produkcji w wymiarze miesiąc - rok. Nr seryjny to 23-36130. Idąc Twoim tropem, mógłbym przypuszczać, że zegarek był wyprodukowany w 2003 roku, ale jak wyżej napisałem, dostałem odpowiedź z Orisa, że ten model zaczęli produkować w lecie 2004.

Jest jeszcze inne wyjście: jeśli Twój zegarek ma mniej niż dwa lata, napisz maila pod adres [email protected] albo [email protected] i podaj w nim numer seryjny. Za dwa góra trzy dni otrzymasz odpowiedź. Jeżeli bardzo zależy Ci na czasie, możesz szybko zarejestrować się na stronie Orisa i potem w zakładce MyOris podrążyć temat. W każdym razie warto spróbować.

Powodzenia bohush

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d389f7a907c82df4.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Destro, co to za Oris? jest gdzies jeszcze dostepny ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z ustaleniem daty produkcji mojego Arteliera Date. W firmie ORIS, z którą nawiązałem korespondencję w tej sprawie, wiedzą tylko, że model ten był produkowany pomiędzy 2004 a 2006 r. Na podstawie nr seryjnego nie potrafią określić dokładnej daty produkcji w wymiarze miesiąc - rok. Nr seryjny to 23-36130. Idąc Twoim tropem, mógłbym przypuszczać, że zegarek był wyprodukowany w 2003 roku, ale jak wyżej napisałem, dostałem odpowiedź z Orisa, że ten model zaczęli produkować w lecie 2004.

Jest jeszcze inne wyjście: jeśli Twój zegarek ma mniej niż dwa lata, napisz maila pod adres [email protected] albo [email protected] i podaj w nim numer seryjny. Za dwa góra trzy dni otrzymasz odpowiedź. Jeżeli bardzo zależy Ci na czasie, możesz szybko zarejestrować się na stronie Orisa i potem w zakładce MyOris podrążyć temat. W każdym razie warto spróbować.

Powodzenia bohush

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d389f7a907c82df4.html

 

 

OK, dzięki. Na MyOris jestem zarejestrowany, ale maila nie pisałem do nich jeszcze. Zegarek mam pół roku i właśnie interesuje mnie czy naprawdę wyprodukowany był w 2007 i przez dwa lata leżał gdieś tam w amerykańskim sklepie, mogło by tak być, bo guma przy nim jest jeszcze bez logo, czyli starsza wersja produkowana w tych czasach, a co widziałem u nas w sklepach to też sprzedają z paskiem gumowym bez logo i nawet nie wiedzą, że może być inaczej ;)

W Twoim wypadku moja teoria się nie sprawdza, chociaż wciąż tak myślę, że jakiś związek z datą tam będzie, chyba też zapytam pod przez Ciebie podanym adresem.

Edytowane przez bohush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlito , pachy szyję sobie sam ;)

 

 

post-4044-0-91700500-1331641918.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak faktycznie, zapomniałem jak kiedyś na ten temat rozmawialiśmy. Możesz mi dać wymiary jak wyciąć taki pach żeby mi pasował do Oriska?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) to proste jest : bierzesz pach , mierzysz ( ew.suwmiarką ) czy wymiary

pozwolą , przycinasz ( dokładnie ! ) np. ostrym ostrzem na dany wymiar . B)

do Orisa baza ( u mnie ) to 24 -26 mm .

ps . pamiętaj o kolejności :) no , kompinój ;) pzdr . :)


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-27475-0-44708000-1331642597.jpg

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.