Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

a później się dziwimy, że ich ceny idą w górę, skoro każdy by chciał mieć.:-) :-) :-)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odnowiony i uruchomiony. Werk Felsa 400.

xd42.jpg
 

3bmk.jpg
 
kaw5.jpg
 
0x8a.jpg
 
tbql.jpg
 
Kobiet MOJA mi go zabrała i nie chce oddać ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobiet MOJA mi go zabrała i nie chce oddać ;)

 

 

To przez ten jasny pasek, mówię Ci. Dałbyś ciemny i miałbyś święty spokój. Takie rzeczy należy przewidywać. ^_^

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przez ten jasny pasek, mówię Ci. Dałbyś ciemny i miałbyś święty spokój. Takie rzeczy należy przewidywać. ^_^

 

pozdrawiam

Narfas

Ten pasek to kobieta kazała sobie założyć zaraz po tym jak go odnowiłem i uruchomiłem :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorczo będzie.

 

DSCF0360b.jpg

 

DSCF0364b.jpg

 

DSCF0444b.jpg

 

DSCF0465b.jpg

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji: wie ktoś, jak usunąć tę paskudną lumę ze wskazówek Corteberta? To da się jakoś rozpuścić, czy trzeba skrobać?

Są też naciapane kropki lumy na tarczy - to jak rozumiem jeszcze gorsza sprawa...

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji: wie ktoś, jak usunąć tę paskudną lumę ze wskazówek Colterberta? To da się jakoś rozpuścić, czy trzeba skrobać?

 

Diabli wiedzą, kto i czym to pomalował. Ja bym spróbował to usunąć patyczkiem higienicznym zwilżonym w zmywaczu do paznokci albo w płynie do czyszczenia złota.

Gratulluję grupowego zakupu :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, będę próbował. Swoją drogą, co tam jest w płynie do czyszczenia złota? To jakiś kwas jest czy coś?

Poza tym sam nie wiem czy coś kombinować z lumą na tarczy. Chyba poczekam z 50 lat aż sama odpadnie. :angry:

 

Aha i jeszcze byłem na poczcie.

Look ma, zegarek ze słonikiem! :wub:

 

DSCF0697b.jpg

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnio zakupione. Proszę o poradę. Czy jest sens odrestaurować tarcze obu zegarków. Zegarki są na dokładnym chodzie i wydaje mi się że mają swój urok, mają swoją duszę. Po takim odpicowaniu (jak ja to określam) stracą to wszystko. Proszę o wypowiedź znawcy tematu.  

 

post-43303-0-21028700-1373134243_thumb.jpg

post-43303-0-91421500-1373134351_thumb.jpg

post-43303-0-16046600-1373134489_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki, będę próbował. Swoją drogą, co tam jest w płynie do czyszczenia złota? To jakiś kwas jest czy coś?

Poza tym sam nie wiem czy coś kombinować z lumą na tarczy. Chyba poczekam z 50 lat aż sama odpadnie. :angry:

 

Aha i jeszcze byłem na poczcie.

Look ma, zegarek ze słonikiem! :wub:

 

Szczerze mówiąc, to nie wiem, co ten płyn zawiera, ale ładnie czyści i nie rysuje powierzchni.

A logo Omikrona zawsze mi się podobało - gratulacje ;)

 

 

Moje ostatnio zakupione. Proszę o poradę. Czy jest sens odrestaurować tarcze obu zegarków. Zegarki są na dokładnym chodzie i wydaje mi się że mają swój urok, mają swoją duszę. Po takim odpicowaniu (jak ja to określam) stracą to wszystko. Proszę o wypowiedź znawcy tematu.

 

Moim zdaniem nie ma sensu odnawiać. Tarcza atlantika chyba gorsza niż w delbanie, ale oryginalna i czytelna. Zostawiłbym, jak jest. Jesli Ci się znudzi, to zawsze możesz sprzedać i kupić w lepszym, ale oryginalnym stanie

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to nie wiem, co ten płyn zawiera, ale ładnie czyści i nie rysuje powierzchni.

