Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie czas na małe rozmiary -29mm;) przed i po spa (zwłaszcza tarcza dużo zyskała)

post-71825-0-69109700-1425976510_thumb.jpgpost-71825-0-28548500-1425976509_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka oto Cyma do mnie ostatnio trafiła, bransoleta robi wrażenie :D

 

gallery_41182_2203_3340930.jpg

gallery_41182_2203_143405.jpg

Edytowane przez Młody92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla chcącego nic trudnego  :D

 

Nowiuśki Tuning Fork ESA 9162

 

Dodaje tu bo to taki vintage mechanizm  ;)

 

Zniechęcony po paru kontaktach z zegarmistrzami odnośnie naprawy Tuning Forka z IWC, postanowiłem zasięgnąć do Szwajcarii i znalazłem tam takie cudo...,

 

EXjmdr.jpg

vnaW3b.jpg

UuOPC0.jpg

 

 

Niebrandowany mechanizm, podobno ze starych zapasów.

Ile w tym prawdy to się okaże w przyszłym tygodniu. Czekam jeszcze na rekomendowane baterie Renta 344 i zanoszę zegarek do przekładki. 

 

Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł się pochwalić sprawnym i punktualnym zegarkiem  :P

Edytowane przez reelax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składak, jak składak byle sprawny. Jak się uda przełożyć tabliczkę, to prawie różnicy nie będzie. A nad starym mechanizmem będę miał czas dłużej się zastanowić. Może ostatecznie ktoś się go podejmie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytaj Tomka (Wasyl) ma kogoś w Opolu


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mamy w Opolu specjalistę od mikroelektroniki. Ja bym mając dawcę pokusił się o wskrzeszenie oryginalnego werku, zwłaszcza, że w najgorszym wypadku mógł strzelić chip sterujący jeśli się wylała kiedyś bateria, jeśli nie to - to albo któraś lub obie cewki padły albo problem z kołem i paletami. To się wszystko da naprawić. Bardziej mnie martwi jak wcześniej napisałeś "nierówno osadzona tarcza"  - to może być znak uwalonych nóżek tarczy i to już może być problem...

Pozdrawiam,

Edytowane przez Wasyl

Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składak, jak składak byle sprawny. Jak się uda przełożyć tabliczkę, to prawie różnicy nie będzie. A nad starym mechanizmem będę miał czas dłużej się zastanowić. Może ostatecznie ktoś się go podejmie... 

Jakby co to mam w Warszawie znajomego który naprawia, reguluje i przestraja do nowych baterii kamertony.

Z tego co mówił to posiada również sporo części do nich.


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację.

Zarówno Opole jak i Warszawa są w moim zasięgu, jakbyście przesłali mi jakieś namiary na PW byłbym wdzięczny. 

Kwestią osobną pozostaje koszt naprawy, ale na oko to nikt się nie podejmie wyceny. 

 

Poniżej opis prawdopodobnej usterki, jaki przekazał poprzedni właściciel zegarka:
"Datownik działa, jednak sam zegarek pomimo aktywnego mechanizmu nie zmienia godziny. Z tego co zdążyłem się zorientować cewki są w porządku, sama mechanika zegarka również. Przypuszczalnie to problem jednego z „włosów”, który popycha koło i  przenosi energię drgania kamertonu na mechanizm. Powinno się go wyprostować lub wymienić." 
 
Nie wiem na jakiej podstawie to stwierdził, bo zegarek jak do mnie trafił to tylko brzęczał, wskazówki nie przesuwały się w ogóle.
Jednakże, z uwagi, że zegarek nabyłem za stosunkowo niewielkie pieniądze, nie kłóciłem się z tym faktem.
 
Jak wspomniałem zegarek nosi ślady "spapranej roboty", nierówność tarczy może również wynikać z tego, że brakuje śrubek mocujących mechanizm do koperty.
 
W sobotę zanoszę go do przeszczepu, pouzupełniam śrubki i zobaczy się co da się zrobić z widocznym klejem wokół szybki, czy w ogóle będzie opcja jej wymiany.
 
Co do starego mechanizmu. Idealnym byłoby go ożywić i z powrotem wszczepić. Aczkolwiek mam na to teraz sporo czasu, jednakże gdy koszt naprawy okaże się wyższy lub porównywalny do tego ile wydałem na nowy mechanizm, to nie wiem czy będę się tego podejmował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem Ci na priv


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ja też dzięki naszemu koledze wkręciłem się w zegarki vintage i stałem się szczęśliwym posiadaczem Lanco Super Compressor :)

Już na ręce :)

 

IMAG1289_1_zpsoaueidqh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nice....


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadaj do katowic to sie spotkaja 3 koleżanki 125tki heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ja też dzięki naszemu koledze wkręciłem się w zegarki vintage i stałem się szczęśliwym posiadaczem Lanco Super Compressor :)

Już na ręce :)

 

IMAG1289_1_zpsoaueidqh.jpg

 

nie chcę być podejrzany o brak obiektywizmu ;) ...ale jak dla mnie BOMBA !!!

 

Super Compressory zawsze są SUPER :)

 

Niech się nosi, ciesze się, że trafił do Forumowicza....

 

Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@makar161

Jaką on ma średnicę?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mogę  napisać tylko  tak  :    when the dreams come true :rolleyes: - trafiony wczoraj kaliber 15.26  koperta 37,3 mm.

post-75553-0-53639800-1426271756_thumb.jpg

post-75553-0-00562000-1426271772_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny Longines dopasowałbym tylko koronkę na mniej obdrapaną z chromu i nic więcej nie robił - jest jakaś fotka wnętrza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak dla mnie, ta koronka może być - raczej jestem przeciwnikiem robienia lepiej jak jest dobrze ;), ale dzięki każda uwaga jest cenna.

fotka jest ale nie wiem jak z jakością bo z telefonu na gorąco.

post-75553-0-59008100-1426279163_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Nabytek można powiedzieć że ma już tydzień , ale dopiero dzisiaj znalazłem czas aby zawitać na forum . Z forumowej wymiany , znalazł miejsce w mojej gablocie :)  . Zegarek był noszony sporadycznie , wygląda jak nowy . Dokładność  to  1-2 sek /dzień :)

 

img-1426434045236996965.JPG

 

img-1426434039964072651.JPG

 

img-1426434037521614029.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Piękny, rozumiem, że mesh firmowy?

To automat czy kwarc, bo przy tej koronce manual raczej nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, rozumiem, że mesh firmowy?

To automat czy kwarc, bo przy tej koronce manual raczej nie?

Oczywiście mesch firmowy ,sygnowany , koperta stalowa ,mechanizm to  automatic  8429     28 800 A/h 

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.