Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź

Tak wygląda że ok. 50-60 sekund na dobę. Poobserwuję i najwyżej w przyszłym tygodniu odwiedzę zegarmistrza.

A przy okazji zegarkowego szaleństwa ciąg dalszy. Po ponad miesięcznych poszukiwaniach odnalazł się Tissot Antimagnetique mojego dziadka. Okazało się że miał go brat mojego ojca. Negocjacje trwają ale wszystko jest na dobrej drodze :).

Mam nadzieję, że uda się go reanimować i przywrócić do żywych.

 

124276396_748322429229119_9146404634546311804_n.thumb.jpg.a74e37a1a61dc3cb72a0cbb0753633ee.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dla niego cały zestaw damek 😜

bibik.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łojerunie, @oszolom ale sztuka! Nie dość, że ładny tank to polonik. Klasa! Jak Ci się znudzi, to wiesz... ;) 

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sztuka niezła, nie przeczę. Raczej się prędko nie znudzi ;). Bałem się, że w środku będzie kompletny trup, ale balans cały, więc wystarczy mu serwisik.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego:

jt.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo znany przed wojną zegarmistrz w Toruniu w rynku. Jego reklama:

 

1564153129_Zrzutekranu2020-11-09o09_47_26.png.4c1a68ef1691cc9353d47c9b3721ebe8.png

697336821_Zrzutekranu2020-11-09o09_44_14.png.1537e9630989f70993e76213afa0c828.png

 

A to zdjęcie jego szyldu z zegarem:

 

1829268802_Zrzutekranu2020-11-09o09_49_30.png.09dcd9a0c521bf90d6a90278a496aa80.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Si, już go przeguglałem, jak tylko zobaczyłem aukcję. W sumie długo (i bezskutecznie) polowałem kiedyś na "polaka" sprzed wojny, więc cieszy, że się trafił niemal przypadkiem.

Edytowane przez oszolom

Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2020 o 10:02, oszolom napisał:

Si, już go przeguglałem, jak tylko zobaczyłem aukcję. W sumie długo (i bezskutecznie) polowałem kiedyś na "polaka" sprzed wojny, więc cieszy, że się trafił niemal przypadkiem.

Gratuluję i wytrwałości, i zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję, dziękuję ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zakup, lubimy kosteczki .. a mechanizm podobny do kilku podobnych 😀 ... dokładnie takiego nie mogę jednak namierzyć.

Nie przypuszczam, że sprawdzisz pod tarczą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chciał takiego brudaska to go przygarnąłem :)
Po umyciu znacznie zyskał na urodzie ;)

Geneva1.jpg

Geneva2.jpg

Geneva3.jpg

IMG_20201108_124748.jpg

IMG_20201108_130557.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Wojtbar napisał:

Super zakup, lubimy kosteczki .. a mechanizm podobny do kilku podobnych 😀 ... dokładnie takiego nie mogę jednak namierzyć.

Nie przypuszczam, że sprawdzisz pod tarczą? 

No nie sprawdzę, nie sprawdzę. Boję się coś zgrzebać, to nie kwarcowy chińczyk za parę złotych, które to już wskazówek/tarczy pozbawiałem.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie publikowałem bo wciąż tylko Omegi i Omegi w tym miesiącu tez wpadły dwie ale listopad był dla mnie wyjątkowym miesiącem w tym roku. Trafiłem egzemplarz, który chodził za mną od wielu lat. Za każdym razem kiedy widziałem egzemplarz Tomka Zamiary powtarzałem sobie kiedyś upoluje takiego lub podobnego, jakieś trzy lara temu przeszła okazja zakupu takiego egzemplarza u mojego zegarmistrza ...w tym roku się udało....Heuer Bund z połowy lat 70tych zegarek na wyposażeniu Buneswehry 

728732A9-9D6B-468E-813C-C1C0EACD54C8.jpeg

17E084CA-92BA-472A-ABDE-51BE6123ACA2.jpeg

B991E810-0E3A-4E9C-B2FD-4D662EDE24F8.jpeg

034B2283-7B6C-44E3-BA96-1063ED7052F9.jpeg

6A59E3E0-62EA-4D64-A08E-ABA734B232B9.jpeg

CA0E9AE6-23B7-473F-A124-43F5258C7641.jpeg


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam słabość do wojskowych. Dziś przyszła Ruhla NVA, zwykły buksiak, ale takich używała armia NRD w latach siedemdziesiątych.

 

IMG_4040.thumb.jpeg.b76c84003dbb08978601441413cbc02a.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heuer fajny. Chrono, a mi się podoba. Niebywałe :D


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie koronki Ori będę niedługo szukać. Historia jej typowo szufladkowa. 30lat w jednym miejscu. Pasek dodany na świeżo 

IMG_20201124_134548.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymany w spadku, teraz jeszcze czyszczenie i regulacja. 

IMG_5750.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie taki nowy ale nie prezentowany jeszcze Bulova „F” na oryginalnej bransolecie ref. 31007. Miałem na liście od bardzo dawna s końcu jakiś czas temu udało się 😉

6C54BBF3-716B-45F5-9CCC-C19A2C760333.jpeg


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygował mnie ten Zenit - (wybacz, że bardziej niż zegarek :rolleyes:.

Toż to ruskie Лomo - w wersji eksportowej Lomo...zresztą całkiem udana jak na te czasy konstrukcja.

Nie wiedziałem, że był też pod nazwą Zenit...

 

 

lomo_lca_d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.plan był mieć jednego 145.013, bo choć nie ma płynącej sekundy to ma wygodną kopertę, nie to, co późniejsze. Ale można zjeść ciastko i mieć ciastko. Transitional. Mniejsza koperta i cal 911.

IMG_20201205_214849.jpg


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.