A logo Omikrona zawsze mi się podobało - gratulacje ;)

 

 

 

Moim zdaniem nie ma sensu odnawiać. Tarcza atlantika chyba gorsza niż w delbanie, ale oryginalna i czytelna. Zostawiłbym, jak jest. Jesli Ci się znudzi, to zawsze możesz sprzedać i kupić w lepszym, ale oryginalnym stanie

Dziękuję też tak myślę, póki co będę cieszył oko jednym i drugim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnio zakupione. Proszę o poradę. Czy jest sens odrestaurować tarcze obu zegarków. Zegarki są na dokładnym chodzie i wydaje mi się że mają swój urok, mają swoją duszę. Po takim odpicowaniu (jak ja to określam) stracą to wszystko. Proszę o wypowiedź znawcy tematu.  

 

Absolutnic nie ruszaj tarcz, obie są w oryginalnym i całkiem dobrym stanie...popracuj nad szkiełkami i czytelność obu tarcz wzrośnie o co najmniej 50%...zegarek z odnowioną tarczą to już nie ten sam zegarek,,,można się zastanawiać nad takim zabiegiem w przypadku tarcz, które są niemalże nieczytelne lub częściowo zniszczone....ale Twoje są w naprawdę dobrym stanie...szkoda ingerować...skup się raczej na kopertach, szkiełkach i pasku - jeśli w ogóle cokolwiek wymagałoby dopieszczenia, to te elementy...no i serwis mechanizmów...ale to norma... pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto moje cudo-pewnie pojedzie do odnawiania :)

post-40451-0-00314700-1373138756_thumb.jpg

Edytowane przez Lukas76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto moje cudo-pewnie pojedzie do odnawiania :)

 

A z jakiego powodu, jesli można spytać, skoro zegarek wygląda na całkiem nieźle zachowany?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba kupować NOSy albo nowe zegarki  :P


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba powinieneś bardziej skupić się na nowych egzemplarzach a nie vintage...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taka chwilowa słabość- chcę zobaczyć jak będzie wyglądać odnowiony i jak będzie bliski oryginałowi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup jakiś gorszy egzemplarz a ten sprzedaj ;) Szkoda zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taka chwilowa słabość- chcę zobaczyć jak będzie wyglądać odnowiony i jak będzie bliski oryginałowi 

 

Twój zegarek i Twoja decyzja, ale tego egzemplarza zwyczajnie szkoda.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam nie jest jakiś szczególny

Mylisz sie - jest to bardzo rzadki okaz wsród atlantikow z bardzo ciekawymi indeksami i tarcza jesli sie nie mylę z firanka albo giloszowana dookoła. Baaaaardzo dawno nie widziałem takiego w tak ładnym stanie


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, muszę przyznać ze jest w niezłym stanie i jest z "firankami" i nawet chodzi dość dobrze. Ale jednak stare zegarki  to nie moja bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnic nie ruszaj tarcz, obie są w oryginalnym i całkiem dobrym stanie...popracuj nad szkiełkami i czytelność obu tarcz wzrośnie o co najmniej 50%...zegarek z odnowioną tarczą to już nie ten sam zegarek,,,można się zastanawiać nad takim zabiegiem w przypadku tarcz, które są niemalże nieczytelne lub częściowo zniszczone....ale Twoje są w naprawdę dobrym stanie...szkoda ingerować...skup się raczej na kopertach, szkiełkach i pasku - jeśli w ogóle cokolwiek wymagałoby dopieszczenia, to te elementy...no i serwis mechanizmów...ale to norma... pozdrawiam :)

Dziękuję za radę, tak też myślałem żeby wymienić tylko szkiełko i oczywiście paski. Koperty są jeszcze w całkiem przyzwoitym stanie. O serwisie mechanizmów też pomyślałem. Dzięki raz jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.