Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, renqien napisał(-a):

A do mnie dziś zjechała ciekawostka. Bulova z początku lat 40-tych, ale nie zwyczajna. I teraz pytanie do Was, kto wie dlaczego ten model Bulovy jest taki wyjątkowy? Szukałem ładnych parę lat, trafiła się w godnym stanie jak na swój wiek. Tylko czemu jej szukałem i czemu tak trudno ją znaleźć? Ktoś zna odpowiedź? 

  

 

IMG_7358.thumb.JPG.c22260435c9dd0964b50361769609410.JPG

Mogę się mylić, ale może to jest pierwszy zegarek z osłoną przeciwpyłową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zaenczkowski napisał(-a):

Mogę się mylić, ale może to jest pierwszy zegarek z osłoną przeciwpyłową.

Nie, to nie to :) Konstrukcyjnie to zupełnie zwykły zegarek, choć po osiemdziesięciu latach chodzi bardzo dokładnie i pozłota zupełnie nie złazi. Jakby był złocony "rolled gold". W każdym razie nie, zegarek jest szczególny ze względu na historię, a nie konstrukcję. Może to będzie podpowiedzią ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, renqien napisał(-a):

A do mnie dziś zjechała ciekawostka. Bulova z początku lat 40-tych, ale nie zwyczajna. I teraz pytanie do Was, kto wie dlaczego ten model Bulovy jest taki wyjątkowy? Szukałem ładnych parę lat, trafiła się w godnym stanie jak na swój wiek. Tylko czemu jej szukałem i czemu tak trudno ją znaleźć? Ktoś zna odpowiedź? 

  

 

IMG_7358.thumb.JPG.c22260435c9dd0964b50361769609410.JPG

JFK?


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, oszolom napisał(-a):

JFK?

Brawo!!! 👍 Swoją drogą niewiarygodne, że faceci w tamtych czasach nosili takie "damki" 😜 Zegarek na żywo naprawdę "damski".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie ma wygodniejszego zegarka niż taki maluszek na pasku/rozciągliwej bransie. ok, jest to niemodne, ale nosi się 100 razy lepiej niż współczesne klocki.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na mojej filigranowej witce wygląda bardzo delikatnie:

 

IMG_7368.thumb.JPG.6ffc4bcd700589f8dbfbb7ce94851478.JPG

 

U Kennedy'ego na złotej bransoletce musiał robić nieco komiczne wrażenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bat73 napisał(-a):

Napradę uważasz że wygląda to mało "męsko" ?

z29187225Q,Ingrid-Bergman-i-Humphrey-Bogart-w-kadrze-z-filmu-.jpg

 

 

Musiałbyś zobaczyć na żywo, bo zdjęcia bardzo przekłamują. Mówię o moim zegarku, bo raczej tych państwa ze zdjęcia ciężko będzie, a szkoda. Ja wiem, że to jest mega eleganckie i mnie się bardzo podoba. Bulova ma ogromną tradycję w zegarkach tego typu, mnóstwo znanych osób nosiło te klimaty na łapie. Natomiast przy dzisiejszej estetyce wyglądają te zegarki na pożyczone od żony lub kochanki. I to nienajmłodszej kochanki 😜 

 

Ciężko tej Bulovie zrobić realistyczną fotkę, bo ma obłe szkiełko i cały czas się światło odbija. W każdym razie znalazłem doraźne rozwiązanie na "damskość" i zobaczymy jak to zagra w codziennym noszeniu. Gdzieś kiedyś kupiłem z innymi paskami samą podkładkę do paska, jeszcze ze stemplem jakiegoś polskiego producenta z PRL-u i teraz jest jak znalazł:

IMG_7375.thumb.JPG.b79cf23f32ec76169967350df5a50931.JPG

 

Jaram się tym zegarkiem jak nastolatka iPadem, ale naprawdę długo go szukałem i nawet nie liczyłem na taki stan:

 

IMG_7376.thumb.JPG.b5764c5bf05c7c2083e63a9d95344b23.JPG

 

