Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, muszę przyznać ze jest w niezłym stanie i jest z "firankami" i nawet chodzi dość dobrze. Ale jednak stare zegarki  to nie moja bajka

 

No to go sprzedaj, zamiast tracić pieniądze na niepotrzebne renowacje - komuś sprawi radość taki, jaki jest


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem jestem nowicjuszem w materii zegarkow jako przedmiotu kolekcjonerskiego i wpadl mi ostatnio w oczy zegarek sygnowany marka Lancia, przekopalem caly internet i nie znalazlem praktycznie nic na temat aby ta firma produkowala jakies zegarki a tego konkretnego modelu to wogole... Zegarek jest o tyle unikatowy dla mnie, ze jest pozbawiony wskazowek i tarczy jako takiej. W cyferblacie sa otwory przez ktore widac umieszczone jak nie mam na tarczach pod spodem godziny, werk w zegarku to AS1702/03. Oprocz nazwy Lancia na "cyferblacie" (ciezko to nazwac cyferblatem jak nie ma na nim cyfr) jest info ze ma 17 kamieni oraz shockprotected. Na samej gorze napis SWISS. CZy ktos tutaj moze miec blade chociaz pojecie coz to za zegarek i jaka historia wiaze sie z tym producentem oraz komkretnym zegarkiem? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie znam tej manufactury. Domyślam się, że chodzi Ci o ten zegarek:

http://thevintagewatch.net/product/lancia-mechanical-digital-manual

Generalnie szukaj w sieci pod nazwą vintage watch jump hour znajdziesz masę podobnych zegarków :)

 

https://www.google.pl/search?q=vintage+watch+jump+hour&client=firefox-a&hs=1iV&rls=org.mozilla:pl:official&channel=rcs&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=o6HaUf-XEcSOtAb5vIHwDw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1440&bih=768

Edytowane przez gniewko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem jestem nowicjuszem w materii zegarkow jako przedmiotu kolekcjonerskiego i wpadl mi ostatnio w oczy zegarek sygnowany marka Lancia, przekopalem caly internet i nie znalazlem praktycznie nic na temat aby ta firma produkowala jakies zegarki a tego konkretnego modelu to wogole... Zegarek jest o tyle unikatowy dla mnie, ze jest pozbawiony wskazowek i tarczy jako takiej. W cyferblacie sa otwory przez ktore widac umieszczone jak nie mam na tarczach pod spodem godziny, werk w zegarku to AS1702/03. Oprocz nazwy Lancia na "cyferblacie" (ciezko to nazwac cyferblatem jak nie ma na nim cyfr) jest info ze ma 17 kamieni oraz shockprotected. Na samej gorze napis SWISS. CZy ktos tutaj moze miec blade chociaz pojecie coz to za zegarek i jaka historia wiaze sie z tym producentem oraz komkretnym zegarkiem? Pozdrawiam

 

Tutaj masz jakiś ślad:

 

http://mikrolisk.de/show.php?site=280&suchwort=lancia&searchMode=exact&searchWhere=all#sucheMarker

 

Z opisu wynika, że to tzw zegarek digitalny, popularnie zwany gazomierzem, z cyfrowym wskazaniem czasu. Była taka moda w latach 60-70-tych. Jeśli w srodku wymieniony przez Ciebie AS, to całkiem przyzwoity zegarek. Gazomierze często miały werki niskiej jakości.

Wstaw zdjęcia - będzie łatwiej cos powiedziec


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz jakiś ślad:

 

http://mikrolisk.de/show.php?site=280&suchwort=lancia&searchMode=exact&searchWhere=all#sucheMarker

 

Z opisu wynika, że to tzw zegarek digitalny, popularnie zwany gazomierzem, z cyfrowym wskazaniem czasu. Była taka moda w latach 60-70-tych. Jeśli w srodku wymieniony przez Ciebie AS, to całkiem przyzwoity zegarek. Gazomierze często miały werki niskiej jakości.

Wstaw zdjęcia - będzie łatwiej cos powiedziec

http://thevintagewat...-digital-manual pytanie, poniewaz mam chrapke na ten zegarek mam pytanie odnosnie jego wartosci, poprostu czy jest on wart tych 175 Euro...? 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie, wydaje mi sie ze do 100euro powinieneś cos znaleźć podobnego na zatoce

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kupiona do garniaka- wygląda jak różowe złoto i dość nietypowa koperta

yxhu.jpg


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie złoto???

Szwagier ma bardzo podobną właśnie w różowym złocie :blink: .

Fajna - pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złoto 585

właśnie nie jestem pewien czy różowe czy ruskie czerwone ale na pewno nie żółte:)

koperta oczywiście jest doxy


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIESLUT jaka średnica tej Doxy? Wrzuć jeszcze jakieś zdjęcia jak masz - bardzo ładna, gratki :rolleyes:


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaram się wieczorem coś wrzucić

średnica 37mm

jeszcze wskazówki są do poprawy ale nie chciało mi się już bawić bo trzeba pozłocenie nanieść na nowo


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczna doxa, a różowe złoto jest najładniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy vintydż. Kupiony z dwóch powodów: 1.bo w dobrym stanie; 2. bo tani :)

Poza tym chciałem sprawdzić, czy vintydż nie gryzie :)

 

Zdjęcie pożyczone od sprzedawcy, mam nadzieję, że się nie pogniewa.

 

helvet.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym chciałem sprawdzić, czy vintydż nie gryzie :)

 

No i co? Ugryzł? ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrz, że nie ugryzł ;)

Fajny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przedsiębiorca

 

bardzo fajna Certina. Gratulacje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwonił Don Kurier. Dziś odbieram swoje cacuszko - fotosy niebawem :)

Edytowane przez gniewko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazywałem nie dawno oba nabytki pytając o tarcze, więc tarcze pozostawiałem nie naruszone, natomiast zrobiłem tylko przegląd i konserwację idąc za radą i swoim głosem :) 

post-43303-0-37156200-1373559356_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne, proponuję wrzucić Delbankę do wątku tematycznego właśnie o Delbanach.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jakaś lekka obsesja, ale od dawna za mną chodził i w ramach programu łączenia rodzin pozyskałem szaro-pomarańczowemu memovoxowi młodszego brata. Wygląda tak:

6xhg.jpg

qmia.jpg

Więcej zdjęć niebawem.

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jakaś lekka obsesja, ale od dawna za mną chodził i w ramach programu łączenia rodzin pozyskałem szaro-pomarańczowemu memovoxowi młodszego brata. Wygląda tak:

6xhg.jpg

 

qmia.jpg

 

Więcej zdjęć niebawem.

Pozdrawiam,

 

Masz bardzo sympatyczną rodzinkę JLC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jakaś lekka obsesja, ale od dawna za mną chodził i w ramach programu łączenia rodzin pozyskałem szaro-pomarańczowemu memovoxowi młodszego brata. Wygląda tak:

6xhg.jpg

 

qmia.jpg

 

Więcej zdjęć niebawem.

Pozdrawiam,

 

Pozazdrościł... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.