Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

cook ale ze kieszonki...? skad ta zmiana?


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz, nie wiesz co i kłopot tylko...

 

Taką sygnaturę znalazłem

 

bildmarke_dimierfreres.jpg

 

To jest Dimier Freres & Cie. / Georges Dimier SA, o której to zacnej firmie napisano, że Uhrenhersteller und Import; Zweiter Standort in England; 21 Rue Petitot, Genf, Schweiz; registriert am 6.4.1901

 

Problem w tym, że zegarek wydaje sie starszy - cylindrowy kluczykowiec podobny do lepinowskiego kalibru IV datowałbym na wcześniejsze lata niż początek XXw.

Spróbuj może poszperać wg sygnatur na kopercie

Poszukałem i wychodzi ze to 1852.....ale ,co ja wiem? ;) [punce podobno oznaczająś

-Londyn

-date produkcji

-jubilera

?????????

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cook ale ze kieszonki...? skad ta zmiana?

Baby dają to biore...... ;),a ze nie Omega........nuda :D

Omega-jak czytasz ,ona nie ma dla mnie mnie znaczenia.,to był tylko raz..... B)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony masz racje ..też bym brał ;)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nie ma się czym chwalić, bo to tylko stalowy krabik Enicara, ale bardzo mi się spodobał, no i stanowi komplet z drugim, który ma ciut inna tarczę.

Ładny, oryginalny stan. Koronka sie zachowała z logo, a być moze nawet szkło jest oryginalne (albo bardzo dobrze dobrane) bo zegareczek ma tylko 7,6mm grubości. W środku czysty i żwawy AR1010

 

post-23302-0-57511800-1370518797_thumb.jpg

 

post-23302-0-77425100-1370518832_thumb.jpg

 

post-23302-0-24353400-1370518877_thumb.jpg

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny nabytek ! Lubię Enicar'a...szczególnie modele w wypukłymi indeksami i logo...

 

firma robiła swego czasu naprawdę porządne czasomierze...poza tym nie są tak powszechne co dodaje im uroku.

 

Gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enicar w świetnym stanie,gratuluje.

A co powiecie o tym zegarku?[tarcza niestety po renowacji]post-48316-0-18036500-1370519422.jpgpost-48316-0-28217600-1370519485_thumb.jpgpost-48316-0-58187300-1370519451.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egipski shrot z Turcji ...india style d) ale jak zanabyles w dobrej cenie to gratki!

 

 

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cook - no to od dzisiaj chyba będę musiał Ci na "PAN" mówić... widzę że żarty się skończyły...

Szczere gratulacje. :)

 

A Enicar też niczego sobie - również bardzo lubię tą manufakturę... tak że chronofil również gratuluję i też jak najbardziej szczere :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cook - no to od dzisiaj chyba będę musiał Ci na "PAN" mówić... widzę że żarty się skończyły...

Szczere gratulacje. :)

 

A Enicar też niczego sobie - również bardzo lubię tą manufakturę... tak że chronofil również gratuluję i też jak najbardziej szczere :)

 

To cooka nie pierwszy , sie kolekcja już robi


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cooka nie pierwszy , sie kolekcja już robi

Wiem... wiem... że nie pierwszy :) i pewnie nie ostatni... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie PP ale około siedemdziesięcioletni Atlantic Speedway, po lekkim spa.

post-57210-0-26959600-1370550242_thumb.jpg

post-57210-0-70297100-1370550244_thumb.jpg

post-57210-0-69707300-1370550247_thumb.jpg

post-57210-0-15715200-1370550251_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny gratki!

raczej pewnie 60 letni:)

pozdrawiam


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój Speedway pochodzi z lat 40-50...

 

To, co jest charakterystycznego w tym zegarku i co wskazuje na okres jego produkcji, to drobna podziałka sekundnika, typowa dla zegarków Atlantica z przełomu lat 40./50.

 

oraz nazwa pisana kursywą, z dużą literą A...w modelach z latach 30 / 40 nazwa była pisana najczęściej wielkimi literami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Alfex. Nie wiem za bardzo czy to nawet obiekt vintage...

Pewnie bym się nie skusił na ten zegarek gdybym nie miał współczesnego Alfexa i po prostu zaciekawił mnie. Po małym SPA prezentuje się całkiem całkiem. Szkoda tylko że mała średnica - 31,5 mm bez koronki.

W środku mechanizm B844 (Baumgartner?) z jednym rubinem na osi balansu.

