Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Na codzień do noszenia zrozumiem...ale taka cena ... za malowanke ..?

 

Choć z drugiej strony ceny zegarków vintage w ciagu ostatnich 6-9 miesięcy poleciały mocno do gory.

Ceny dyktuje rynek. Nie wszyscy są kolekcjonerami, a tutaj mamy ładny zegarek cenionej marki w cenie, powiedzmy, Certiny. Przy czym, podejrzewam, ten werk wytrzyma znacznie dłużej niż ETA 2824, która bez bardzo regularnego serwisu całkiem się rozkraczy w 10 lat. Jeśli pomyśleć w ten sposób, to nie jest takie głupie. Jeśli miałbym kupować zegarek w dostępnej cenie który wytrzyma dłużej niż pokolenie, to kupiłbym coś sprzed lat '70 albo, no cóż, jakikolwiek mechaniczny zegarek japoński.

 

Ceny wintydży rzeczywiście idą w górę, chociaż bardziej to widać w zegarkach radzieckich, gdzie co bardziej cenione modele w ładnym stanie podrożały w ciągu ostatnich 2-3 lat o kilkaset procent i teraz mamy do czynienia z rozwijającym się rynkiem podróbek, picowanek i całkiem profesjonalnie zrobionych składaków, co parę lat temu byłoby nie do pomyślenia. Tutaj trzeba mieć oczy naokoło głowy.

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Narfas

Do noszenia - świetne. Do kolekcji - juz gorzej. Kupując zegarek vintage do codziennego użytku tez kupiłbym odnawiany, albo NOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do noszenia w pierwszej kolejności kupił bym ...nie odnawiany, natomiast jeśli cena była by baaaaaardzo atrakcyjną a zegarek rzadki i świetnie zrobiony to wtedy...może...


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi. Odnawiałem tylko jedną Doxę - i to tylko kopertę, ale jej stan był naprawdę rozpaczliwy i niczego innego nie dało się zrobić - i nie jestem do końca zadowolony z efektów chromowania. Do pracy noszę zazwyczaj w miarę nowe zegarki, bo nieco zobowiązują mnie konwenanse, ale prywatnie noszę jakieś nieodnawiane szroty, na które nie spojrzałby nikt normalny.

Rozumiem jednak ludzi, którzy chcą mieć po prostu porządny i ładny zegarek.

 

pozdrawiam

Narfas (ze ścioranym Revue na ręce, nie tak dawny nabytek zresztą, trochę można podpicować i wymienić sekundnik, ale tyle zegarków czeka na taką kosmetykę...)

 

DSCF2968c.jpg

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadł mi w ręce CORTEBERT cal.693 na 15 kamykach. Szkiełko popękane, ewidentnie do wymiany. Będę wdzięczny za datowanie werku. Przypuszczam, że lata 40/50 ale  sam nic na razie nie znalazłem na jego temat.post-46446-0-45122400-1391353577.jpgpost-46446-0-77191200-1391353583.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadł mi w ręce CORTEBERT cal.693 na 15 kamykach. Szkiełko popękane, ewidentnie do wymiany. Będę wdzięczny za datowanie werku. Przypuszczam, że lata 40/50 ale  sam nic na razie nie znalazłem na jego temat.attachicon.gifP2020371.JPGattachicon.gifP2020379.JPG

Moim zdaniem możesz mieć rację. Estetyka zegarka mocno wskazuje na okolice roku 1950.

Ciekawy werk. Kształt mostków silnie mi się kojarzy z FHFami z epoki, a jednocześnie ma cechy Cortebertów, no ale wiadomo - wtedy wszyscy zrzynali od wszystkich. ^_^

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możesz mieć rację. Estetyka zegarka mocno wskazuje na okolice roku 1950.

