Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio gdzieś na forum twierdziłem, że nie przepadam za złotym kolorem...

 

post-106813-0-57605900-1544529691_thumb.jpeg

 

Błyszczy skubany strasznie:

 

post-106813-0-37660800-1544529878_thumb.jpeg

 

Co ja poradzę, że mam słabość do starych zegarków. Pójdzie nowy pasek, pewnie w jakimś zielonkawym odcieniu, żeby do złotego ładnie pasowało, nowa szybka, czyszczenie, smarowanie i mój dotychczasowy GP będzie miał braciszka. Fajnie, bo nie polerowany, nie picowany, taki jak był noszony i wylądował w szufladzie. Nawet pasek jakiś z epoki mu został, z zapięciem w starym stylu, z podwójną klamerką.

 

post-106813-0-24012800-1544530344_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gratki fajnego nabytku. Nie trzeba go polerować, żeby świetnie się prezentował  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego zaufanego Niemca, od którego zegarki są zawsze w stanie nienaruszonym. Nic nie picuje, nawet w zakamarkach jest oryginalny bród i kurz z epoki :D 

 

Tutaj tylko szkiełko jest pęknięte, więc niestety do wymiany. Na szczęście to nie Omega i nie ma żadnych znaczków, więc wystarczy dobrać kształtem i rozmiarem. Więcej nic nie robię, ma zostać oryginalny, z oryginalną patyną i drobnymi ryskami, tak jak leżał u Niemca w szufladzie.

 

Zegarki to jednak straszna choroba. Chciałem mieć jakiegoś staruszka, jednego, kurka, staruszka, a mam już kilka i zaczynam myśleć, czy nie kupić jakiegoś pudełka na cały ten złom :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 21 lat byłem jednozegarkowcem (Seiko 5 Automatic). Któregoś razu żona spytała: "A może byś sobie jakiś zegarek kupił?". Puszka Pandory został wtedy otwarta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy wskazówki. Ale za to jakie!

gallery_225_1514_142175.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki styrany dziadek w litym złocie 18k

Ref 806

post-69556-0-76971700-1545399867_thumb.jpeg

post-69556-0-37223800-1545399883_thumb.jpeg

post-69556-0-51475700-1545399896_thumb.jpeg


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dekielek zdjęty, to pokaż i mechanizm.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie nie wejdę, w jaki wątek z nabytkami, tam świątecznie obrodziło. Gratulacje.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wigilijne zdobycze.Commodore i Unitrex z papierem.

 

Przy okazji Bozego Narodzenia wszystkim uzytkownikom forum i ich rodzinom Najlepsze zyczenia ZDROWYCH,WESOLYCH ,DOBRZE ZAKRAPIANYCH SWIAT.

post-40159-0-72967900-1545661331_thumb.jpg

post-40159-0-37753900-1545661370_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-46446-0-85102400-1545861274_thumb.jpg

Przed świętami, taki sobie zrobiłem prezencik, Dugena automat w stali. O dziwo pięknie trzyma czas.

Edytowane przez Tajtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to nie jest nieodpowiednie miejsce na to pytanie. Przeszukałem forum ale nie znalazłem bardziej pasującego wątku. Sprawa co prawda nie dotyczy nowego nabytku vintage ale potencjalnego.

 

Ostatnio złapałem vintage'owego bakcyla- świeżak jestem- i już wkrótce po zakupie pierwszych staruszków zachorowałem na UG Poleroutera. Dobra to nie jedyny model, który za mna chodzi ale akurat ten UG strasznie mnie zaintrygował. Nawet znalazłem strone poświęcona temu modelowi.

https://universalgenevepolerouter.com/

Cieżko na rynku znaleźć jakiś przyzwoity egzemplarz a gdzie nie znajde jakiegoś zadbanego to już sprzedany. Znalazłem parę sztuk, które ewentualnie, wydaje mi się, mozna rozważyć. Mam też na oku kilku sprzedawców, u których Polerouter sie przewija.

No ale moje pytanie- jako jeszcze zielonego w świecie vintage- dotyczy stanu technicznego i wizualnego jednego z egzemplarzy.

Sama patyna na tarczy nawet mi sie podoba. Wskazówki... ujdą. Jednak wydaje mi się, że widoczne purchle na tarczy to jakas postępujaca pod lakierem korozja. No i obawiam się jak to zacznie wygladać w przyszłości. A jeżeli zrobi się po czasie dużo gorzej to czy da się z tym coś zrobić?

 

Może śmieszne pytanie ale jak pisałem takie historyczne zegarki do dla mnie nowość. Jeszcze nie obyty jestem ale chętnie sie dokształcę.

 

 

 

 

post-80276-0-44502900-1545912793_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bąbelki nie muszą dalej postąpić. Dużo zależy od byłych i aktualnych warunków przechowywania zegarka. Będąc później w jego posiadaniu warto zrobić serwis i w jego zakresie usunąć korozyjne naloty z mechanizmu. W miarę możliwości oczywiście, bo o oryginalne części byłoby ciężko.

 

Załączyłeś zdjęcie z bliska. Normalnie jak patrzy się na zegarek, to pewnie nie widać ich tak bardzo lub wcale. Zerknij na te 2 zdjęcia mojej Omegi. Niby coś widać, lecz katastrofy nie ma, a jest ze mną już kilka lat.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/127373-jaki-zegarek-vintage-masz-dziś-na-ręku/page-42#entry1855196

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/127373-jaki-zegarek-vintage-masz-dziś-na-ręku/page-138#entry2415132

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję goraco za odpowiedź.

 

Z daleka wyglada ciut lepiej jednak kosztem wskazówek. Wiadomo zależy od odbicia światła. Natomiast sam mechanizm- pierwsze serie z mikrorotorem- moim amatorskim okiem OK.

 

post-80276-0-46947200-1545918496_thumb.jpg

 

post-80276-0-50222400-1545918626_thumb.jpg

zdjecia sprzedawcy

 

Ale poszperam jeszcze. Może coś znajdę jednak z tego co widzę musze sie liczyć w przypadku lepiej zachowanych egzamplarzy z  mocnym wzrostem ceny.

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wziąć pod uwagę regenerację i na samym końcu renowację samych wskazówek. Wszystko zależy od Ciebie. Uważam, że starsze egzemplarze w stanie co najmniej dobrym cieszą oko właściciela, jednakże nie zapominajmy o ich wieku.

 

Dla przykładu starsza Delbana z odnowionymi wskazówkami z lumą. Nie wiem jak wyglądały wcześniej, ale podejrzewam, że skoro poprzedni właściciel je wymienił lub zregenerował, to były w gorszym stanie. Obecnie nieco odróżniają się od całości, ale czy ja wiem czy aż tak bardzo. Szczególnie gdy patrzy się na nie z odległości ~0,5m.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/127373-jaki-zegarek-vintage-masz-dziś-na-ręku/page-65#entry1992423

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to gratki fajnej Omegi  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, że co? Zdjęcie z bazarku przyniósł? ;)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.