Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki Piotrze - ja mam ciagle na topowym takie fl ktore Ci sie nie spodoba - memo rider - alarm kwadraciak na jlc 916:)

z plexi fajny ksztalt ale jak ja gleboko zarysuje to bede plakal.

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,wycenilibyscie mi orientacyjnie te zegarki wyzej?Jakos slaby jestem w wycenach.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy któryś z mądrzejszych ode mnie kolegów mógłby mnie oświecić ile mniej więcej wiosen może liczyć ten Tissot? :blink:

 

nr na mechanizmie 2481, na deklu 44585-9X (jeżeli ma to jakieś znaczenie)

 

978576f2.jpg

 

2d78e37d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2481 to model mechanizmu,do dokladnego okreslenia daty potrzebny jest numer seryjny (ten pod logiem tissota w koleczku).Mechanizm ten byl produkowany od 1972-1980 i co ciekawe,jest blizniaczym mechanizmem omegi 1481.Sam mechanizm w miare zacny czestotliwosc 21600 polwachniec na godzine,rezerwa chodu 46 godzin.Podaj ten numerek,to powiem Ci dokladnie z ktorego jest roku :blink:


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie upolowac ostatnio takie okazy.

31d7ca923362136am.jpg

 

6a2ace4925c9dc94m.jpg

 

I takiego ciekawego nurka wodoszczelnosc do 20atm

e4f033368e6f72b6m.jpg

 

426730a5269a96f3m.jpg

 

Cornavin jest bardzo ciekawy gdyz ma przycisk do zmiany daty.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

2481 to model mechanizmu,do dokladnego okreslenia daty potrzebny jest numer seryjny (ten pod logiem tissota w koleczku).Mechanizm ten byl produkowany od 1972-1980 i co ciekawe,jest blizniaczym mechanizmem omegi 1481.Sam mechanizm w miare zacny czestotliwosc 21600 polwachniec na godzine,rezerwa chodu 46 godzin.Podaj ten numerek,to powiem Ci dokladnie z ktorego jest roku :blink:

 

Dzięki, wieczorkiem zapodam numerek ;)

 

i jest ;) 17157958

 

i znalazłem ;) 1974 B)

Edytowane przez tomirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Udalo mi sie upolowac ostatnio takie okazy.

 

Cornavin jest bardzo ciekawy gdyz ma przycisk do zmiany daty.

 

Ten Cornavin rzeczywiście jest kapitalny i na dobrym werku

Venus 216

Jak na ponad 50 lat to zupełnie nieźle też wygląda.

Ładna tarcza i koperta chyba stalowa

Po odświeżeniu to będzie bardzo fajny zegarek :)

 

Gratulacje!!! A jakby Ci się znudził, to mrugnij, bo lubię takie klimaty :rolleyes:

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cornavin fajny,ta duza data naprawde mu pasuje.Nurek tez niczego sobie.Gratulacje (-;

Edytowane przez Janek Sarnowski

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dziś przyjechała :) Niestety nie kosztowała funta czy dwa, jak skarby Janka ale IMO i tak było warto bo zacnie się na nadgarstku prezentuje :rolleyes: I tradycyjne pytanie: czy ktoś się orientuje w jakich latach takie Sicury były produkowane? Sądząc po kształcie obstawiałbym lata 70. ale może to późniejszy zegarek?

 

sicura316.jpg

Edytowane przez tomirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata 70, w srodku siedzi Ebauches Bettlach 8021-68,czestotliwosc 18000 A/h,rezerwa chodu 46 godzin.Tutaj akurat wystepuje wersja 23 kamieniowa.Werk robiony byl od 1968 roku, te zegarki byly dosc popularne w latach 70. Widywano tez takie:

Revlon_Taucheruhr.jpg

Ten wyzej mial trytowe indeksy,Twoj ma radowe. Niektore wersje tego werku mialy system przeciwwstrzasowy,niektore nie.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek, skąd czerpiesz informacje :rolleyes: Też tak chcę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Duzo czytam,ten zegarek akurat znam - tata kolegi ma identyczny jak Twoj i prosil mnie,zebym cos mu o nim powiedzial.Zwykle google/ranfft i podstawowa wiedza nt. jak wygladaja mechanizmy roznych firm,sygnatury i znane kalibry wystarczy (-;

Czesto kupuje trupki po bazarkach,takie nie do odratowania za doslownie pare groszy.Wtedy mam zajecie na weekend - przychodze do domu i szukam info o werku,firmie itp. Takie male cwiczonko :rolleyes:

Edytowane przez Janek Sarnowski

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Werk tisska to ten sam werk co omega1481, rozni sie tylko okragla nalepka na moscie.Nie polecam nikomu grzebania w tym mechanizmie,szczegolnie przy datowniku.Mechanizm szybkoczestotliwosciowy,bardzo dokladny.Sicura na betlach lata 70-te jak napisal Janek.Mimo iz werk kolkowy to nie cyka tak glosno jak budzik.Chronograf bardzo szybko sie w nim zuzywa,szczegolnie dzwignie funkcyjne chronografu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Cornavin rzeczywiście jest kapitalny i na dobrym werku

Venus 216

Jak na ponad 50 lat to zupełnie nieźle też wygląda.

