Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny titus. Tez mam jednego, ale mój to lata 70te. A ustawiam się drugi po niego w razie sprzedaży w kolejce

 

Dzięki!

To jest jeden z tych zegarków, których nigdy się nie sprzeda... Ale oczywiście będę miał w pamięci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, bardzo ładny ten Titus, choć jak dla mnie może zbyt ozdobny. No ale ja jestem czcicielem Saturna (zob. zdjęcia; teksturę na tarczy szarego trudno sfotografować bez powiększenia, jest bardzo drobna). A o koronce faktycznie pomyślę.

post-73655-0-81256700-1494263540.jpg

post-73655-0-94864300-1494263805.jpg

Edytowane przez 45jk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci, że krata robi wrażenie! Ale jednak ten z tym prostym giloszem wychodzącym z centrum bardziej do mnie przemawia.

 

Wiadomo subiektywne odczucie - jeden lubi brunetki a inny blondynki (pomijając Kiepurę, bo on to wszystkie :) )

 

W każdym razie jeżeli byś kiedyś myślał o sprzedaży to jestem oczywiście zainteresowany - z chęcią bym go widział w kolekcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

To jest jeden z tych zegarków, których nigdy się nie sprzeda... Ale oczywiście będę miał w pamięci :)

 

A pewnie. Trzymać mocno i nie wypuszczać takiego skarbu :lol:

Rzeczywiście, bardzo ładny ten Titus, choć jak dla mnie może zbyt ozdobny. No ale ja jestem czcicielem Saturna (zob. zdjęcia; teksturę na tarczy szarego trudno sfotografować bez powiększenia, jest bardzo drobna). A o koronce faktycznie pomyślę.

Przperaszam, jaki to model enicara ten ostatni. Chyba wiem na co będę musiał polować :D :D


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kratce fajne jest połączenie dwóch patentów, tekstury i cieniowania. A staruszka z dolną sekundą nie zamierzam sprzedawać. Na razie ponoszę sobie, może na zmianę z kratką - promienisty obecnie nie nadaje się do mierzenia czasu:-( BTW: model jest bezimienny, sporo podobnych, z różnymi tarczami, na Allegro i Ebay, ale uwaga na malowanki z Indii i chyba Chin.
 

Edytowane przez 45jk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z kratką jest chyba w stali? Generalnie fajny ale jednak dla mnie ten z sub-sekundą wymiata konkurencję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stali, mechanizm to AR160, sporo ich chyba jest w Polsce, zdarzają się dokładnie takie jak ten, "w kratkę", ale w różnym stanie. Mój też nie jest idealny (=lekka koperty polerka, na tarczy ślady są tak delikatne, że się nie ujawniły na zdjęciu). W ogóle sporo Enicarów miewa giloszowane tarcze, czasem bardzo fajne, choć często nadgryzione zębem czasu.
Cieszę się, że Ultrasonic się podoba - to taki prosty, skromny zegareczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tarcze są z lekką patynką to tym lepiej - ważne, żeby nie były zniszczone. Dla drastycznego przykładu moja inna tarczka od MOD'a:

0a85b29f86e762421463f4dd4f62e081_big.jpg

 

A ultrasonica kupię chętnie - jakby coś to jestem pierwszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak mi słów. Ta Bulova jest taka piękna :D :D :D


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimatem bardzo blisko LLD. Dwie koronki to jest to.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulova świetna. Na Titusa też jestem chętny - gdyby ktoś miał i chciał się pozbyć.  Mam innego i to jeden z moich ulubieńców vintage

post-68564-0-14421400-1494354023_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulova świetna. Na Titusa też jestem chętny - gdyby ktoś miał i chciał się pozbyć.  Mam innego i to jeden z moich ulubieńców vintage

 

On jest świetny, i chyba też ma 37mm jeżeli dobrze pamiętam... Żałuję, że kiedyś sprzedałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zapomniane arcydzieło" - Elgin 761.

 

post-2232-0-49197900-1494498313_thumb.jpg

 

post-2232-0-86029200-1494498449_thumb.jpg

 

post-2232-0-30433000-1494499885_thumb.jpg

 

Jeden z najwspanialszych płaskich automatów ever...

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/78578-elgin-761-zapomniane-arcydzielo/

 

Polecam - warto zobaczyć. Odkopałem i "naprawiłem" mój stary wpis, na dole dodałem zdjęcia prezentowanego egzemplarza.

Czasem to tak jest, ze kupimy "dobry" zegarek i dostajemy szmelc, a czasem kupimy szmelc i udaje się go odratować - jak w tym przypadku :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje do aktualnego trendu w mojej kolekcji, ale nie mogłem się powstrzymać... :)

 

Bulova compressor z 1962 r.

 

34165253350_3c80903440_b.jpg

Piękny zegarek, bardzo mi się podobają vintage z dwiema koronkami i szukam czegoś podobnego dla siebie, jakim budżetem trzeba dysponować żeby nabyć coś historycznie ciekawego i miłego dla oka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze cudny diver Lanco i Lip w podobnej stylistyce.

Nawet ostatnio w bazarku coś takiego było. Chyba za 1500zł, jeśli mnie pamieć nie myli...

Myślę, ze 1500-2000 starczy, żeby coś takiego kupić.

 

https://www.lip.fr/en/history/nautic_ski/nautic_ski_automatic/nautic-ski_automatique_671502.html

 

Obecnie produkowany model (na automacie Citizena) to 500 euro.

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to już "wyższa pólka" ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech.. już dawno nic nowego mi nie wpadlo to choć oczy nacieszę. Podobnego Titusa o mało co nie nabyłem na starociach ale sprzedający się troche drożył a żona była za blisko.... <_<

Enicary też fajniuchy. Podobają mi się bo są takie slim. Super nabytki.


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zapomniane arcydzieło" - Elgin 761.

 

attachicon.gifelgin 761 8.JPG

 

attachicon.gifelgin 761 6.JPG

 

attachicon.gifelgin 761 10.JPG

 

Jeden z najwspanialszych płaskich automatów ever...

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/78578-elgin-761-zapomniane-arcydzielo/

 

Polecam - warto zobaczyć. Odkopałem i "naprawiłem" mój stary wpis, na dole dodałem zdjęcia prezentowanego egzemplarza.

Czasem to tak jest, ze kupimy "dobry" zegarek i dostajemy szmelc, a czasem kupimy szmelc i udaje się go odratować - jak w tym przypadku :)

czyli świetnie wydane 50 zł ;)

zapomniałem dodać tę aukcję do snajpera i plułem sobie w brodę. dobrze jednak, że trafił do specjalisty od amerykańskich czasomierzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Bulove 1000 usd

To jeszcze do przyjęcia dla mnie, a jakieś inne typy? Widziałem na forum jeszcze Enicara i chyba Atlantica, ale mogę się mylić :/

Edytowane przez Vars

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cal. 601

Piękna :wub:

 

A u mnie kolejna Cyma:

DSCF3282-1.jpg

 

DSCF3285-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.