Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

post-29151-0-53427400-1331569916.jpg

 

Polowałem na niego od łądnych paru lat (raz był już o włos),nadwyrężyłem budżet domowy... ale co tam jest rewelacyjny! :lol:

 

Zgadzam się z kolegami przepiękny egzemplarz!!!! co tam budżet zrobi się przesunięcie jak w Państwowym :)

Gratulacje na prawdę jest się czym pochwalić :angry:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyników polowania - piękna sztuka!

Ja ciągle poluję na egzemplarz w 18k - albo szczęścia do łowów nie mam, albo wymagania za duże, bo ciągle coś nie teges. Ale ona gdzieś tam na mnie czeka :angry:


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polowałem na niego od łądnych paru lat (raz był już o włos),nadwyrężyłem budżet domowy... ale co tam jest rewelacyjny! :angry:

 

śliczna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pie-pan swietny i kiedys takiego upoluje.

 

Na razie zdobylem inny zegarek, ktory musialem miec od kiedy przeczytalem o tych mechanizmach.

Koperta i szkielko nie jest w najlepszym stanie ale tarcza wyglada swietnie (i ta plynaca sekunda). ;)

post-27854-0-28267200-1331570585.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

, ktory musialem miec od kiedy przeczytalem o tych mechanizmach.

Ja tez, na razie poluje, ale takie okazy jak Twoj przyspieszaja polowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dwa Smithsy,po 20p (ok.80 groszy) kazdy,oba na chodzie :P

post-27934-0-54261300-1331570982.jpg

post-27934-0-70699900-1331570983.jpg

post-27934-0-09900500-1331570985.jpg

Ten w drewnie to Smiths sectric,zegar elektryczny z idealnie plynaca sekunda,jak w kamertonie.Zaczeto je produkowac w 1937,nie wiem dokladnie z kiedy ten pochodzi.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się taki Girard Perregaux. Szkoda, że poprzedni właściciel był dla niego okrutny - dekiel jest nie porysowany, ale wręcz poorany, a co gorsza na oryginalne złocenie nałożono nowe, które się teraz łuszczy ;) . Głupota i wandalizm. Żeby tak załatwić taki zegarek... . Na szczęście mechanizm jest w dobrym stanie - jest to GP 461, czyli zmodyfikowany nieznacznie FHF 90-x.

 

post-2232-0-86226100-1331571460.jpg

 

post-2232-0-96798300-1331571463.jpg

 

Ciekawostka: widoczne koło automatu identyczne (tzn tego typu) jak w Miyocie 82xx, tylko w ilosci 2 sztuk, wiec nakręca w obu kierunkach :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się taki Girard Perregaux. Szkoda, że poprzedni właściciel był dla niego okrutny - dekiel jest nie porysowany, ale wręcz poorany, a co gorsza na oryginalne złocenie nałożono nowe, które się teraz łuszczy ;) . Głupota i wandalizm. Żeby tak załatwić taki zegarek... . Na szczęście mechanizm jest w dobrym stanie - jest to GP 461, czyli zmodyfikowany nieznacznie FHF 90-x.

 

post-29151-0-46818200-1331571571.jpg

 

post-29151-0-20398500-1331571573.jpg

 

Ciekawostka: widoczne koło automatu identyczne (tzn tego typu) jak w Miyocie 82xx, tylko w ilosci 2 sztuk, wiec nakręca w obu kierunkach :)

 

Gratuluje nabytku mechanizm przepiękny zresztą tarcza tez w rewelacyjnym stanie, pozostałe elementy da się przywrócić , niewielkim kosztem cudo z niego zrobisz :) Powodzenia !!!!


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pie-pan swietny i kiedys takiego upoluje.

 

Na razie zdobylem inny zegarek, ktory musialem miec od kiedy przeczytalem o tych mechanizmach.

Koperta i szkielko nie jest w najlepszym stanie ale tarcza wyglada swietnie (i ta plynaca sekunda). ;)

 

 

bardzo fajny accu - czy to 218???

 

gartuluje

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny accu - czy to 218???

 

gartuluje

 

Rafal

Poniewaz sie nie znam to pozwole sobie wkleic zdjecie ;)

post-27854-0-38942800-1331571620.jpg

 

Na mechanizmie jest napis 2181F.

 

W sumie to sie troche zastanawiam (choc znaczenia duzego to nie ma bo i tak mi sie podoba) czy duzo przeplacilem (350zl na alledrogo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

218 ;) 2181F czyli 1970 - teoretycznie wtedy wprowadzili, na werku masz chyba n4 - czyli werk z 1974:)

- f300hz :) jak omega - swietny werk patenty poszly w swiat - omega, iwc etc,

jesli jest na pelnym chodzie to napewno nie przepalciles - to rozsadna cena

 

jeszcze raz gratuluje raz jeszcze - sliczny :)

Edytowane przez cytochrom

Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena dobra + super wyglad + dobry mechanizm = pelna satysfakcja --> eMeF i pmwas GRATULACJE!

