Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dziś z Łodzi wrócić z vintage Datejustem, ale się nie udało. Co prawda nie można powiedzieć, że wróciłem na tarczy :P

Świetna Omega! Tarcza, kształty koperty, dekielek z medalionem, no cała jest kapitalna :D Chyba przez takie okazy zarażasz mnie zegarkami vintage :rolleyes:


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna Omega!

Troche dużo spatynowana ale dobrze, ze równomiernie po całej tarczy to tworzy spójny efekt!

Gratuluje :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie!

 

Jest to rzadki egzemplarz Pie Pana. Nie dość, że tarcza "crosshair", to jeszcze rzadziej spotykane indeksy w groty strzał. W kombinacji z najfajniejszym IMO typem koperty i oryginalną koronką, inną od typowego kanciaka kojarzonego z tymi Pie Panami. Koperta nie widziała polerki, dekiel niewytarty, szkło oryginalne niskoprofilowe, sygnowane. Wewnątrz cal. 551 w ładnym stanie. Dodatkowo według opinii kolekcjonera który jest ekspertem w konstelacjach, jest to rzadka referencja, pierwszy wypust.

 

Jednym słowem, znów trafiło się ślepej kurze ziarno :P

 

Ponoć tego Pie Pana można umyć tak skutecznie, że tarcza będzie jak nówka-nierdzewka. Nie wiem tylko czy się decydować, czy zostawiać, bo w sumie na żywo efekt takiej złotej patyny naprawdę robi fajne wrażenie, w szczególności z jakimś miodowym paskiem.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie!

 

Jest to rzadki egzemplarz Pie Pana. Nie dość, że tarcza "crosshair", to jeszcze rzadziej spotykane indeksy w groty strzał. W kombinacji z najfajniejszym IMO typem koperty i oryginalną koronką, inną od typowego kanciaka kojarzonego z tymi Pie Panami. Koperta nie widziała polerki, dekiel niewytarty, szkło oryginalne niskoprofilowe, sygnowane. Wewnątrz cal. 551 w ładnym stanie. Dodatkowo według opinii kolekcjonera który jest ekspertem w konstelacjach, jest to rzadka referencja, pierwszy wypust.

 

Jednym słowem, znów trafiło się ślepej kurze ziarno :P

 

Ponoć tego Pie Pana można umyć tak skutecznie, że tarcza będzie jak nówka-nierdzewka. Nie wiem tylko czy się decydować, czy zostawiać, bo w sumie na żywo efekt takiej złotej patyny naprawdę robi fajne wrażenie, w szczególności z jakimś miodowym paskiem.

Nic nie ruszaj, jest piękna i niech taka zostanie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę. Ale na serwis wysyłam, by mieć święty spokój na najbliższe lata.

 

gallery_65341_3661_188873.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lamhub

Bardzo dawno mnie nie było to uderzam z przytupem zakupy z ostatniego tygodnia :)

post-70585-0-24566900-1538495205_thumb.jpg

Edytowane przez lamhub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę. Ale na serwis wysyłam, by mieć święty spokój na najbliższe lata.

][/url]

Tak jak było już napisane też bym nie ruszał!

Do twarzy jej z patyną ma swój urok i niech tak zostanie :)

I ładnie pasek dobrałeś.

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

MasterMind - Fajna PiePan, szczerze gratuluję, ale wg mnie trochę za dużo tej patyny na tarczy. Z reguły patyna na tarczy = brud. Więc skoro Omega ma Ci służyć na lata i da się umyć tarczę bez jej uszkodzenia, to zaryzykuj i umyj. Jeszcze zdąży pokryć się nową patyną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuj to słowo klucz. Zastanawiam się jak wielkie jest ryzyko usunięcia tego "osadu" jakkolwiek by go nie nazwać. Zastanawiam się, czy efekt czyszczenia, to srebro które się odsłoni będzie bardziej apetyczne wizualnie od kolorowego nalotu. Po drugie nie mam pojęcia jakiej metody mycia użyć najlepiej. Zegarek wysłałem dziś do uznanego zegarmistrza, ma ocenić co można zrobić w kwestii mycia tarczy i jak wielkie jest ryzyko przy ew. myciu. Podejrzewam, że powie - mogę umyć, ale na Twoją odpowiedzialność - i nie wiem co odpowiem w takim przypadku ;)

 

gallery_65341_3661_69996.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do MWATCH jak ta patyna jest na warstwie lakieru zabezpieczającego to wyjdzie super,jeśli są wykwity miedzianego podkładu to zostaną pryszcze ale i tak będzie lepiej.MWATCH mam w znajomych żebyś nie musiał szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda pokazywał jakiś czas temu swoje efekty pracy mycia bezdotykowego i naprawdę były imponujące.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do MWATCH jak ta patyna jest na warstwie lakieru zabezpieczającego to wyjdzie super,jeśli są wykwity miedzianego podkładu to zostaną pryszcze ale i tak będzie lepiej.MWATCH mam w znajomych żebyś nie musiał szukać

A gdzie znaleźć ta firmę i efekty ich pracy? Google nic mi nie znalazło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znaleźć ta firmę i efekty ich pracy? Google nic mi nie znalazło

To jest członek forum i tu w dziale Vintage pokazywał jakie cuda robił wyglądało jak wyprane w proszku polena2000 ;):D

Było to ze 2lata temu przynajmniej jak mnie pamięć nie myli.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wpisać nick w wyszukiwarkę użytkowników i pojawia się kolega MWATCH. ;) 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu = 2 lata temu w słowniku szweda - warto zapamiętać  :lol:


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu = 2 lata temu w słowniku szweda - warto zapamiętać  :lol:

No co?

Szczęśliwi czasu nie liczą!

A zegarki mam tylko od podziwiana! :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. 

 

Nie jestem jakoś załamany, że DJ nie udało się znaleźć. Pie Pan to numer jeden z listy vintage Omeg, które chciałem mieć w kolekcji - byłem umówiony wcześniej na jego "oględziny" więc to nie był impuls zakupowy. W dodatku ten egzemplarz jest całkiem rzadki.

 

 

 

 

a jak trzyma czas?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pie Pan to mój numer 1 na liście starych garniiturowych Omeg. Może kiedyś wpadnie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a jak trzyma czas?

 

Właśnie oddałem do zegarmistrza. Przejdzie kompleksowy serwis mechanizmu z dokładną regulacją więc po zabiegu powinien chodzić zgodnie z obietnicą chronometru na tarczy ;)

 

O ile napis ostanie się po myciu :D


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak?!

A mówiłeś, ze Ci się podoba. :P


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, ale fabryczny wygląd tej tarczy kusi mnie bardziej. Jeszcze ostateczna decyzja nie zapadła. Na razie czekam co powie majster.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak się zdecydujesz i zaufasz to trzymam kciuki :P


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.