 

55328855.jpg

44121339.jpg

59217511.jpg

83259307.jpg

14603929.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra... więc staję w szranki :)

Właściwie to chyba idę po bandzie, bo nie do końca spełnia forumowe wymogi vintage. Na Ebayu wprowadzili fajną kategorię "retro". Może i u nas możnaby?

No więc Fortis chronograph cosmonaut AD 1991 (żeby nie było - to jednak pełnoletni zegarek, nawet jak na wymogi USA - może pić alkohol), we środku Lemania 5100 z milinem wskazówek na tarczy.

Kiedy stoper stoi wygląda tak:

fortisstoi.jpg

 

a kiedy pracuje - wygląda tak:

fortischodzi.jpg

 

Odczyt minut na dużej tarczy - najlepsza rzecz od czasu krojonego chleba :D

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek nie myslalem ze dozyje NATO na Twojej ręce .. :) ale zegar fajnie wyglada. Dał by radę na ciekawej gumie?

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc Fortis chronograph cosmonaut AD 1991

Gratuluję, przez okno bym nie wyrzucił :D Jakości wykonania chyba też nie można nic zarzucić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już NIE JEST nato. Ostre nożyczki i zapalniczka i zrobił się normalny nylonowy pasek bez popierdółek i pętelek.

W zanadrzu mam jasnobrązowy rally - też daje radę. O gumie nie pomyślałem, ale to może być świetny pomysł... skoro przyciski chrono i koronka zakręcane, to czemu nie? może nawet pomarańczowa?

wykonanie bez zarzutu. koperta jest piaskowana, przez co świetnie przetrwała próbę czasu - minimalne zarysowania tu i ówdzie. No i rozmiar - jakieś 39mm - w sam raz dla mnie. Jako, że oba ze Speedmasterem latały w kosmos (w innych teamach, ale jednak) zrobię im niebawem sesję porównanwczą ze speedym :)

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...tarcza wygląda nadzwyczaj znajomo ;)

 

świetny zegar ! ! !

 

...pisałeś wcześniej o konftrontacji w aspekcie mechanizmów - wrzuć fotkę :)

 

chętne porównam :)

 

pozdrawiam i szczerze gratuluję !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dodam tylko, że jeśli będziesz choć w połowie tak zadowolony ze swojego nowego nabytku jak ja, to najbliższe dni i miesiące będą bardzo radosne :) ...ja od 4 dni niemalże nie zdejmuje Speediego z nadgarstka, i pomimo, iż muszę się z nim rozstać na jakiś czas bo musi trafić do zaufanego Zegarmistrza na małe SPA to odwlekam ten moment jak tylko mogę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizmów nie porównamy, bo już jest po spa i zakręcony. Może przy jakiejś okazji uda się go rozkręcić. Powiem tylko, że nie wyglądał ciekawie jak go kupiłem, teraz wszystko już jest OK. różnica jest taka, że mój jest bez żenady jest opisany Lemania 5100 a rotor logowany Fortis. Reszta bez różnic.

Rozwala mnie - a nie wiem czy Omega też tak ma - bardzo nisko względem tarczy wskazówki totalizatorów. wygląda jakby leżały wprost na tarczy choć tak nie jest :)

jest bardzo fajny, choć nie najcieńszy ale taka uroda werku. On nie jest składany kanapkowo tylko na takich słupkach przez co jest wysoki, ale tani w produkcji i łatwy w serwisie.

I co dla mnie najfajniejsze - już niedostępny w sklepach :D

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwala mnie - a nie wiem czy Omega też tak ma - bardzo nisko względem tarczy wskazówki totalizatorów. wygląda jakby leżały wprost na tarczy choć tak nie jest :)

jest bardzo fajny, choć nie najcieńszy ale taka uroda werku. On nie jest składany kanapkowo tylko na takich słupkach przez co jest wysoki, ale tani w produkcji i łatwy w serwisie.

I co dla mnie najfajniejsze - już niedostępny w sklepach :D

Pozdrawiam,

 

u mnie jest dokladnie tak samo, wskazówki na totalizatorach są bardzo nisko zawieszone, niemalże płyną po tarczy...choć podobnie mam w Edoxie chrono na VJ 7734...tyle, że Omega jest zdecydowanie wyższa...ten mechanizm z racji unikatowego rozwiązania jakim jest centralna wskazówka minutnika chrono jest kilka milimetrów wyższy od przeciętnych chronografów...i jak słusznie zauważyłeś - jest to i widoczne i odczuwalne na ręce :)

 

a fakt, że tego typu zegarki nie są powszechnie dostępne, dodaje im wartości i smaczku ;)

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.