 

Pasowka( nie zegarek ) ale tak typowa ( radosna tworczosc powojenna) ze mnie urzekla:

41 mm bez koronki

przodnarece.jpg

By ulan65 at 2010-06-02

Po przegladzie i regulacji - choidzi idealnie na takim mechanizmie:

mechanizm.jpg

By ulan65 at 2010-06-02

 

 

 

I tu BTW pytanie co to za mechanizm? Chodzi dobrze i zacnie wyglada? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dowiedzialem sie troche o smithsie,ktorego wkleilem wyzej.Jest to zegar synchroniczny(?)-synchronous clock.Wie ktos co to moze oznaczac?Na zegarach nie znam sie zupelnie ^^


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie moj nowy nabytek ale moze czyjs bedzie.Wiem,ze sa tu milosnicy tej marki Lip wiec dlatego pomyslalem ze moze byscie chcieli cos takiego zobaczyc.Bardzo ciekawy model.

Lip

Ten termometr stanowi ciekawy dodatek i ladnie sie komponuje z reszta zegarka.Ciekawe za ile zostanie wylicytowany?

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moj nabytek ( zdjecie sprzedajacego), juz kolega przejal i jedzie do mnie.

 

Cytochrom - pozazdroscilem Ci. ;)

 

Ja strasznie chcialem miec rolete; male wymiary strasznie pojemne, no oczywiscie duzo pracy z odnowieniem, ale dobra baza:

1066453050.jpg

By ulan65 at 2010-06-05

 

 

 

 

 

 

 

Bedzie mozna posegregowac "graty" i jakos nad nimi zapanowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moj nabytek ( zdjecie sprzedajacego), juz kolega przejal i jedzie do mnie.

 

Cytochrom - pozazdroscilem Ci. ;)

 

Ja strasznie chcialem miec rolete; male wymiary strasznie pojemne, no oczywiscie duzo pracy z odnowieniem, ale dobra baza:

 

By ulan65 at 2010-06-05

 

 

 

 

 

 

 

Bedzie mozna posegregowac "graty" i jakos nad nimi zapanowac.

 

 

Ulan - gartuluje - rerwealcyjne a roleta to fajna rzecz - np. jak sie ma kota :D

Biurko swietne a co do pracy to przyjemnosc - ja zaczynalem od usuniecia starego powlecznia chemicznie - jest cos co sie nazywa antique furniture stain removal (w home depot moga miec coparwda dosc drogie ale warto bo duzo czasu oszczedza) i waty zelaznej "0" - dopiero potem rownalem papierem

zajelo mi 2 dni a stan byl znacznie gorszy - u mnie nie bylo widac drzewa - poprostu bylo czarne,

 

koniecznie pochwal sie jak wyjdzie - to rewelacyjna rzecz i strarsznie wygodna do pracy, najnizsza szuflada nad nogami po wysunieciu moze sluzyc do lapania spadajacych czesci,

ja musze jeszcze odebrac szybe i skonczyc lampe - nie mam czasu ostatnio ale zrobi sie.

 

 

pozdrawiam i gartuluje

 

Rafal

zerdecznie raz jeszcze gartuluje


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulan super nabytek macie racje,ze lepiej miec rolete.Jak udalo Ci sie wypatrzyc to na aukcji czy z ogloszenia?Pare godzin mu poswiecisz i bedzie piekny warsztat z dusza!Gratuluje.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten snajper płata figle, zapomniałem że go ustawiłem :)

nowy nabytek pochodzenia francuskiego (nurka :) ). Foto prosto z aukcji

post-3565-0-47655500-1331573348.jpg

a tak wygląda na lepszym foto- nie moje

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulan super nabytek macie racje,ze lepiej miec rolete.Jak udalo Ci sie wypatrzyc to na aukcji czy z ogloszenia?Pare godzin mu poswiecisz i bedzie piekny warsztat z dusza!Gratuluje.

Nasze niezastapione Allegro, jakies 400 km od mojego domu ale 4 km od kolegi, a ze spotykamy sie w tym tygodniu to jak znalazl, roleta i to szczescie ze ktos przywiezie - to byla oferta dla mnie.

 

Krzysiek W - LIP jest super, po prostu SUPER!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny Lip!!!!!


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze niezastapione Allegro, jakies 400 km od mojego domu ale 4 km od kolegi, a ze spotykamy sie w tym tygodniu to jak znalazl, roleta i to szczescie ze ktos przywiezie - to byla oferta dla mnie.

 

To masz oko!Tez tam zerknolem lecz juz wiecej nie ma :blink:.Pozostaje tylko miec oczy otwarte i szukac.Duzo kosztowalo jak mozna spytac?


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich mailowych targach z jednym z forumowiczów (dziękuję za miłą i sprawną transakcję :) ) stałem się posiadaczem O&W Selectron Computer. Jakoś bardzo mi się spodobał i często będzie na rączce gościł :lol:

 

dsc0072222.jpg

 

dsc0069795.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.