Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna Ds2 mam sentyment do tego modelu

Bardzo fajna Mercel. Poluję na taką, ale z granatową tarczą. Gratuluję :)

Dzięki wielkie - klasa sama w sobie :)

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeży nabytek, e872, cal 916, jaeger lecoultre automatic cdc710e8d7687c9205c8f7bd83fdc362.jpg

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Kapitalny ten JLC !


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taką oto kieszonkę..

post-68064-0-52576400-1573561938_thumb.jpg

 

I mam pytanie - czy wiek tego mechanizmu pokrywa się z ozmaczeniami srebra na kopercie?

post-68064-0-13455500-1573562011_thumb.jpgpost-68064-0-40591800-1573562029_thumb.jpg

 

Dowiedziałem się od znajomego że punce są z około 1850r. A mechanizm wydawało mi się że jest o jakieś 50-60 lat mlodszy? Ale słabo się na tym znam i chętnie posłucham opinii kogoś bardziej doświadczonego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mechanizm zaś był stosowany od 1910 r. Więc może się wszystko zgadzać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzyczek. Niby tylko Geneve i tylko Electronic ale nie mogę wyjść z podziwu. 1ab3a2df7862997234080ef333506306.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem tę Omegę 5 minut przed końcem aukcji na ebay, więc typowy impulsywny zakup. Wszystko teoretycznie wygląda OK, jednak numer ref wskazuję na zupełnie inny zegarek. Koperta, szczególnie od spodu na uszach wygląda na słabo wykończoną. Tarcza osadzona jest bardzo nisko, przez to na żywo zegarek wygląda trochę jakby osiadł.

 

Z drugiej strony logo na szkle jest, mechanizm wygląda ok, pasek i klamra wyglądają na oryginalne, grawer też wygląda na z epoki, więcej zdjęć: https://imgur.com/a/zZvTAae

 

Czy ktoś spotkał się z tym modelem, lub choćby z taką tarczą?

 

 

 

 

T8h5oQA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam pasek z klamerką też z ~1975. Niestety reszta zegarka inna więc potwierdzam tylko pasek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składak jak nic - tarcza z mechanizmem od innego zegarka nie ma możliwości aby oryginalnie to tak wpadło i tak wyglądało od strony mechanizmu - koperta jak od Geneve i nie wiem czy nie rozfrezowana pod normalny pasek zamiast wąskie wejście na bransoletę

Trzeba by pokopać w sieci co z czego jest - ten układ na pewno z fabryki nie wyszedł

 

 

Zobaczyłem tę Omegę 5 minut przed końcem aukcji na ebay, więc typowy impulsywny zakup.

Najlepsze takie - gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Diver wpadł z koronką zakręcaną, w środku ETA 25 kamieni. Marka niestety nic mi nie mów. Co ciekawe, to bardzo grube szkło z lupką i niby wodoszczelność 20 atmosfer.

 

 

 

 

Pierwsze skojarzenie to 

https://chicagology.com/business/marshall-field/

Być może, że zegarek był robiony właśnie dla tej sieci sklepów.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał nie wierze ty i vintage? przecież to nie ty :) zgrywam się ładna stowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał nie wierze ty i vintage? przecież to nie ty :) zgrywam się ładna stowa

No widzisz Michał.  Chyba sie starzeję :D

Już mi się nawet ładna kolekcja zrobiła tych staruszków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam pasek z klamerką też z ~1975. Niestety reszta zegarka inna więc potwierdzam tylko pasek.

 

  

Składak jak nic - tarcza z mechanizmem od innego zegarka nie ma możliwości aby oryginalnie to tak wpadło i tak wyglądało od strony mechanizmu - koperta jak od Geneve i nie wiem czy nie rozfrezowana pod normalny pasek zamiast wąskie wejście na bransoletę

Trzeba by pokopać w sieci co z czego jest - ten układ na pewno z fabryki nie wyszedł

 

 

Najlepsze takie - gratuluję

Dziękuję serdecznie za odpowiedź, zegarek zwracam do sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki stoper sie trafił. Ładny ale oś balansowa uszkodzona1d9ecb30094ce7c12bb7f785d0990f89.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabytek sprzed kilku miesięcy, ale dopiero od kilku dni na chodzie po reanimacji. Niromax. Wiem tyle, że z Francji, fabryka ponoć już nie istnieje. Koperta mosiądz i chyba pozłacana. Kalendarz działa!

post-83825-0-33682600-1574259331_thumb.jpg

Edytowane przez radomirrr1

Co nas nie zabije, to nas wzmocni (i postarzy  ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne cacko  :wub:

Dzięki, trafił się nie w pełni sprawny, udało się go podleczyć i działa, Pierwszy Pointer!  :D

A tak w ogóle, to mam wrażenie wędrowania w czasie. Piszę posta po 20, a zamieszczony jest wg opisu po 19. Czy serwer na Wyspach się znajduje???

Edytowane przez radomirrr1

Co nas nie zabije, to nas wzmocni (i postarzy  ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, trafił się nie w pełni sprawny, udało się go podleczyć i działa, Pierwszy Pointer!  :D

A tak w ogóle, to mam wrażenie wędrowania w czasie. Piszę posta po 20, a zamieszczony jest wg opisu po 19. Czy serwer na Wyspach się znajduje???

 

Nie. Po prostu nie przestawiłeś czasu w ustawieniach.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.