Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi mi o to, że ich pełno wstawia tylko niech robi to w odpowiednich tematach które są temu poświęcone! Jest ich tu dużo na forum tematów oczywiście.

Rozumiem, ze lubi się chwalić bo ma czym sami też tak wszyscy robimy, ale róbmy to w odpowiedni sposób!

 

Nie tylko na forum wstawia zdjecia, na grupach fb też ich pełno.

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gallery_65341_3942_448045.jpg

 

Dzisiaj udało mi się nabyć prawdziwe cudo.

 

Vintage'owy Vulcain Cricket, znany również jako "prezydencki zegarek" - wszystko przez historię związaną z historycznymi lokatorami Białego Domu. W przeszłości Crickety nosili prezydenci USA, tacy jak Harry Truman, Dwight Eisenhower, Richard Nixon czy Lyndon Johnson. Ten ostatni był zagorzałym fanem modelu, do tego stopnia że osobiście kupił sobie jedną sztukę będąc w Genevie, a podczas swojego urzędowania zamówił i rozdał w prezentach ponad 200 sztuk Cricketów różnym dygnitarzom.
 
Vulcain Cricket uważa się za pierwszy zegarek naręczny ze skutecznie (w pełni użytkową) zaimplementowaną funkcją alarmu (w 1947 roku). Wewnątrz bije in-house'owy werk o oznaczeniu 120, o naciągu manualnym, chwalący się 42-godzinną rezerwę chodu. Co ciekawe mechanizm nakręca się w poruszając koronką w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara, kręcąc zgodnie z ruchem nakręcamy alarm.
 
Jak niektórym z Was zapewne zdążyło się rzucić w oczy, egzemplarz ten ma bardzo rzadką konfigurację tarcza/koperta - w sposób oczywisty kojarzącą się z Universal Geneve Polerouterem (projekt Geralda Genty) - z tym że z o wiele ciekawszym profilem koperty niż wspomniany UG. Jest to również wersja duża w porównaniu do innych Cricketów (większość ma 34mm), posiadająca stalową kopertę o średnicy 35.5mm i lug to lug bliskie 47mm(!).
 
Stanu nie będę określał, bo wszystko widać na zdjęciach :D
 
gallery_65341_3942_325031.jpg
 
gallery_65341_3942_608682.jpg
 
gallery_65341_3942_752900.jpg

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja Cię przepraszam!

Ale piękny egzemplarz Ci się trafił!!!

Przepiękny gratuluje strzału!

Jeden z ciekawszych modeli jakie firma wyprodukowała!

 

Uszy podobne do Omegi. :)

Zaniemówiłem.

Ja tez!!! :D

Nie wiedziałem co napisać!!! ;):D

Bo taka piękna sztuka! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ! Ten który jest na bazarku nie wzbudził takich emocji, natomiast tutaj kapitalny projekt i stan marzenie.Był odnwiany czy tak się zachował ?

Jaki to może być rocznik ?

Gratulacje. :wub: :wub: :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegarek I super, że napisałeś o nim parę ciekawostek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaniemówiłem.

 

To tak jak ja wyjmując go z pudełka. Niby wiedziałem co kupiłem, ale dopiero na żywo robi wrażenie. Gdy założyłem na rękę, poczułem się tak, jakbym nosił go od lat.

 

O ja Cię przepraszam!

Ale piękny egzemplarz Ci się trafił!!!

Przepiękny gratuluje strzału!

Jeden z ciekawszych modeli jakie firma wyprodukowała!

 

Uszy podobne do Omegi. :)

 

 

Dzięki, miłe słowa ze strony szweda są zawsze w cenie :D  Z góry wygląda jak Polerouter, z profilu rzeczywiście omegowo. Generalnie ma wszystko co dobre z obu światów i jeszcze dodaje coś od siebie.

 

Piękny ! Ten który jest na bazarku nie wzbudził takich emocji, natomiast tutaj kapitalny projekt i stan marzenie.Był odnwiany czy tak się zachował ?

Jaki to może być rocznik ?