Nie wiem, czy docelowo nie zakończy się to wizytą u @eye_lip, bo on ma świetne wyczucie takich zegarków i umie je opaskować ze smakiem, a przy okazji robi efektowne zdjęcia 😜 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, renqien napisał(-a):

Natomiast przy dzisiejszej estetyce wyglądają te zegarki na pożyczone od żony lub kochanki. I to nienajmłodszej kochanki 😜 

No ...tak.. dawne męskie też miały "małe" średnice i dzisiaj można je traktować , jako "damki" bo przy wspłczesnych klockach o średnicach 45 w zwyż są zbyt małe, ćieńkie i wogóle "nie męskie" :) 😕


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek bardzo ładny wymiary to pewnie 25x 38, ja także mam podobnego malucha staruszka Huma  i nieraz go zakładam a co! wymiary 39x 25,3 a poza tym także sobie sprawiłem prezent na gwiazdkę pierwszego w życi elgina z 1896roku ale jeszcze idzie do mnie🙂

IMG_20221231_222806.jpg

Edytowane przez graver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na  pokaz Elgina :)

Nawet mogę się nim zająć... :)

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, graver napisał(-a):

Zegarek bardzo ładny wymiary to pewnie 25x 38, ja także mam podobnego malucha staruszka Huma  i nieraz go zakładam a co! wymiary 39x 25,3😃

IMG_20221231_222806.jpg

 

 

Świetny! Bardzo lubię ten rodzaj ruchomych uszu i taki typowy Art Deco. Mógłbym żyć w okresie międzywojennym. Budynki, meble, przedmioty codziennego użytku, wszystko w tym stylu bardzo mi się podoba. Bulova jest mniejsza, 22/36 i naprawdę sprawia wrażenie maleńkiej, bo jest bardziej obła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi także się podoba ma nawet oryginalne szkiełko! Takie obłe fajne i całe, swoją drogą jakbyśmy mieli pare złotych i możliwość tak wskoczenia choćby na dzień do tamtych sklepików co?😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Czekam na  pokaz Elgina :)

Nawet mogę się nim zająć... :)

 

No właśnie bo mój zegarmistrz starszej daty, raz mi spierdzielił zegarek nabijając elipsę po zamocowaniu czopa zgiął ją i niechciał się przyznać, poza tym pewnie sam wiesz kupowanie na All czy Olx to kupowanie kota w worku dosłownie, jak przyjdzie to aż będę bał się rozpakować kilka razy trafiło mi się kupić zegarek do roboty w ładnym stanie goliata za 200zł bez koronki którą dorabiałem od podstaw bo była duża 14mm i brixon na A.S.1130 w pięknym stanie 4 adjustowe z łabędzią szyją za 200zł

Edytowane przez graver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem  dla strej daty zegarmistrzów,, miekli omegi, Atlantiki, Doxy i potem ruskie(  całkiiem fajne mechanizmy... bo .. przewidywalne..

ALE i jeszcze raz ALE zapytałem mojego znajomego zegarmistrz o "anglika",  o amerykańca" to fuknął .... "trudne" i  kosztowne... ALe ja ich nie naprawiam...

 

 

Teraz naprawiam Zenitha, dal kolegi z Forum...

Bagatela... wałek koronki i koszyczek... ???

 wszystko roz ###dolone naa maxa..

Koszyczek wyrwany , połowa wałk rozj##na

 

 Mam zgwozdkę.. muszę zrobić od "zera"


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, renqien napisał(-a):

 

 

Musiałbyś zobaczyć na żywo, bo zdjęcia bardzo przekłamują. Mówię o moim zegarku, bo raczej tych państwa ze zdjęcia ciężko będzie, a szkoda. Ja wiem, że to jest mega eleganckie i mnie się bardzo podoba. Bulova ma ogromną tradycję w zegarkach tego typu, mnóstwo znanych osób nosiło te klimaty na łapie. Natomiast przy dzisiejszej estetyce wyglądają te zegarki na pożyczone od żony lub kochanki. I to nienajmłodszej kochanki 😜 

