Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

to pewnie od kolegi ArturVonHycl świetny zegarek swojego czasu walczyłem o niego na alledrogo  poszedł dość tanio gratulacje mondia to bardzo zacna manufaktura świetny design

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewnie od kolegi ArturVonHycl świetny zegarek swojego czasu walczyłem o niego na alledrogo  poszedł dość tanio gratulacje mondia to bardzo zacna manufaktura świetny design

Właśnie to miałem na myśli. Również i ja onegdaj podchodziłem do tego zegarka. Jednakże nie miałem pewności jakie towarzyszyłyby mi myśli po jego zakupie i obejrzeniu na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to miałem na myśli. Również i ja onegdaj podchodziłem do tego zegarka. Jednakże nie miałem pewności jakie towarzyszyłyby mi myśli po jego zakupie i obejrzeniu na żywo.

czasem trzeba zaryzykować ja wtedy postawiłem niestety na coś innego ale nie można mieć przecież wszystkiego ....

Edytowane przez adam4002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez sie podobał wiec trafił do zbioru staruszków :) Przyjechał z kraju krecika.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to miałem na myśli. Również i ja onegdaj podchodziłem do tego zegarka. Jednakże nie miałem pewności jakie towarzyszyłyby mi myśli po jego zakupie i obejrzeniu na żywo.

Faktycznie zegar od Artura, wrazenia zdecydowanie pozytywne...


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się porobić mu parę dobrych fot. Nieczęsto można się spotkać z tym modelem na forum. Ale fajnie, że wrzuciłeś najbardziej naturalne zdjęcie, tj. nadgarstkowe :) Całą resztę można sobie dopowiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój zmęczony życiem nabytek :)

 

Klasyka lat '40, szczególnie z tym "Sport" na tarczy. Producentem jest pewnie Vogt/Mira.

 

Ich nieco wcześniejsze produkcje wyglądały np. tak:

 

DSCF2461c.jpg

 

DSCF2472c.jpg

 

a późniejsze jak ten pacjent w dolnym rzędzie pośrodku:

 

DSCF3150b.jpg

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie producentem jest Mira Watch. Werk jest sygnowany nazwa producenta. Co ciekawe dekiel od wewnatrz jest okraszony zapiskami kolejnych przegladow zaczynając bodajże od 42 roku.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie producentem jest Mira Watch. Werk jest sygnowany nazwa producenta. Co ciekawe dekiel od wewnatrz jest okraszony zapiskami kolejnych przegladow zaczynając bodajże od 42 roku.

Jaki werk?

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk taki jak na Twoim zdjeciu. Jedyna różnica w regulacji.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się porobić mu parę dobrych fot. Nieczęsto można się spotkać z tym modelem na forum. Ale fajnie, że wrzuciłeś najbardziej naturalne zdjęcie, tj. nadgarstkowe :) Całą resztę można sobie dopowiedzieć :)

Postaram sie zrobic lepsze zdjecia i wrzucić na forum, zegarek jest nietuzinkowy.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej fotek w wątku o Delbanach.

post-57210-0-52562800-1429940047_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dla równowagi wrzucę besansonowskiego "kieszonkowca"...

 

36c6591b3052631fmed.jpg

 

d85697a91c0607ffmed.jpg

 

affda0e6c372fafemed.jpg

 

Nie jestem pewien na ile jest chronometryczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

ale ale... byłbym zapomniał.

No więc zdobyłem właśnie "Koronę Mikrorotorów Heuera". Do 11,14 i 15 dołączył cal 12. Mission accomplished :D

WP_20150422_0011_zpsqks1llwr.jpg

WP_20150422_0111_zpsmesriuqp.jpg

WP_20150422_0101_zpsxvwtd9xj.jpg

Autavia 1163V, czyli Viceroy, rok produkcji 1972. To dobry rok, coś wiem na ten temat ;)

Pozdrawiam,

Tomku - musisz zrobić galerię, albo osobny wątek, w którym wkleisz zdjęcia swoich chronografów z mikrorotorem. :)

Gratuluję osiągnięcia celu. Jaki będzie następny cel? Może bulheady chrono z lat 70-tych? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dla równowagi wrzucę besansonowskiego "kieszonkowca"... [...]

Oooo, fajny ten francuzik i w świetnym stanie. Anker pin-set i jeszcze odwrócony bębęn, ciekawe - no i już wiadomo że taki LIP nie wziął się znikąd. A ten papierek w środku to genialny smaczek, gratuluję!

 

Edit: podobieństwa wręcz walą po oczach - i powinny, gdyż czasem pokrętna ale jednak konsekwentna jest historia zegarmistrzostwa:

 

143c3d7542f26ff132c776ab116a3e10.jpg

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

d85697a91c0607ffmed.jpg

 

affda0e6c372fafemed.jpg

 

Nie jestem pewien na ile jest chronometryczny...

Wychwytu chronometrowego to ten zegarek nie posiada. A czy jest chronometrem...hmm ... w tamtych czasach nie było  COSC, więc nie musi spełniać warunków tam sprawdzanych, a certyfikaty wydawały wtedy obserwatoria w Neuchatel i Genewie, oraz niezależne biura kontroli dokładności zegarków, na dość dowolnych zasadach. Czy ten papier w środku można uznać za certyfikat nie mam pojęcia.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten wpis - brak pewności daje szanse na autentyczność chronometryczności francuskiego czasomierza - zwłaszcza,że chodzi bardzo dobrze, a można jeszcze to podregulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo, fajny ten francuzik i w świetnym stanie. Anker pin-set i jeszcze odwrócony bębęn, ciekawe - no i już wiadomo że taki LIP nie wziął się znikąd. A ten papierek w środku to genialny smaczek, gratuluję!

 

Edit: podobieństwa wręcz walą po oczach - i powinny, gdyż czasem pokrętna ale jednak konsekwentna jest historia zegarmistrzostwa:

 

143c3d7542f26ff132c776ab116a3e10.jpg

 

pozdrawiam

Narfas

 

Rolex i Mołnia, Zim i francuskie chronometry - jak uczyć się to od najlepszych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex i Mołnia, Zim i francuskie chronometry - jak uczyć się to od najlepszych ;)

Wuja tam Rolex. Miałeś na myśli Corteberta. ^_^

 

pppppp_1287766655_7klq4mg9db.jpg

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Pełna zgoda - to wrzucę coś takiego, co potwierdzi mój ogromny szacunek dla Corteberta - starszy, ale nabytek.

 

cd6763d45000a273med.jpg

 

3deb3b1a2aad4a4bmed.jpg

 

23951943f867e931med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.