Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, MasterMind napisał:

Omega Suveran ref. 2400-3 rocznik ~1944

 

To była szwedzka dystrybucja pierwotnie? Gratulacje. Bardzo stylowa, chociaż ja akurat preferowałbym każdego spośród Twojego dawnego tercetu Seamasterów z lat 50. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Edmund Exley napisał:

 

To była szwedzka dystrybucja pierwotnie? Gratulacje. Bardzo stylowa, chociaż ja akurat preferowałbym każdego spośród Twojego dawnego tercetu Seamasterów z lat 50. 

One pierwotnie były sprzedawane tylko w Szwecji - dla tego rozumiem ich wyższe ceny w Szwecji dla Szwedów - nie rozumiem za bardzo dla czego ten zegarek jest znacznie droższy również w Niemczech - jeszcze przed pandemią byłem w NRDefie i był taki z pudełkiem i papierami ale w ciut gorszym stanie za 700euro - znając sprzedającego i jego elastyczność wyrwał bym ja za 500 ale jakoś nie czułem tego.

Jest rzadszy od innych ale żeby cena razy 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Edmund Exley napisał:

 

To była szwedzka dystrybucja pierwotnie? Gratulacje. Bardzo stylowa, chociaż ja akurat preferowałbym każdego spośród Twojego dawnego tercetu Seamasterów z lat 50. 

 

Tamten tercet był udany, to fakt. Jednak to zupełnie inna bajka - kiedyś wrócę do Seamastera z lat 50tych z grubymi uszami, być może nawet teraz zacznę o tym myśleć, ale znów będę musiał poświęcić trochę czasu na poszukiwania i nie wiem czy mam cierpliwość :D Ta konkretna sztuka podoba mi się, bo trudno o coś fajnego vintage z tarczą w czarnym macie. Na Rolexa Explorera z epoki mnie nigdy nie będzie stać, a taka Omega jest super rozwiązaniem i ma własne ciekawe DNA. W temacie Omegi opisałem o co chodzi z Suveranami. W ok. 1943 roku rząd Szwecji zamówił te zegarki od Omegi by sprzedawać je swoim obywatelom z pewną marżą i podreperować w ten sposób budżet.

 

14 minut temu, Paweł Bury. napisał:

One pierwotnie były sprzedawane tylko w Szwecji - dla tego rozumiem ich wyższe ceny w Szwecji dla Szwedów - nie rozumiem za bardzo dla czego ten zegarek jest znacznie droższy również w Niemczech - jeszcze przed pandemią byłem w NRDefie i był taki z pudełkiem i papierami ale w ciut gorszym stanie za 700euro - znając sprzedającego i jego elastyczność wyrwał bym ja za 500 ale jakoś nie czułem tego.

Jest rzadszy od innych ale żeby cena razy 3

 

Ceny Omegi vintage ogólnie mocno podeszły do góry w ciągu ostatnich paru lat-  jest boom na vintage, dużo młodych osób się tym zaczyna interesować, Omega to renomowana marka i nadal przystępna cenowo jeżeli chodzi o vintage i najlepsze lata produkcji 40-60. Suverany to stosunkowo krótko produkowana referencja, dodatkowo z okresu II WŚ. Do tego dochodzi przyzwoity rozmiar 35mm, fajne tarcze, radowa luma (kolejna gratka dla pasjonatów), fakt pewnej "ekskluzywności", kultowy werk 30t2 - jak się to wszystko zsumuje to te zegarki są skazane na wzrost cen.

 

Trzeba było kupować! :D

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MasterMind napisał:

 

 

 

Trzeba było kupować! :D

Tak jak pisałem nie czułem tego - na takie zegarki jest specyficzny klient

Tamta nie miała papierów ze sprzedaży tylko certyfikat oryginalności, wyglądał jak wystawiony przez Omegę

No i miała ten drugi dekiel sygnowany Suveran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, przed zakupem rozmawiałem z naprawdę doświadczonym kolekcjonerem Omegi i on też nie rozumiał (a właściwie nie mógł się pogodzić z tym) co się dzieje z cenami. Też kupował takie sztuki na pęczki w niskich cenach i przecież od tego czasu jakość tych zegarków nie wzrosła, ich historia się nie zmieniła itd. Po prostu popyt jest inny i zaczyna brakować na rynku perełek, interesujących sztuk - dlatego ceny rosną na to co jest.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj taki oto nabytek. Mechanizm ETA 2472, a wiec  jakby skladak : )

czy Koledzy może wiecej cos wiedzą czy o mchanizmie czy w ogóle o vintage Junghansach..?

swiatło sie odbiło, ale zachowany bardzo ladnie. i ładnie cyka : )

93627b4c5d3d49dagen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0e29f35fd0364f9392d36e98401a970d.jpg


Nowy nabytek. Mój rówieśnik. Wyglada na to, ze oboje jestesmy vintage :)

Edytowane przez maze123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, arcicorci napisał:

Rolex z kosmosu I Omega z kosmosu :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2020 o 14:27, maze123 napisał:

Nowy nabytek. Mój rówieśnik. Wyglada na to, ze oboje jestesmy vintage :)

Na elegancki pasek go...

Piękny jest. Po prostu mu się należy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, bat73 napisał:

Daj go na jakąś ładną skórkę.

Ten mesh taki sobie...

Słuchaj, jest u mnie dopiero pierwszy dzień, daj nam chwilę czasu, a i ubiór się pojawi😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są piękne zegarki. Mam coś w tym stylu i dopiero on przekonał mnie że datownik nie musi "psuć" tarczy.

Niestety to rzadki wyjątek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to to bzyczy, nie? :)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2020 o 19:34, rafalmosty napisał:

Nie wiem czy się łapię, ale taka sztuka dzisiaj do mnie dotarła...

DC4C1488-20EA-4A5F-B2B7-2C1D90FECB5F.jpeg

Bardzo fajna ta Omega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, lobuz1 napisał:

Bardzo fajna ta Omega

Dzięki. Zegarek jest super. Na żywo prezentuje się zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, oszolom napisał:

Fajnie to to bzyczy, nie? :)

Bzyczy piszczy zależy jak ucho przyłożyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Si, si. Uwielbiam dźwięk kamertonowca. Btw. mam taki trochę zmęczony życiem zegar klapkowy na dużą baterię, też kamerton. Ten to jak wejdzie w rezonans to w całym pokoju słychać buczenie ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.