Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Na ten moment nic lepszego nie mam. "Skaza" w "o" w napise Rolex to mikro-kropka na szkle.

Piękny model. Zdecydowanie bardziej mi się podoba, niż te współczesne, które trudno od siebie odróżnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe słowa.

 

No i wszystko jasne i na jasno :D  :D

 

Czyli że gra i śmiga, czy coś nie tak? :P


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek,tarcza odnowiona,wskazówki też,lumy godzinowe nałożone  nie wiadomo po co?,napis rolex z innej bajki,pozostałe napisy też jakieś inne,koperta szczotkowana polerowana itd. Jeszcze nie wiadomo jak środek ale pewnie ok.Takie jest moje zdanie,tak jak dla mnie zegarki które były odnawiane dla mnie nie są nic warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek,tarcza odnowiona,wskazówki też,lumy godzinowe nałożone  nie wiadomo po co?,napis rolex z innej bajki,pozostałe napisy też jakieś inne,koperta szczotkowana polerowana itd. Jeszcze nie wiadomo jak środek ale pewnie ok.Takie jest moje zdanie,tak jak dla mnie zegarki które były odnawiane dla mnie nie są nic warte.

 

Z lumą mogę się zgodzić, ale skąd Twoje przypuszczenia związane z renowacją tarczy ?


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek,tarcza odnowiona,wskazówki też,lumy godzinowe nałożone  nie wiadomo po co?,napis rolex z innej bajki,pozostałe napisy też jakieś inne,koperta szczotkowana polerowana itd. Jeszcze nie wiadomo jak środek ale pewnie ok.Takie jest moje zdanie,tak jak dla mnie zegarki które były odnawiane dla mnie nie są nic warte.

 

Oczywiście każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii - od tego jest forum - dlatego przyjmuję do wiadomości i odpowiadam:

 

Zanim kupiłem ten zegarek przez okrągły rok przeglądałem rutynowo, codziennie dziesiątki ofert Rolexów vintage, oglądając filmy na kanałach YT poświęconych vintage Rolexom, w efekcie końcowym pochłaniając jak odkurzacz wiedzę związaną z tym tematem. Jestem wzrokowcem - po jakimś czasie nauczyłem się w naturalny sposób rozróżniać tarcze kombinowane od ori. Tak samo koperty spolerowane od zachowanych w dobrym stanie (co nie znaczy, że nigdy nie odświeżane).

 

Zegarek kupiłem od znanego sprzedawcy, który na co dzień handluje vintage Rolexami. Spotkałem się z nim osobiście (pofatygował się do mnie dojeżdżając 200km). Zegarek przed zakupem przeszedł przegląd zegarmistrzowski. Zostałem zapewniony co do oryginalności tarczy, koperty i bransolety, oraz co do sprawności werku.

 

Po zakupie konsultowałem jeszcze dla upewnienia się kwestię oryginalności tarczy z renomowanym sprzedawcą polskiego pochodzenia, który działa w UK. Tak jak w mojej opinii, jego opinii, jak i sprzedawcy od którego kupiłem - tarcza jest na 99% zachowana w stanie oryginalnym.

 

Co więcej - luma - otóż sam widząc ofertę sprzedaży podejrzewałem, że prawdopodobnie była nakładana na nowo. Chodzi o to, że wszystkie "kropki" są obecne na tarczy, a na zdjęciach luma przybiera zielonkawy kolor, jak typowa luminova nakładana w czasach dzisiejszych. Otóż okazuje się, że: 

 

1. Widziałem identycznie nałożoną lumę w identycznym kolorze w egzemplarzach sprzedawanych przez renomowane internetowe sklepy, reklamowane jako 100% ori.

 

2. Tryt reaguje w ciągu swojego "żywota" na naświetlenie (w sensie warunki noszenia/przechowywania) w różny sposób. Dlatego na jedym egzemplarzu ujrzysz lumę czarną jak smoła (wypaloną), na drugim przyjmie kolor dyniowego pomarańczu, a na innym... zgadza się - zielonkawy. Ponoć zieleń wiąże się z długotrwałym przechowywaniem w ciemności (czyt. np. w szufladzie/sejfie). Dodatkowo dopowiem, że na żywo w świetle dnia, lume-doty wpadają wedle ludzkiego oka bardziej w krem.

 

3. Dodatkowym sposobem na sprawdzenie, czy na zegarku jest tryt, jest naświetlenie go UV. Jeżeli masz zwykłą masę świecącą, to naświetli się jak typowa luminova i będzie trzymać naświetlenie przez jakiś czas. Jeżeli to "martwy" tryt, naładuje się dosłownie na 2 sekundy i pięknie zgaśnie, jakby ktoś mu odciął dopływ światła. Nie zgadniesz jak ten "eksperyment" pokonał mój egzemplarz.

 

Co do stanu koperty - trudno mi się wypowiadać z całkowitą pewnością. Stwierdzić mogę jedynie, że ranty są ostre tam gdzie ostre być powinny, koperta z pewnością na żywo nie wygląda na odświeżaną, a już na 100% nie odświeżaną w ciągu ostatnich 10 lat (wgniotki i mikroryski zdążyły się już spatynować.) Na wskazówkach przy dużym zbliżeniu  również widać oksydę.