Ciekawy werk. Kształt mostków silnie mi się kojarzy z FHFami z epoki, a jednocześnie ma cechy Cortebertów, no ale wiadomo - wtedy wszyscy zrzynali od wszystkich. ^_^

 

pozdrawiam

Narfas

 

 

Odnośnie wcześniejszej dyskusji o renowacji zegarków, -moim zdaniem zegarek to przede wszystkim przedmiot użytkowy ( może z wyjątkiem całkowicie wyjatkowych modeli  o niekwestionowanej wartosci muzealnej, jak np, powiedzmy Patki za >1 mln $;-)  a zatem stare egzemplarze można odnawiać i nosic!  W końcu nawet obrazy Da Vinci czy Rafaela także sie konserwuje, czytaj -podmalowywuje . Oczywiście w obu przypadkach (zegarków i obrazów) taka konserwacja musi być w stylu epoki i ma byc  po to, aby obiekt doprowadzić do stanu jak najbardziej zblizonego do oryginalnego. Nic w renowacj tarczy złego nie widzę, pod warunkiem, że renowator nie fantazjuje i nie robi ze staruszka dziwoląga, a jedynie doprowadza go do stanu zblizonego do tego, jaki miał opuszczając fabrykę!

A propos, -akurat poszukuje, na niedzielne przejażdzki, mercedesa coupe W124 i wcale się nie upieram, żeby to był egzeplarz niegdy nie naprawiany, a jeśli miałby on małą stłuczkę, to oczekuję, że blacha będzie wyklepana... myślę, ze to jest dobra analogia.

A co do Corterberta,- to dobra marka, szczegónie poszukiwana w USA w pewnych kręgach, bo jak wieść gminna (w Szwajcarii) niesie, zarówno zarząd, własciciele, jak i wszyscy pracownicy tej firmy byli wyznawcami pewnej bardzo starej wiary..;-)

Edytowane przez pg

zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem, różni kolekcjonerzy (oraz różni użytkownicy) mają różne priorytety. Nasze hobby potrafi być bardzo rozległe, a świat byłby bardzo nudny, gdybyśmy byli tacy sami. ^_^

 

pozdrawiam

Narfas

 

P.S. Dziękuję, jestem zadowolony z tego Revue, chociaż ten sekundnik wkurza mnie niezmiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego jest on czasu (ten Revue)? Obstawiłbym lata 30/40.......

Okolice 1945.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja pokażę coś nowego.

post-57210-0-46691500-1391373944_thumb.jpg

post-57210-0-86714100-1391373974_thumb.jpg

post-57210-0-99832100-1391373993_thumb.jpg

post-57210-0-18414400-1391374126_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu już złożony.

post-57210-0-50982600-1391374497_thumb.jpg

post-57210-0-78156200-1391374550_thumb.jpg

post-57210-0-75381700-1391374568_thumb.jpg

post-57210-0-60106100-1391374614_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 super że go kupiłeś! śliczny jest!

 

...moja wina..moja wina..moja bardzo wielka wina :D


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na nadgarstku i w porównaniu z pilotem.

post-57210-0-32073200-1391374772_thumb.jpg

post-57210-0-12301400-1391374820_thumb.jpg

post-57210-0-41174100-1391374850_thumb.jpg

post-57210-0-91812900-1391374876_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sneer

nie ukrywam, że zadecydowała nasza rozmowa i Twoja opinia. :)

@Narfas

dzięki, też nie mogłem mu się oprzeć. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację

Na codzień do noszenia zrozumiem...ale taka cena ... za malowanke ..?

 

za 10 lat będzie wyglądała na oryginał ;):)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NUMER DWA. TYM RAZEM LATA 50-TE...

fajna fajna. tylko jej daty brakuje na godzinie 3 :)

gratki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączył do mojej kolekcji taki Ingersoll Valiant cal. 1229. Obstawiam lata 30-40, ale nie wiem, czy słusznie. W necie krążą informacje, że to zegarek z II Wojny Światowej.

P.S. Niestety brakuje mu wałka i koronki. Trzeba będzie dorobić...

post-35535-0-44128300-1391446197_thumb.jpg

post-35535-0-03695000-1391446205_thumb.jpg

post-35535-0-49081500-1391446212_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pięknym stanie, gratulacje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz na skórę j

 

No w końcu... Następna Sherpa. Tym razem chrono :)

Teraz tylko ubranko. Jakie?

 

12290530633_2350aa5f6f_b.jpg

 

12290799794_165a41e410_b.jpg

 

teraz na skórę z JAKA i będzie dobrze ;)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.