Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Gość norbie

Jeśli chodzi o mechanizm, to Tissot pokazany przez lamwoja jest też spokrewniony z wcześniej pokazaną Lemanią przez Gregory_70 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś brzydka i nikt jej nie chciał. Teraz po SPA i w nowym - starym ubranku zostanie w kolekcji :)

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

9.jpg

 

11.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Doxa jest piękna! Kupiłbym, ale mnie nie stać :)

Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mechanizm, to Tissot pokazany przez lamwoja jest też spokrewniony z wcześniej pokazaną Lemanią przez Gregory_70 :)

Tu już nie ma żadnego pokrewieństwa.,Tissot kolegi lamwoja ma mechanizm 12 liniowy 27mm,a Lemania kolegi Gregory 70 mechanizm 10,5 liniowy 23,3mm.,Zupełnie inna rodzina mechanizmów,.W wypadku Lemanii 4650 odpowiednikiem jest cal Tissot 23.3 R21.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Ale to nie jest Lemania 4650....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robredo, uważam że Doxy w tej wersji są najpiękniejsze, Twoja to prawdziwa perełka, chyba muszę się rozejrzeć za podobną bo się zakochałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robredo, uważam że Doxy w tej wersji są najpiękniejsze, Twoja to prawdziwa perełka, chyba muszę się rozejrzeć za podobną bo się zakochałem :)

Ciężko będzie. Kto ją widział to mówi, że pierwszy raz i w takim stanie spotyka. Jest spora bo 35mm i to nie pasówka. Podobno pod militarną może podejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wpadł taki tissot
Nie jestem fanem kieszonek ale skoro był za przyslowiową flaszkę to zostanie jako pierwsza kieszonka w kolekcji

post-29996-0-16072200-1443442893_thumb.jpg

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądzie tyka sobie raźno i dokładnie. Taka tam odwrotna panda :)

WP_20150928_0031_zpsiochcpul.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądzie tyka sobie raźno i dokładnie. Taka tam odwrotna panda :)

WP_20150928_0031_zpsiochcpul.jpg

Pozdrawiam,

Valjoux 730? Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest Lemania 4650....

My bad.,Rzeczywiście nie jest to Lemania 4650 tylko najprawdopodobniej 3615 i można zaliczyć ten mechanizm do rodziny L 27.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dugenka w ślicznym stanie.  :rolleyes:

Duża???

Wojciechu!

 

Typowy rozmiarek!

Figura i uroda

jak u panienek

z tych lat. ;)

 

Robert

 

Ta czarna sucz  :angry:

jest jak młoda cyganicha!  :wub:

I jak one

potrafi napieprzyć we łbie!  ;)

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądzie tyka sobie raźno i dokładnie. Taka tam odwrotna panda :)

 

Pozdrawiam,

Sporo się dzieje na tarczy :) Gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lamhub

Ja osobiście lubie chrono aczkolwiek ten ma dla mnie za dużo na tarczy , mimo to jest w moich osobiście ulubionych kolorach z tamtych lat czyli panda :) vulcain też ciekawy tymbardziej że ostatnio coraz żadziej jakoś widuje zegarki tej marki

Gratulacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądzie tyka sobie raźno i dokładnie. Taka tam odwrotna panda :)

 

 

Ależ piękne to chrono! Czyżby nawiązywało do Navitimer'a?  ;) 

 

Jak Ci się znudzi, to daj znać ^_^


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając prezentacje i fotosy - szczególnie zwróciłem uwagę na prezentowanego Atlantic-a na stronie 359 z dnia 29.01.2015.

Sam posiadam jednego Atlantica- aż nie mogę się doczekać końca dnia pracy żeby popędzić do domu i wziąć mojego pod lupkę. :mellow:

 

Chylę czoła dla wiedzy i spostrzegawczości niektórych z kolegów. Potwierdzam przeczytany gdzieś post że to forum jest prawdziwą skarbnicą

wiedzy i to że należy się tutaj radzić zanim się zdecyduje na zakup szczególnie jakiegoś drogiego egzemplarza który uchodzi za N :ph34r:S.

 

Prawdę mówiąc chyba nie odważyłbym się zaryzykować stwierdzenia że dany zegar jest NOS gdybym go osobiście nie kupił u jubilera

z certyfikatem zakupu i gwarancji nowości a następnie złożył dany egzemplarz do szczelnego pudełka i do sejfu ... i wyciąnął go po 40 latach

pokazać go teraz na forum.

 

Przeczytalem wszystkie Wasze opinie na temat tego Atlantica Prima i nie umiałbym bez obejrzenia zegara pod lupką z porównaniem do

oryginału - wzorca stwierdzić czy był odnawiany. Przecież te zegary mają często więcej niż 40 lat i sama luma mogła sie w tym czasie wykruszyć,

no ale wtedy gdzieś by te cząstki na tarczy leżały albo wpadły do mechanizmu i zostały zmielone na pył.

Jedno co zwróciłem uwagę a nie znalazłem odpowiedzi w Waszej korespondencji to prezentowany zegar Atlantic jest w wersji PRIMA a na mechaniźmie

wybite jest Atlantic SUPER.  Kierując pytanie do autentycznych znawców tematu - czy taka rozbieżność jest prawidłowa czy po prostu PRIMA dostał

nowe serce od SUPERa.

Będę wdzięczny za rozpracowanie tego zagadnienia. :wub:

 

 Jeśli będziecie zainteresowani to mogę wrzucić foto mojego atlantica - i też go pozwolę tu "rozmontować" na części pierwsze. :rolleyes:

Noszę się poza tym z zamiarem jego sprzedania więc byłoby wskazane aby kupujący nie kupował w ciemno tylko po fachowej ocenie towaru :D .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć tego Atlantica do działu o Worldmasterach.

 

Opis Super na werku jest jak najbardziej ok. Temat opisany w wyżej wymienionym dziale i oczywiście w książce W. Kutermankiewicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, chyba po raz pierwszy na tym Forum - zegarek ... Herold :)

Stary szwajcar na 15 kamieniach. Oceniam, że jest z lat 1930'tych.

Jego powłoczność jest już nieco umęczona upływem czasu i kontaktu z brutalną fizycznością tego świata, ale na plus trzeba zapisać, że zegarek jest w 100% oryginalny łącznie z koronką (wiadomo, jedynie szkiełko jest już wtórne), no i werk wygląda bardzo sympatycznie. Zegarek raz się spieszy, raz późni, ale jak na razie wszystko mieści się w granicach minuty na dobę.

Dekiel gładki zaciskany. Od środka "młotkowany" z napisem Fond Acier Inoxydable.

Najbardziej urzekły mnie te uszy, więc kupiłem :)

Zegarek pochodzi o syna właściciela, który zmarł w 1976 r.

W Sieci właściwie nie ma żadnych informacji o firmie Herold. Zapewne jedna ze setek małych rodzinnych manufakturek w jakiejś szopie na zboczu wysokiej góry w Alpach... ;)

Pozdrawiam,

Pawel

20150930_210349_zpslx0pkps7.jpg

20150930_210205_zpstque6ttx.jpg

Edytowane przez pawelmcstock

Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.