Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nav

ORIS vs Longines

  

68 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec bierz Pan Orisa. W tej cenie nie znajdziesz nic lepsiejszego <_<

 

Tak się najpewniej stanie, nie powiem jednak żebym nie miał pewnego sentymentu do Longinesa. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje chętnie poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje przeczytac watek carlita.......tam bylo podobnie- i wspolczuje <_< moim zdaniem orisy sa o niebo piekniejsze niz "lonzinezy" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co było podobnie i dlaczego wspolczujesz?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność przymierzać oba i mimo, że na zdjęciach Longines podobał mi się bardziej to przy bezpośrednim spotkaniu i teście organoleptycznym Oris sprawiał wrażenie jakby był przynajmniej o półke wyżej. zresztą od tego momentu zaczął mi chodzić po głowie pomysł zakupu jednego z Orisków i niedługo mam zamiar go zrealizować <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel007 wątek Carlita czytałem na bierząco. Dlaczego współczujesz? Ja jeszcze trochę się pozastanawiam, ale pewnie stanie na Orisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zaproponowanych dwóch to zdecydowanie Oris.

 

Jednak przy takim budżecie to wziąłbym Sinn U1.

O niebo ładniejszy od obu kandydatów z tego wątku : )


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

O niebo ładniejszy od obu kandydatów z tego wątku : )

Zgodzić sie z Tobą absolutnie nie mogę ! <_<


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zaproponowanych dwóch to zdecydowanie Oris.

 

Jednak przy takim budżecie to wziąłbym Sinn U1.

O niebo ładniejszy od obu kandydatów z tego wątku : )

 

To już kwestia gustu <_< Sinn robi zegarki niewątpliwie bardzo ciekawe, ja szukam jednak "szwajcara", stąd w porównaniu znalazł się Hydroconquest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już kwestia gustu <_< Sinn robi zegarki niewątpliwie bardzo ciekawe, ja szukam jednak "szwajcara", stąd w porównaniu znalazł się Hydroconquest.

 

No wiadomo, każdy ma inny gust.

 

A co do "szwajcara" to jasne...tylko czym się "szwajcar" różni od "niemca" prócz metki??


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może magia "szwajcarskiego zegarka" już nie działa, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę taśmową produkcję zegarków, ale ja szukam raczej w kategorii "swiss made".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość chwali Orisa, ale zgadzam sie - Longin ładniejszy. Alternatywy? Ja pomyślałbym nad nowym Archimede, może Stowa, a przede wszystkim - nowy Orient Star.

Mam Orient Stara 200m (aka Revolver)i jestem bardzo zadowolony. Zegarek świetnie trzyma czas, jest bardzo ładnie zrobiony, ma rezerwę chodu, co jest bardzo użyteczne,nie oklepany.Nowy model 300m bedzie tylko dużo lepszy. Alternatywnie - nowy Seiko FieldMaster SBDC 015. Teoretycznie bardziej zegarek turystyczny niż diver, ale nie można mu odmówić charakteru. Tyle o alternatywach. A Ty - jak teraz doczytałem - szukasz Szwajcara.Wśród tej pary - Oris wydaje mi sie trochę nijaki. Longines lepszy. Na pewno ma swój styl i charakter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x Oris. Zegarek piękny , wygodny. Najbardziej podobaja mi sie wskazowki i koperta.

 

Ostatnio bardzo spodobaly mi sie zegarki tej marki. Może kiedys sprawie sobie jakiegos Diverka Orisa :lol:


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines bo... ten Oris jest dla mnie przedziwny ;) okrągły jak jajeczko, no i to mocowanie paska - masakra jakaś, a w dodatku nici z kupna fajnych typowych pasków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines - nie jest fotogeniczny ale zdecydowanie zyskuje na ręce! Oris - co jest dla jednych zaletą nie jest nią dla innych, choć może się podobać np. mojej żonie. Ja wybieram L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba zegarki są bardzo fajne,ja jednak zagłosowałem na longinesa-jest bardziej uniwersalny i elegancki,klasyczny i ponadczasowy.Oris na pewno jest bardziej oryginalny i sportowy ale nie do wszystkiego będzie pasować-choć nie brakuje mu też uroku osobistego a z czarnym bezelem jest jeszcze ładniejszy to jednak ja brałbym longinesa :(


Pozdrawiam wszystkich -Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.