Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nav

ORIS vs Longines

  

68 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie Oris.

 

EDIT : skoro przymierzałes to juz nie ważne.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko i wylacznie ORIS <_<


"W życiu najważniejsze jest zrozumienie faktu,że głupcy także maja czasem racje." W.Churchill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Oris.

 

Tylko pamietaj ze ten zegarek ma 44mm u dołu koperty, im wyżej tym jest mniejszy co w rezultacie daje mu jakies 40mm.

Dzięki za głos.

Zapomnaiłem napisać: Proszę o krótkie uzasadnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie zdecydowanie Longines - duuużo ładniejszy moim zdaniem mimo spokojniejszego designu, całkiem ładna bransoleta i normalne uszy a nie jakieś akrobacje, gdzie zamontowanie paska tudzież bransolety stanowi już niezłą "komplikację" (tyle że życiową <_< ). Oris za to jakiś taki jajowaty :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc : bo ładniejszy i firma zacniejsza, czemu? bo nie stoi w miejscu jak Longines tylko pnie sie w góre. Oris to design i szczególna dbałosc o najmniejsze nawet detale. Świetne zegarki, z przyszłością <_<


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No raczej, że ORIS <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten Oris to nie ma przypadkiem 49mm? Jeżeli nie przeszkadza Ci w codziennym użytkowaniu taki rozmiar zegarka to zdecydowanie Oris. Natomiast jeżeli wolisz praktyczniejsze rozmiary to Longines będzie idealny.


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ma 44mm. Col Moschin ma 49.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ORIS za to, że podąża swoją drogą, a nie kopiuje innych nurków <_< A jeszcze lepiej wersję Col Moschin Limited Edition :lol: Czekam kiedy wreszcie Carlito wstawi zdjęcia i podzieli się swoimi odczuciami-bo kusi mnie ten zakup coraz bardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ORIS, ORIS i jeszcze raz ORIS. Dla mnie Longines jest obecnie jedynie cieniem dawnego, wspaniałego Longinesa.

 

Z pokazanych dwóch zegarków Oris jest zdecydowanie bardziej oryginalny, IMHO znacznie ciekawszy stylistycznie, za to koperta Longinesa jest jak dla mnie "submarinopodobna" <_<, dla mnie to nie wada, bo bardzo lubię Submarinera, ale Ty napisałeś:

 

Szukam zegarka o oryginalnym wyglądzie (nie może naśladować diverów Rolexa, Omegi).

 

Dla mnie bardziej oryginalny jest ORIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no to na stronie Orisa jest błąd, podają że ma 49mm.

 

To w takim razie brałbym Orisa <_<


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacieK K, na stronie Orisa wszystko jest ok <_<


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej podoba mi się Longines Hydroconquest, ale Longines to juz nie Longines wiec jako zegarek do codziennego użytku wybrałbym Oris Divers Date. Oris to teraz coraz lepsze zegarki - tylka ta guma mi tutaj nie pasuje...


Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam kiedy wreszcie Carlito wstawi zdjęcia i podzieli się swoimi odczuciami-bo kusi mnie ten zakup coraz bardziej <_<

Spodziewam sie pierwszego Orisa jakos we wtorek lub srode, takze w przyszlym tyg pojawia sie pierwsze foty.

 

PS mam na uwadze kolejnego Orisa - trzeciego :lol:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie spodziewałem się aż takiej przewagi Orisa. Ten model ma 44mm na dole koperty i około 40mm przy bezelu. O Longinesie czytałem watek zwiazany z ceramicznym conquestem, czy na podstawie jednego przypadku warto skreślać tak znana firmę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam sie pierwszego Orisa jakos we wtorek lub srode, takze w przyszlym tyg pojawia sie pierwsze foty.

 

PS mam na uwadze kolejnego Orisa - trzeciego <_<

 

Hmmm...a czy to aby nie jest sprzeczne z Twoimi zasadami nie powielania zegarków tej samej marki?! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacieK K, na stronie Orisa wszystko jest ok <_<

 

Oh szit, spojrzałem na ProDiver'a :lol:

 

Tak, w takim razie zdecydowanie Oris, najlepiej na bransolecie.


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nav, tutaj nie ma sie wogóle nad czym zastanawiać.

 

A swoją drogą czekam na wasze opinie co do innego Oriska :

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51629-oris-klub/page__st__20


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, skoro Longines zbiera takie baty w tym pojedynku, czy Oris ma jakiegoś konkurenta w tym przedziale cenowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris, za design i wykończenie. Longines, jakiś taki sztampowy.

 

Michał jak na forum przeczytałem, że jest ankieta, to myślałem, że to Twoja sprawka <_<:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslaleś o tym Mido?

 

post-27475-0-82730300-1331642695.gif

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Niestety już cięzko dostepny. Ale dla chcacego przeciez nic trudnego <_<


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Michał jak na forum przeczytałem, że jest ankieta, to myślałem, że to Twoja sprawka :):lol:

 

:)

 

Spokojnie, wkrótce <_<


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslaleś o tym Mido?

 

post-30931-0-95064900-1331642696.gif

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Niestety już cięzko dostepny. Ale dla chcacego przeciez nic trudnego <_<

Ocean star była na moim celowniku, ale zakończono produkcję, bardzo trudno dostać nowy egzemplarz, ceny poszybowały w górę, a jeśli mam zapłacić porównywalne pieniadze to wolę kupić Orisa, bo w moim odczuciu jakość wykonania jest lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec bierz Pan Orisa. W tej cenie nie znajdziesz nic lepsiejszego <_<


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.