Gratulacje. :wub: :wub: :wub:

 

To że na bazarku jest inny Cricket to też niezłe zrządzenie losu. Długo śledzę i nigdy tego modelu u nas nie widziałem. Co do mojego, jest w fabrycznym stanie zachowania, niepolerowany, z delikatną patyną na tarczy i świetnie przebarwioną lumą. Po deklu widać, że nie był wiele noszony. Napisy jak w fabrycznej nówce. Rocznikowo trudno powiedzieć, Vulcain raczej nie ma bazy numerów i referencji którą da się łatwo sprawdzić. Obstawiam lata 60te, pytanie tylko czy początek, czy raczej koniec/przełom 70tych.

 

Świetny zegarek I super, że napisałeś o nim parę ciekawostek.

 

Idąc za radą Master Yody, po zakupie postanowiłem napisać coś więcej, niż tylko liczyć na "puste gratulacje", nie dając nic od siebie z merytorycznego punktu widzenia :D

 

WOW!!! Piękny :wub: gdzie dorwałeś taki piękny stan?

 

W Polsce, kupiłem "poza głównym obiegiem", nie był nigdzie wystawiony. Mam dobry kontakt z panem Piotrem Szcześniakiem, znanym kolekcjonerem. Polecam jego grupę na facebooku Vintage - Stare zegarki szwajcarskie. Piotr wystawia tam ładne sztuki, sam jestem tam moderatorem.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulcain Cricket... Po co tyle zdjęć?
Wystarczyło tylko jedno...
... by wzbudzić mój zachwyt i zazdrość.
Cudo.
Gratuluję :)

Edytowane przez jastase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulcain świetny. Do tego większy rozmiar, miodzio. Jak to jest z tą firmą? Robią coś nowego czy zakończyli / coś mi sie przypomina o zakończeniu produkcji czy upadku firmy /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal istnieją, ale są bliscy upadku. W 2016 zwalniali pracowników i wydaje się, że ledwo wiążą koniec z końcem. Nadal produkują Crickety, tyle że w większych rozmiarach, bardziej nowoczesnym wyglądzie. Nadal utrzymują tradycję wręczania prezydentom USA zegarków tuż po zaprzysiężeniu. 

 

Vulcain_Cricket_Group_FI.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Idąc za radą Master Yody, po zakupie postanowiłem napisać coś więcej, niż tylko liczyć na "puste gratulacje", nie dając nic od siebie z merytorycznego punktu widzenia :D

 

 

To jest bardzo dobra droga Z takich ciekawostek bierze się głębsze zainteresowanie tematem. Cóż, teraz będę czytać o zegarkach prezydenckich, a o Vulcainie szczególnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie napisze,bo odebralo mi umiejetnosc pisania i mowienia,gdy go rano zobaczylem !

 

post-108764-0-87533500-1570694259_thumb.jpg

post-108764-0-11834200-1570694274_thumb.jpg

post-108764-0-41021500-1570694287_thumb.jpg

post-108764-0-06737300-1570694303_thumb.jpg

post-108764-0-55581000-1570694316_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy juz go pokazywałem... chyba nie, bo wczoraj wieczorem odkuwałem z niego brud. :)

72890531_10206963147072462_7846725475345

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

MasterMind - gratuluję fantastycznego Vulcaina :)

Wg mnie to już przełom lat 60/70, dlatego stylistycznie tak odmienny od mojego, którego wystawiłem na bazarku.

Inspiracja Polerouterem widoczna. I bardzo dobrze, bo stylistyka wypracowana przez Gentę jest ponadczasowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ZEGAREK ZENTRA POZŁACANY"

A tu taka miła niespodzianka przyszła :)

[]

Miła niespodzianka!

Dziewczyna lub żona będzie szczęśliwa! ;):D

A, że dziś piątek to ... :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miła niespodzianka!

Dziewczyna lub żona będzie szczęśliwa! ;):D

A, że dziś piątek to ... :)

Kurcze... Nie mam ani żony, ani dziewczyny :( a na dodatek, wstyd przyznać, wolę chłopców :/

 

Ale chwila. Przecież mogę też uszczęśliwić się sama ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Nie mam ani żony, ani dziewczyny :( a na dodatek, wstyd przyznać, wolę chłopców :/

 

Ale chwila. Przecież mogę też uszczęśliwić się sama ;)

Ale jaja! :D

Wpadka! :D

To sobie piękny prezent zrobiłaś!

Wyczyścił bym trochę bransoletę i nosił bo ładne świecidełko!

A jeszcze jak miał być pozłacany to i w dobrej cenie była! :P

Ps.

Jakoś tak ten Olciakk mnie zmylił!

Sorki! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.