 

Ciężko tej Bulovie zrobić realistyczną fotkę, bo ma obłe szkiełko i cały czas się światło odbija. W każdym razie znalazłem doraźne rozwiązanie na "damskość" i zobaczymy jak to zagra w codziennym noszeniu. Gdzieś kiedyś kupiłem z innymi paskami samą podkładkę do paska, jeszcze ze stemplem jakiegoś polskiego producenta z PRL-u i teraz jest jak znalazł:

IMG_7375.thumb.JPG.b79cf23f32ec76169967350df5a50931.JPG

 

Jaram się tym zegarkiem jak nastolatka iPadem, ale naprawdę długo go szukałem i nawet nie liczyłem na taki stan:

 

IMG_7376.thumb.JPG.b5764c5bf05c7c2083e63a9d95344b23.JPG

 

Nie wiem, czy docelowo nie zakończy się to wizytą u @eye_lip, bo on ma świetne wyczucie takich zegarków i umie je opaskować ze smakiem, a przy okazji robi efektowne zdjęcia 😜 

 

 

Wizyta u Filipa to świetny pomysł. Natomiast pasek z tą podkładką zdecydowanie nie. Dobierzcie jakiś sensowny pasek. Może elegancki gad a może coś "vintage". Mój post miał na celu zwrócenie uwagi na fakt że to obecna moda na wielgachne busole jest pocieszna. Ta śliczna Bulova na Twoim nadgarstku prezentuje się doskonale. Rozmiar idealny. Po prostu napatrzyłeś się na te PO wystające za nadgarstek. Parę dni, może tydzień i oko się przyzwyczai. Gratuluję wspaniałego zegara. Oby był dobrą wróżbą na nadchodzący rok 🙂

Edytowane przez bat73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, bat73 napisał(-a):

Parę dni, może tydzień i oko się przyzwyczai. 

Wiesz, to nie pierwszy mały zegarek w mojej stajni, nawet od Bulovy coś tam mam:

 

IMG_7380.thumb.JPG.daaaee3ab4803aa1cf2ea706f84cc869.JPG

 

L2L praktycznie taki sam, więc oko przyzwyczajone 😜 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że też tu się łapie, to też męski zegarek , docelowo będzie miał pasek 🤗🤗🤗

IMG20221227172150.jpg

IMG20221227172153.jpg

IMG20221227172156.jpg

IMG20221227175410.jpg

IMG20221227191303.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2023 o 04:06, bat73 napisał(-a):

Wizyta u Filipa to świetny pomysł. Natomiast pasek z tą podkładką zdecydowanie nie. Dobierzcie jakiś sensowny pasek. Może elegancki gad a może coś "vintage". Mój post miał na celu zwrócenie uwagi na fakt że to obecna moda na wielgachne busole jest pocieszna. Ta śliczna Bulova na Twoim nadgarstku prezentuje się doskonale. Rozmiar idealny. Po prostu napatrzyłeś się na te PO wystające za nadgarstek. Parę dni, może tydzień i oko się przyzwyczai. Gratuluję wspaniałego zegara. Oby był dobrą wróżbą na nadchodzący rok 🙂

tak, podkładka tu nie pasi :D. jak dla mnie tylko do okrągłych się ten patent nadaje.

Edytowane przez oszolom

Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2022 o 18:13, bat73 napisał(-a):

Napradę uważasz że wygląda to mało "męsko" ?

z29187225Q,Ingrid-Bergman-i-Humphrey-Bogart-w-kadrze-z-filmu-.jpg

U kobiety lubicie małe u mężczyzny duże ,ale bywa,że jest zupełnie odwrotnie i też musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Zaenczkowski napisał(-a):

No i kolejny dzisiejszy nabytek.

 

Te dwa dolne stormy mogą być ciekawym znaleziskiem. Trzeba sprawdzić czy to autentyki, czy późniejsze wypusty dla turystów


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny "kareciak".

Z jaką przystawką? Możesz ją pokazać?

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.