 

Dlatego z całym szacunkiem, opinię przyjmuję i szanuję, ale się nie zgadzam.

 

PS: Dla mnie nawet zegarki, które były odnawiane - o ile umiejętnie - mogą cieszyć oko i posiadają pewną wartość.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MasterMind chyba wyczerpał temat, a kolega 50 cent może następnym razem pomyśli zanim cokolwiek napisze.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jest model z lat 50,a nie z 68 tak czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, rozwiń myśl, zanim napiszę kolejny esej ;)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie czy zegarek jest z lat 68,bo według mnie są to lata 50te.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładny rocznik to jedyna rzecz, której ani ja ani sprzedawca nie sprawdzaliśmy po numerze seryjnym. Poprzedni właściciel mówił coś o 69 roku, więc na ten moment tak go "oficjalnie" datuję. Zdejmując bransoletę widziałem 3kę na początku numeru seryjnego, o ile się orientuję, oznacza początek lat 70tych.

 

Jeżeli chcesz, mogę zdjąć pasek i podać początkowe liczby numeru seryjnego. Jeżeli chcesz mieć pewność, że nie kłamię, mogę zrobić zdjęcie i zamazać końcówkę.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rolexa = przygotuj się na lincz;D


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia kolegi @MM faktycznie nie najlepsze te z aukcji są troche lepsze i widać na nich chyba szlif słoneczny co do lumy to te modele miały ja i to wszystko prawda z kolorami lumy. Zegarek wyglada ładnie. Gratuluje pierwszego i nie ostatniego ;):D

 

 

 

A do mnie zawitała piękna jak dla mnie Certina DS :)

 

post-22413-0-17326500-1528212190_thumb.jpeg

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest nie potrzebne.Wracając do autentyczności zegarka to jest nadal kilka ale.

1.za wielki napis rolex

2.napis rolex krzywy ucieka w lewą stronę widać dokładnie na indeksach godzinowych 11ta,13ta widać różnicę 

3.logo rolex i napis rolex brak spójności środka

4.za wielki napis Precision

5.na allegro jest podobny model jak nie taki sam,Rolex Precision,sprzedawca pisze,że po profesjonalnej obrubce i wszystko oryginał o tarczy nie napisał ani słowa,sprawdzcie poczytajcie i porównajcie

6.za świeża luma

7.wskazówki odnowione to widać.itd,itd.

 

 

Szwed...certina DS2 to absolutny oryginał  :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwed...certina DS2 to absolutny oryginał :o

To prawda oryginał jakich mało! ;):D

 

post-22413-0-90891900-1528214562_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwed, świetna C!

 

Pasek to Tropic?

Edytowane przez jimmy6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwed, świetna C!

 

Pasek to Tropic?

Dzięki!

Tak Orginalny vintage tropic piwnicą pachnący! ;):D

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest nie potrzebne.Wracając do autentyczności zegarka to jest nadal kilka ale.

1.za wielki napis rolex

2.napis rolex krzywy ucieka w lewą stronę widać dokładnie na indeksach godzinowych 11ta,13ta widać różnicę 

3.logo rolex i napis rolex brak spójności środka

4.za wielki napis Precision

5.na allegro jest podobny model jak nie taki sam,Rolex Precision,sprzedawca pisze,że po profesjonalnej obrubce i wszystko oryginał o tarczy nie napisał ani słowa,sprawdzcie poczytajcie i porównajcie

6.za świeża luma

7.wskazówki odnowione to widać.itd,itd.

 

 

Jeżeli chodzi o symetrię, moje zdjęcia najwyraźniej przekłamują. Zapewniam, że nie ma rozjazdu i napisy trzymają się w symetrii do indeksów itd.

 

Z rozstawem i rozmiarem czcionek jestem w stanie zrozumieć o co Ci chodzi. W sensie wiem, że spora część egzemplarzy Oysterów chociażby widocznych w Internecie posiada "mniejszy set" napisów (z braku lepszego określenia).

 

Natomiast nie oznacza to (w szczególności gdy mówimy o Rolexie i różnorodności tarcz z których słynie wśród kolekcjonerów) że to jedyna spotykana oryginalna konfiguracja. Wydaje mi się, że poniższe zdjęcie to potwierdza.

 

tMJFfDp.jpg

 

Ja na ten moment kończę temat i obstaję przy swoim.

 

Tym bardziej, że dla spokoju ducha podesłałem przed chwilą zdjęcia mojego nabytku do następnego znanego w Polsce kolekcjonera i jego opinia co do oryginalności tarczy pokrywa się z poprzednimi.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A ja nadal konsekwentnie gratuluję Koledze @MasterMind nabytku i przy okazji cieszę się, że z vintage mam tylko zwykłą niepozorną i nie budzącą takich emocji Omege Geneve ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek to akurat podróbka.

Nie do końca! Jest to tropic Vintage a nie z hong Kongu badziew!

Ale prawda swiss made nie ma!

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.