Ładna tarcza i koperta chyba stalowa

Po odświeżeniu to będzie bardzo fajny zegarek :)

 

Gratulacje!!! A jakby Ci się znudził, to mrugnij, bo lubię takie klimaty :rolleyes:

Tak koperta stalowa.Mam zamiar odswiezyc sam niestety nie zrobie tego brak umiejetnosci :) ale mysle ze kogos znajde kto sie tym zajmie.

Jak sie znudzi to dam znac :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś przyjechała :) Niestety nie kosztowała funta czy dwa, jak skarby Janka ale IMO i tak było warto bo zacnie się na nadgarstku prezentuje :rolleyes: I tradycyjne pytanie: czy ktoś się orientuje w jakich latach takie Sicury były produkowane? Sądząc po kształcie obstawiałbym lata 70. ale może to późniejszy zegarek?

 

 

Fantastyczny zegarek:)

Mozesz napisac jak dziala, bo ze zdjecia ciezko wywnioskowac - czy napisy GMT i NYT - sa na wskazowkach - co pokazuja, jak je sie ustawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak koperta stalowa.Mam zamiar odswiezyc sam niestety nie zrobie tego brak umiejetnosci :rolleyes: ale mysle ze kogos znajde kto sie tym zajmie.

 

Tylko raczej nie rób renowacji tarczy, bo ta ma klimat - wyczyścić, wymienić szkiełko, wymyć kopertę i bedzie ok :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMT pokazuje czas astronomiczny Greenwich - godzinę do tyłu w stosunku do europejskiego, natomiast NYT pokazuje godzinę w Nowym Jorku, czyli 6 godzin do tyłu w stosunku do naszego.

Wskazówki GMT i NYT są umieszczone na ośce wskazówki godzinowej i przy ustawianiu czasu obracają się wraz z nią. Nie ma możliwości ich przestawienia za pomocą ringu czy koronki. Znaczy zegarek przystosowany do europejskiej strefy czasowej. Gdyby przyszła konieczność ich przestawienia wymagałoby to wyjęcia mechanizmu i ręcznej zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMT pokazuje czas astronomiczny Greenwich - godzinę do tyłu w stosunku do europejskiego, natomiast NYT pokazuje godzinę w Nowym Jorku, czyli 6 godzin do tyłu w stosunku do naszego.

Wskazówki GMT i NYT są umieszczone na ośce wskazówki godzinowej i przy ustawianiu czasu obracają się wraz z nią. Nie ma możliwości ich przestawienia za pomocą ringu czy koronki. Znaczy zegarek przystosowany do europejskiej strefy czasowej. Gdyby przyszła konieczność ich przestawienia wymagałoby to wyjęcia mechanizmu i ręcznej zmiany.

 

Dzieki za info, podoba mi sie ten pomysl, dzieki takiemu dosc prostemu zabiegowi zegarek zyskuje dodatkowa funkcjonalnosc, bez komplikowania mechanizmu :rolleyes:

p.s. w miedzyczasie obejrzalem go sobie w galerii i jeszcze bardziej mi sie podoba - gratuluje i niech sie dobrze nosi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
post-27934-0-77910700-1331565386.jpg

post-27934-0-34986400-1331565377.jpg

post-27934-0-33560900-1331565381.jpg

post-27934-0-16471400-1331565383.jpg

post-27934-0-36842500-1331565384.jpg

Edytowane przez Janek Sarnowski

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mnie dzisiaj dopadl listonosz - niestety ceny nie tak atrakcyjne jak u kolegi Janka ale ciesza

 

1. Accutron Mark 4 - cal.218 z GMT

 

IMGP0004.JPG

 

2. Farve Leuba Moon raider

 

IMGP0020.JPG

 

3. Hamilton electric - nadal 13 kamieniowy z balansem magnetycznym i data - niestety juz nie tak piekny werk jak w 500 i 505 ale nadal super

 

IMGP0012.JPG

 

5. Braciszek dla mojego jlc ;) z 1944-1945 z piekna oryginalna tarcza

 

IMGP0008.JPG

 

 

i z braciszkiem

 

IMGP0005.JPG

Edytowane przez cytochrom

Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzisiaj dopadl listonosz..(..)

 

Masz naprawdę fajnego listonosza! ;)

Kapitalne nabytki. Gratuluję!


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC z czrną tarczą przepiekny.... te koronki oryginalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie,

 

jesli chodzi o jlc to w bialym na pewno (bo sam wymienialem na nos) w czarnym ciezko powiedziec moze ale nie musi:)

 

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten czarny to powala.. gratuluje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzisiaj dopadl listonosz - niestety ceny nie tak atrakcyjne jak u kolegi Janka ale ciesza

 

1. Accutron Mark 4 - cal.218 z GMT

 

 

:) Gratuluje, jak zawsze swietne zegarki!! FL - rewelacja:)

Jezeli mozesz napisz cos o Bulovie, bo chyba ciekawy zegarek? Jak tu jest GMT realizowane i po co dwie koronki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.