Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wpadł mi rece taki oris

na pewno koperta jest do renowacji ale nie wiem czy warto 

mechanizm chodzi ,chociaż potrzebuje przeglądu 

w sumie nie wiem co z nim zrobic ,liczę na podpowiedzi

post-94780-0-13676700-1518957337_thumb.jpg

post-94780-0-59053400-1518957347_thumb.jpg

pewnie nic wyszukanego ale mi sie podoba

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać do serwisu mechanizmu i tyle... Stan jest ok, koperta ujdzie. Nowy chrom będzie kiepsko współgrał z tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie draznia mnie ubytki i wżery na kopercie 

skłaniam sie ku renowacji oraz czyszczeniu tarczy 

ale może sie mylę 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czyszczeniem tarczy zawsze jest ryzyk, że się zmyje więcej niż brud... Mnie ta tu nie razi. Wiekowy zegarek, nie musi wyglądać jak nowy. Ale co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy chcesz mieć bardzo ładny Vintage, czy błyszczącą prawie "nówkę". Jeśli ładny zegarek z duszą, to oddaj go do przeglądu, bo mechanizm, bez względu kto i kiedy się nim zajmował, powinien być wyczyszczony, nasmarowany i wyregulowany. Tarcza jak na swoje lata jest bardzo ładna i wymaga zaledwie odkurzenia, bo przy myciu można zrobić więcej szkód niż korzyści. Wskazówki też wystarczy przetrzeć i już będą pasowały charakterem do całości. Ja koperty bym też nie ruszał, bo jak to ma być zegarek z historią, to nie można włożyć takiej tarczy w błyszczącą świeżo pochromowaną kopertę. Nowe szkiełko, nowy ciekawy pasek, wyczyszczona z brudu i lekko przepolerowana koperta i masz super vintage zegarek który sam się obroni. 

Jak wyszorujesz tarczę, dorzucisz złocenie wskazówek i chromowanie koperty, wyjdzie bohomaz ni to vintage ni to coś nowego. Na portalach aukcyjnych jest mnóstwo pomalowanych, pochromowanych składaków, ale czy tego chcesz? Jeśli nie chcesz zegarka z duszą i by wyglądał jakby mówił o swojej historii, to po co bawisz się starociami, kup nowego Orisa, albo coś innego bardziej świecącego. Oczywiście Imho, bo to Tobie, a nie nam ma się podobać zegarek, który będziesz nosił na nadgarstku. :D  

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Constellation cal. 1620 ref. 386.0802b10a0bb75370541b177b09b25e85cc62.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy chcesz mieć bardzo ładny Vintage, czy błyszczącą prawie "nówkę". Jeśli ładny zegarek z duszą, to oddaj go do przeglądu, bo mechanizm, bez względu kto i kiedy się nim zajmował, powinien być wyczyszczony, nasmarowany i wyregulowany. Tarcza jak na swoje lata jest bardzo ładna i wymaga zaledwie odkurzenia, bo przy myciu można zrobić więcej szkód niż korzyści. Wskazówki też wystarczy przetrzeć i już będą pasowały charakterem do całości. Ja koperty bym też nie ruszał, bo jak to ma być zegarek z historią, to nie można włożyć takiej tarczy w błyszczącą świeżo pochromowaną kopertę. Nowe szkiełko, nowy ciekawy pasek, wyczyszczona z brudu i lekko przepolerowana koperta i masz super vintage zegarek który sam się obroni. 

Jak wyszorujesz tarczę, dorzucisz złocenie wskazówek i chromowanie koperty, wyjdzie bohomaz ni to vintage ni to coś nowego. Na portalach aukcyjnych jest mnóstwo pomalowanych, pochromowanych składaków, ale czy tego chcesz? Jeśli nie chcesz zegarka z duszą i by wyglądał jakby mówił o swojej historii, to po co bawisz się starociami, kup nowego Orisa, albo coś innego bardziej świecącego. Oczywiście Imho, bo to Tobie, a nie nam ma się podobać zegarek, który będziesz nosił na nadgarstku. :D  

dzieki za przydatne rady  ,oddaje do przeglądu  i nie ruszam go na razie,,,Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gregory_70

 

Omega Constellation nawet w wersji LCD jest ciekawym nabytkiem. W jakim języku jest opis dni w drugim wersie?

post-60800-0-49096700-1519117235_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gregory_70

 

Omega Constellation nawet w wersji LCD jest ciekawym nabytkiem. W jakim języku jest opis dni w drugim wersie?

 

To jest dobre pytanie Frantz70, sprawdziłem kilka popularnych języków i niestety nie znalazłem odpowiedzi.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre pytanie Frantz70, sprawdziłem kilka popularnych języków i niestety nie znalazłem odpowiedzi.

 

Jeśli chodzi o drugi wers, to wydaje mi się, że jest to przedłużenie pierwszego tzn. MO - Monday etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o drugi wers, to wydaje mi się, że jest to przedłużenie pierwszego tzn. MO - Monday etc.

Bingo  :)


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten Lings, tylko czemu wkładali do środka buksiaki?!
Dugenii też nic nie brakuje. No, może tylko - jak to pisał Leszek (Lec) - chrabąszcza wewnątrz ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka o to bakteria2b51a173737ce6bac572b23c5f2ae678.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten juz nie chodzi :)

Heh, taki z nimi problem. Leży u mnie podobna rzecz (choć pod inną marką) i czeka na wskrzeszenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lamhub

po wielu zamianach zwyłej takiej pozłacanej potem helmecie pozłacanyn potem speedsonicu mam w końcu chrono takie jakie zawsze mi się marzyło :)

post-70585-0-68841100-1519291952_thumb.jpg

Edytowane przez lamhub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe nabytki, dotarły i jakoś chyba się będziemy rozstawać

post-89114-0-16364500-1520027357_thumb.jpeg

post-89114-0-86798100-1520027419_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek!

Ciekawe czy się domyślacie co to?! :P

 

post-22413-0-41682200-1520081217_thumb.jpeg

 

post-22413-0-37971000-1520081237_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.