Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Ciemna Omega kolegi Farciarza jest genialna.Patrzę na tarczę,wszystko jest na swoim miejscu i nic nie sprawia wrażenia przeładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadłem kilka zegarków wojskowych, no dobra dużo zegarków wojskowych. Na razie jeszcze się z tym nie oswoiłem.

 

post-27317-0-45192800-1374863511_thumb.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze tu...

 

post-27317-0-48926400-1374863671_thumb.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super kolekcja tylko musisz tarcze i szkiełka wyczyścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że mogę z nich zrobić najwyżej  pionki do warcabów...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super kolekcja tylko musisz tarcze i szkiełka wyczyścić

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-27317-0-29536600-1374866428_thumb.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szokująca ilość ale i stan straszny ! wygląda na wykopki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wykopki sprzed 25 lat. Jednostka obrony Wybrzeża Gdańskiego. Do uratowania jest ok. 15-20 sztuk ze 160...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na takie odkrycia to gęsia skórka się robi ! mimo takiego pogromu to nawet te parę sztuk z całej masy może ucieszyć ,kieszonki tez w tak im stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też, może uratuję jedną Doxę, Helvetię i Glycine w zakręcanych kopertach. Najbardziej szkoda pięciu stoperów Breitlinga.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

Się nie ma co śmiać. Po włożeniu do wody  dopiero zaczyna być słychać jak cykają.  Ot   wojskowa tajemnica   na nurki, które napędza postępująca korozja. ;)

 

Też, może uratuję jedną Doxę, Helvetię i Glycine w zakręcanych kopertach. Najbardziej szkoda pięciu stoperów Breitlinga.

 

Oczywiście piszę się na pomoc w tej sprawie. Stopery Breitlinga raczej bym odpuścił ,chyba ze tarcze  sugerują torpedo lub bomben uhren.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie odkupiłbym jedną sztukę do mojej kolekcji szwabskich wykopków. Stan obojętny, byle bicia na deklu widoczne.


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie odkupiłbym jedną sztukę do mojej kolekcji szwabskich wykopków. Stan obojętny, byle bicia na deklu widoczne.

 Kiniol, a nie mówiłem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obawy, nie mam zamiaru składać fałszywki. Od lat poszukuję i kolekcjonuję elementy wojskowego wyposażenia z I i II w. św., ale jak macie obawy, to nie ma problemu. Zadołować wszystko z powrotem, bo jak to trafi na rynek, to pojawi się wysyp Dienstuhrów:-)


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie pójdą "do ludzi' chyba, że przetworzone ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obawy, nie mam zamiaru składać fałszywki. Od lat poszukuję i kolekcjonuję elementy wojskowego wyposażenia z I i II w. św., ale jak macie obawy, to nie ma problemu. Zadołować wszystko z powrotem, bo jak to trafi na rynek, to pojawi się wysyp Dienstuhrów:-)

 Poruszyłeś bardzo poważny problem z dnia na dzień narastający w dzisiejszych czasach, jednak nie to miałem na myśli. Z kolegą rozmawialiśmy wcześniej odnośnie zupełnie innej sytuacji gdzie po króŧce można to ująć tak :

 

"Towaru  na półkach coraz mniej , a kolejki coraz większe"

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zalewie falsyfikatów nawet marne, ale pewne sztuki zyskują wartość, często irracjonalną. Założę się, że na te destrukty znalazłoby się wielu chętnych.


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falsyfikatów, raczej nie spotkałem, natomiast zegarki które się celowo doposaża by były odpowiednio identyfikowane tak, jak również składaki wszelakiej maści. Destrukty te mogą posłużyć raczej jako skarbnica niektórych podzespołów zamiennych  jak chociażby wskazówki, koronki, koperty  i wszystko inne co jeszcze można wykorzystać nie w budowie składaków, a jako uzupełnienie np zegarka kiedyś nabytego bez   wskazówek.  Z dwojga złego lepsze podzespoły oryginalne  z epoki  jak  jakieś dobierane z czegoś tam. Oczywiście  i chętni  na takie destrukty w  całości w  dzisiejszych czasach mogą się znaleźć, ludzie  zbierają różności a kategorii gromadzenia ciągle przybywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęka mi opadła na widok tej hałdy wojskowych. Kiniol, chętnie bym obejrzał, jeśli miałbyś ochotę.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się jakoś umówimy. Pikanterii niech doda fakt, że w Poznaniu jest drugi taki zbiór wykopków, z jednostki lotniczej, więc są ciekawsze.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie składania Recty, jednej z sześciu, numer na deklu nie jest opatrzony literami DH, jednak pochodzi ona z przedstawionego źródła. Czy znaczy to, że nie jest ona tzw. Dienstuhrem? Mam trzy numery: 557420, 557833 oraz 557930. Dekle są zatrzaskiwane. Mechanizm AS1130 z urządzeniem przeciwwstrząsowym, ale nie typu Incabloc.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien być zakręcany wg. specyfikacji, jeśli były na nadgarstkach niemieckich to raczej prywatnie a nie oficjalnie.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, tego typu zegarki były wydawane artylerzystom, potwierdzone to jest wpisem do soldbucha numeru Recty z zaciskanym deklem.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, nie jestem biegły w niemieckich wojskowych.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.